Күні: | Қазақ тілі | 4 сынып |
Сабақтың тақырыбы: | Спорт түрлері |
Мақсаты: | «Спорт түрлері » тақырыбын қатысты мәтінді талдау, тапсырмалар арқылы өздігінен ой қосуды үйрену. |
Міндеттері: | Топта жұмыс жасауға дағдылану. Мәтіннен спорт түрлерін анықтау. Жіктік жалғауын, күрделі етістіктерді және біріккен сөздерді қатыстырып, «Спорт» тақырыбына сөйлемдер құру. |
Күтілетін нәтижелер: | Топтық жұмыс жасауға дағдыланады. Мәтіннен спорт түрлерін анықтай алады Жіктік жалғауын, күрделі етістіктерді және біріккен сөздерді қатыстырып, «Спорт» тақырыбына сөйлемдер құрай алады. |
Әдіс-тәсілдер | «Сағат тілімен» әдісі. «Блум таксономиясы», Жеке, жұппен және топпен талқылау. АКТ қолдану. |
Дерек көздері | Оқулықтан және ғаламтордан алынған тапсырмалар, материалдар. |
Ақпарат көздері, қолданатын материалдар: | Оқулық, интнрбелсенді тақта, А 4, маркер, стикер, топқа бөлу қағаздары, сабаққа қатысты суреттер, смайликтер. |
Сабақтың кезеңі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Сыныптағы оқушыларға ынтымақтастық атмосферасын құру. Шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айту. «Мозайка» әдісі арқылы спорт түрлерінің суреттерімен топқа бөлу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. | Шеңберде тұрып, жақсы тілектер айтады. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді |
Білу | Үй тапсырмасын сұрау. | «Сағат тілімен» әдісін қолдану. Сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар тақырыпты жан - жақты қарастырып, сыни тұрғыдан ойланып жауап береді. |
Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру. | Электрондық оқулықтан сөздерді тыңдап, тапсырмаларын орындайды.( оқушылар алған білімдерін қайталайды, еске түсіреді) |
Интербелсенді тақтада презентация көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбына шығу және сабақтың мақсатын анықтауға жетелеймін. Бүгінгі сабақта нені оқып үйрену керекпіз? Оқушыларға ортақ тапсырма беріледі. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Суретте берілген спорт түрлерін еске түсіру, аттарын атап көрсету және жазу. | Сабақтың мақсатын анықтады. Берілген ортақ тапсырманы орындады. |
Түсіну | Жұптық жұмыс Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Берілген спорт түрлерінің атауларын жазады. | Әр топтың оқушылар өздері білетін таға атауларын жазады (Дәптермен жұмыс істейді. Толықтырады.) |
Сергіту сәті | | |
Қолдану | Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Оқушылар «Спорт түрлері» топтастырады. 1.Мәтінді оқу. 2.Мәтінді аудару. 3.Сұрақ құрастыру. 4.Спорт түрлерін қолдана отырып сөйлем құрастыру. (Кері байланыс орнату) | Топтастырып жазады. Постер топтастыру арқылы оқушылар атап шығады, өз ойын айтады.( Топпен жұмыс. Зерделей отырып өз ойларын постерге түсіреді. Бірінің білімін бірі толықтырады.) |
Талдау | Топпен жұмыс «Бұл не?» ойыны Әр топқа бір спорт түрлерінің атауы беріледі. Оқушылар жан- жақты сипаттап жазады. (Кері байланыс орнату) | Оқушылар өз ойларын ой талқыға салады. Зерттеушілік әңгіме жүреді. |
Жинақтау | Шағын әңгіме. Сенің сүйікті спорт түрін қандай? Неліктен? | Оқушылар сұраққа жауап жазу арқылы өз ойларын жазады. |
Бағалау | «Бес жолды» өлең жазу. І топ «Бокс» ІІ топ «Шахмат» І топ «Зілтемірші» | Оқушылар өздері орындайды |
Бағалау | Оқушылар өз-өздерін бағалайды | Стикерлер арқылы кері байланыс білдіреді. |
Үй тапсырмасы: | «Менің сүйікті спортшым» тақырыбына эссе жазу | Күнделіктеріне жазады |
Рефлексия | Сабақтан алған әсерлерін смайликтерге белгілейді. | |