Мақсаты: ойлау дербестігін,назарын, есті дамыту.Ой-қиялды, шығармашылық элементтері бар қиялды дамыту, әртүрлі материалдармен жұмыс жасауға үйрету.Жағымды эмоционалдық атмосфера жасау.
Материал: Құмсалғыш- көк түске боялған ағаш қорап, ылғал құм,құмға арналған формалар, жасанды гүлдер, тастар, қуыршақ Аленушка.
Сабақ барысы:
Психолог балаларды қасына шақырады.
Психолог: Сәлеметсіңдер ме, балалар!Мен сендерді көргеніме қуаныштымын.Сендер менің кішкентай сиқыршыларымсыңдар.Мен неліктен сендерді бұлай атаймын.Себебі біздің әрбір кездесуіміз ертегі сияқты. Сендерге құм елі ұнай ма? Бүгін біз құм еліне аттанамыз ба?(балалардың жауаптары).
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Мақсаты: ойлау дербестігін,назарын, есті дамыту.Ой-қиялды, шығармашылық элементтері бар қиялды дамыту, әртүрлі материалдармен жұмыс жасауға үйрету.Жағымды эмоционалдық атмосфера жасау.
Материал: Құмсалғыш- көк түске боялған ағаш қорап, ылғал құм,құмға арналған формалар, жасанды гүлдер, тастар, қуыршақ Аленушка.
Сабақ барысы:
Психолог балаларды қасына шақырады.
Психолог: Сәлеметсіңдер ме, балалар!Мен сендерді көргеніме қуаныштымын.Сендер менің кішкентай сиқыршыларымсыңдар.Мен неліктен сендерді бұлай атаймын.Себебі біздің әрбір кездесуіміз ертегі сияқты. Сендерге құм елі ұнай ма? Бүгін біз құм еліне аттанамыз ба?(балалардың жауаптары).
Құм еліне бару үшін құмсалғышты айнала тұрып,алақандарыңды төмен қаратып, қолдарыңды созыңдар.Көздеріңді жұмып сиқырлы сөздерді қайталаймыз:
Қайырымды жандар айнала
Шеңберге келші жай ғана
Жалықпастан қайта біз
Достық сөзін айтамыз
Сүйемін барлық әлемді
Әлемдегі бар елді
Бақыттымыз осы біз
Қасымызда досымыз
Біз доспыз! деп қолдарын біріктіреді.
Психолог қолына қуыршақ Аленушканы алады.
Қараңдаршы, бізге қонаққа кім келген?(балалардың жауаптары)
Музыка баяулайды.
Балалар психологпен бірге құм елінің ережесін қайталайды:
Мұнда керісуге болмайды!
Құм шашуға болмайды!
Пікір айтып, жасауға болады
Ешкімді ренжітуге болмайды
Бейбіт өмір бұл жерде
Балалармені түсіндіңдер ме?
Аленушка: Сәлеметсіңдер ме, мейірімді жандар!
Менің атым Аленушка.
Психолог: Сәлеметсің бе, Аленушка!
Аленушка: мен сиқырлы гүл іздеп жүрмін. Бірде мен сиқырлы гүлді түсімде көрдім.Түсімде сиқырлы гүл тауып алыппын, ол кез келген тілегіңді орындайды екен.
Психолог: Ал сенің тілегің не?
Аленушка: Менің анам ауырып қалды. Ешқандай дәрі көмектеспейді.Тілек гүлін тауып алып, одан анамның жазылып кетуін сұраймын.
Мен алаңға шықтым, әдемі гүлдер көп ақ сары түймедақ, көгілдір қоңырау, көк василек,қызғылт қалампыр бірақ сиқырлы гүл жоқ.ары қарай жүріп орманға тап болдым, онда да сиқырлы гүлді кездестірмедім. Жәрмеңкеге бардым онда да таппадым.Үйге құр қол қайтуға тура келді.
Психолог: қайғырма,біздің балалар нағыз сиқыршылар.Олар саған көмектеседі.Солай ғой балалар, көмектесеміз бе?(балалардың жауаптары)
Біз түрлі түсті құмнан Аленушка үшін сиқырлы гүлдер жасайық. (музыка ойналады) Психолог балалармен бірге құмнан формалар арқылы гүлдер жасайды.
Аленушка: Қандай тамаша гүлдер! Менің түсімдегідей! Рахмет балалар!Енді менің анам сырқатынан айығатын болды.
Жұмыс аяқталғаннан кейін психолог балаларға қолдарын жуып, орындыққа отыруды ұсынады.
Сабақ рефлексиясы
Психолог:
Балалар бүгін бізге қонаққа кім келді? Біз оған қалай көмектестік?Алегер сендер сиқырлы гүл тауып алсаңдар, өздерің үшін, жақындарың үшін, мейірімді жандар үшін қандай тіле айтар едіңдер?(балалардың жауаптары)
Менің көңіл- күйім жақсы, мен көп жаңалық білдім.Сендердің көңіл күйлерің қалай?
Енді менің сүйкімділерім,қолдарыңды құмсалғыштың үстіне созып шар домалатқандай қимыл жасаңдар.
Енді оны жүрек тұстарыңа қойып, менің айтқанымды қайталаңдар:
«Біз өзімізбен бірге болған маңызды істің, үйреніп білгеніміздің бәрін ала жүреміз»