kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Көңіл - күйлер әлемі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

  • балалардың көңіл-күйін көтеру,

бір–біріне достық қарым- қатынас, көңіл бөлу және қамқорлық жасауға тәрбиелеу, тапсырмаларды бірге орындау.v

  • балалардың көңіл-күйін көтеру,

бір–біріне достық қарым- қатынас, көңіл бөлу және қамқорлық жасауға тәрбиелеу, тапсырмаларды бірге орындау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Көңіл - күйлер әлемі"»


Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Орал қаласы білім беру бөлімінің «Мектептен тыс жұмыс орталығы» МКҚК

Күні: 20.01.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Маратова Бибинур

Сынып: орта буын


Қатысқандар:



Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:


Көңіл - күйлер әлемі

Сабақ мақсаттары


  • балалардың көңіл-күйін көтеру,

  • бір–біріне достық қарым- қатынас, көңіл бөлу және қамқорлық жасауға тәрбиелеу, тапсырмаларды бірге орындау.

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру бөлімі:





Негізгі бөлім






























































































































































Қорытынды:


Сәлемдесу.


Шаттық шеңбері.

Барлығы ортаға тұрып бір – біріне жақсы тілектер айтып, бүгінгі күнге сәттілік тілейді.


Менің көңіл – күйім жаттығуы.

Оқушылар шаттық шеңберінде тұра береді және қазіргі көңіл – күйін қандай жануармен байланыстыратының айтып, сол жануаржы бейнелейді. Ал қалған оқушылар ол қандай жануар екенін табады. Барлығы айтып болған соң, әркім ол жануарды не себепті таңдағаның айтады.



Жаттығу:  «Джунглидегі жаңбыр»

 

Мақсаты:  Иық. мойын, омыртқа  аймақтарындағы бұлшық еттің жирылуын жою, босаңсу, шаршағанды басу.

 

Уақыты:  10 минут


Нұсқау:  Тар шеңбер құрамыз. Джунгли ну орманындамыз деп ойлаймыз. Ауа райы бастапқыда  өте керемет болады. Күн көтерілгенде өте ыстық, ауа  қапырық болды. Бір мезетте жеңіл самал жел соқты. Алдынызда тұрған адамның арқасына  қолынызбен жеңіл қимылдар жасаңыз. Жел күшейе түседі. (арқаға батырынқырайтын кимылдар жасалады) Құйын  басталады (күшті айналыс қозғалыстарын жасаңдар) .Содан  кейін  жәй жаңбыр сіркірейді ( көршіңнің арқасын саусақтарынмен түртесің). Нөсер жауын басталады (жоғары төмен алақан, саусақтармен сипайсың) . Бұршақ аралас жауын жауа бастады ( барлық саусақтарынызбен түртесіз). Содан кейін қайтадан нөсер жауын, жай жаңбыр, одан кейін күн ашылады.  Барлығымыз кері өарай бұрылып, қайталаймыз.


Оқушылар тақтаға назар аударады.

Қаншама суреттер тұр, ашып көріп алайық


1-сурет  Көңілсіз бауырсақ жылап тұр.

Балалар сендер калай ойлайсындар неге ол жылап тұр?

2- сурет  Ашулы.

Балалар сендер қайдан білдіндер ол ашулы екенін?

Балалар сендерашуланасыңдар ма?  Қашан?

3-сурет  Көңілді.

Балалар қалай ойлайсындар суреттегі бауырсақ неге көңілді?

4-Ренішті ренжіп тұр.

5-Қорқып тұр.

Бауырсақ не көрді соншама ол неге қорқып тұр?  Балалар сендер неден қорқасындар?


«Айырмашылық пен ұқсастық» жаттығуы


Нұсқау: Қатысушыларға екі - екіден карточкалар беріледі. Сонан соң бұл жұптар жан - жаққа тарасады. Оларға 3 - 5 минут уақыт беріледі. Осы уақыт ішінде жұптар бір - біріне өзі туралы, соның ішінде ең маңызды дегендерін айтады. Жұптардың міндеті бір - бірін тыңдап болғасын біреуі екеуіне ортақ 3 ұқсастықты, ал екіншісі 3 айырмашылықты атайды.



«Ситуациядан шығу»

 

Мақсаты: логикалық ойлау арқылы кез келген жағдайдан шыға білу.  


Нұсқау:   Бұл ойынға өз еркімен маған 3 адам керек. Қалғандары бақылаушылар болады.

Ойынның мәні : үш дос  бір жерде кездесу туралы келісу керек. Бірақ олардың бірі-сақау, бірі-соқыр, енді бірі –саңырау. Кездесетін жерді тек сақау ғана біледі. Ол өзінің достарына қайда қашан бару керектігін түсіндіру керек.




Сергіту сәті:

Ал, балалар, тұрайық,

Алақанды соғайық,

Оңға қарап иіліп,

Солға қарап иіліп,

Бір отырып, бір тұрып,

Орнымызды табайық.



Өз үйіңді тап


Ойыншылар 3-4 кішкентай аласа ұзынша орындықтарда отырады. Барлық балаларда әдемі үлкен ойыншықтар: бірінші тұрған ұзынша орындықта қуыршақ, екіншісінде -ит, үшіншісінде-мысық, төртіншісінде-аю, қоян. Тәрбиешінің «Серуенге шығамыз» деген
нұсқауымен барлық балалар орындарынан тұрып тәрбиешінің соңынан жүреді.

Серуен барысында балалар түрлі қозғалыс қимылын орындайды (секіреді,жүгіреді, жүреді). Тәрбиешінің «Жаңбыр жауа бастады» деген нұсқауымен балалар өз үйлеріне қарай жүгіреді. Ойынды қайталау барысында, тәрбиеші балаларға білдірмей ойыншықтардың орынын ауыстырып қояды. Балалар өз үйлерін тез, адаспай табуы керек.


Тақырыбы: “Қояндар”


Мақсаты: Балалардың денсаулыққа, ойынға деген құштарлықтарын дамыту, балалардың дене қимылдарын , бұлшық еттерін жетілдіру, ойын арқылы көңіл-күйлерін көтеру.
Ептілікке, шапшаңдыққа, қызыға ойнауға баулу, ойынға деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін арттыру. Балаларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу.
Ойынның шарты: Барлық балалар қояндар болып ,шеңбер жасап тұрады. Өздерінің әндерін айтып, қояндарша секіріп, билеп жүреді.
Ақ қоян-ау, ақ қоян
Орныңнан тұршы,
Шашыңды тарашы.
Бетіңді жушы
Әйбат көйлек кисеңші
Біреудің қолын үзсеңші
Осы кезде бір сыбдыр естіліп, қояндар қашып тығыла


бастайды. Тыныштық болғанда ойнап, секіреді.


«Сиқырлы қобдиша» жаттығуы. 


Нұсқау:

- қатысушылар шеңбер құрып отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер.

Жаттығу шарты:
- қобдишадан әр қатысушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Сыйлықтар үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады


«Қайта байланыс» жаттығуы 


a) Оқушылар шеңбер құра отырады да, допты әр қайсысы кезекпен кезек ала отырып тренингтің өткізілуіне байланысты өз ойларын білдіреді: 
- Тренингте ең бірінші не ұнады? - Не ұнаған жоқ? - Өзің жаңадан не білдің? 

б) "Алған әсеріңіз қандай?"- үлестірмелі карточкалар /смайликтер/ арқылы анықтау.

в) тренингке қатысушыларға рахмет айта отырып, тренингті аяқтау.


«Тез жауап бер.»


Ойын мақсаты: Түстерді, пішіндерді, сапасын дұрыс атай білуге дағдыландыру.


Ойын шарты: Балалар шеңберде тұрады, допты кім қағып алады сол бала заттың аты мен түсін айтып допты келесі балаға лақтырады. «Жасыл»- жапырақ, «көк»- аспан, «сары»- күн, «қызыл»- гүл, «ағаш»- отырғыш, «тас»- үй, «темір»- қасық т. б. Ойынды үйренгесін тапсырманы күрделендіруге болады. Бір сөзбен жауап бермей екі,үш сөзбен жауап беруге болады.







Жарайсыңдар балалар осымен біздің бүгінгі «Көңіл – күйлер әлеміне» саяхатымыз аяқталды. Сабаққа жақсы қатысқандарын үшін сендерге рахмет.


Қәне достар күлейіқ
Күліп өмір сүрейік
Ашуды, кекті, ызаны
Ұмытып тастап кетейік
Достармен ойнап         
Өмірді біз кешейік
Қызықты болған күндерді
Осылай біздер өтейік







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Психологу

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ "Көңіл - күйлер әлемі"

Автор: Маратова Бибинур Кадировна

Дата: 11.02.2021

Номер свидетельства: 572918
