kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?уежайда

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разработка открытого урока по казахскому языку

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?уежайда»

Сабақ жоспары

Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 4е Мерзімі: 19 наурыз

Мұғалімнің аты-жөні: Абадилов Нұрбек Қабыкенұлы

Сабақ тақырыбы: Әуежайда

Сабақ мақсаты: Әуежай туралы жалпы мағлұмат алу;

Сабақ міндеттері: Ауызекі сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын молайту, қисынды ойлау қабілетін дамыту, жұптық, топтық жұмыс жүргізуге қалыптастыру, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды сабақ барысында қолдануға үйрету, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету модульдерінің элементтерін қолдану арқылы қазақ тіліне қызығушылығын арттыру, елін, жерін құрметтейтін, қадірлейтін ұрпақ тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже:

Әуежай туралы мағлұмат алады.

Диалогтік қарым-қатынасқа түседі.

Мәтіннен түсінгенін мазмұндай алады.

Сөздік қоры молаяды.

Топтық, жұптық жұмыс жүргізіп, өз ойларын жеткізе алады.

Сұрақтар құрастырып,оларға жауап бере алады.

Мемлекеттік тілге деген қызығушылығы артады.

Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану арқылы сабақ барысында ғаламтордан қажетті мәліметтер таба алады.

Көкірегі ояу, елін, жерін құрметтейтін, бәсекеге қабілетті ұрпақ қалыптасады.

Көрнекілік,техникалық құралдар: слайд, интербелсенді тақта, бағалау парақшалары, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер, ватман,кәмпиттер

Пайдалнылған әдебиеттер: Мұғалімге арналған нұсқаулық «Назарбаев зияткерлік мектебі»ДББҰ,2012,үшінші (негізгі)деңгейге арналған оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, «Қазақ тілі» 4-сынып Алматы «Атамұра» 2011



Сабақ барысы:

Уақыты

Сабақ кезеңдері.

Жұмыс түрлерінің мазмұны.

Мұғалімнің іс-әрекеті.

Оқушының іс-әрекеті.

1 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Қайырлы күн көк аспан! Қайырлы күн жер-ана! Қайырлы күн қонақтар! Қайырлы күн достарым!


Қайырлы күн көк аспан!

Қайырлы күн жер-ана! Қайырлы күн қонақтар!

Қайырлы күн достарым!


2 минут

Топқа бөлу кезеңі.

Түрлі-түсті кәмпиттерді ұсыну арқылы топтарға бөлу.Сары түсті кәмпит таңдаған оқушылар «Сұңқар» тобына, көк түсті кәмпит таңдағандар «Қыран» тобына, қызыл түсті кәмпит таңдағандар «Тұлпар» тобына бөлінеді.

Оқушылар кәмпиттердің түсіне қарай топтарға бөлінеді.

1-топ «Сұңқар»

2-топ «Қыран»

3-топ «Тұлпар»

2 минут

Топ жетекшісін тағайындау.

Мұғалім топ жетекшісін таңдауды ұсынады.

Әр топтағы оқушылар топ жетекшісін тағайындайды.

1 минут

Бағалау парақшаларын таратады.

Мұғалім әр топ жетекшісіне бағалау парақшаларын таратады.

Топ жетекшілері бағалау критерийлерімен танысады.

6 минут

Үй тапсырмасын тексеру.

«Уақыт шеңбері» стратегиясын қолдану арқылы үй жұмысын тексеру.

«Уақыт шеңбері» стратегиясын қолдану арқылы үй тапсырмасын пысықтайды.


Оқушылар ортаға шығып, шеңберге тұрып бір-біріне доп лақтыру арқылы сөздік қорын тексереді, диалог , мәтін бойынша сұрақтар қойып, жауабын алады.

2 минут

Жаңа тақырып.

«Әуежайда»

Ой қозғау. Балалар біздің сүйікті қаламызға көптеген елдерден қонақтар келіп жатады.Олар бізге алыс-жақыннан қандай көліктермен келеді деп ойлайсыздар?

Оқушылар топтық жұмыс арқылы көліктер туралы білетін мәліметтерін ортаға салады,түсініктерін әңгімелейді,талдайды.


6 минут

Слайд-презентация.

Жаңа тақырып: «Әуежайда»

Слайд-презентация

1.Астана әуежайы

2.Ұшақтар,тікұшақтар

3.Жаңа сөздер

4.Сөзжұмбақ

Оқушылар интербелсенді тақтадан бейнероликті көріп, қандай көлік, қай әуежай екенін анықтайды. Жаңа сөздермен танысып,дауыстап қайталайды,сөз тіркестері мен сөйлемдер құрып, дәптерлеріне көшіріп жазады.

5 минут

Оқулықпен жұмыс.

Жұптық,топтық жұмыс


1-тапсырманы орындау.Сурет бойынша әңгіме құру.

2.2-тапсырма диалогті оқу, ұқсас диалог құрастыру.

Кубизм стратегиясын қолдану.

Алты қырына сөз жазылған кубикті топтың біріне лақтыру арқылы түскен сөзді септеуді тапсырады.


Оқушылар оқулықпен жұмыс жүргізеді.Сурет бойынша әңгіме құрайды. Ұқсас диалог құрастырады.

Топ жетекшілері қарама-қарсы топтарға кубикті лақтыру арқылы алты қырына жазылған сөздердің біреуін септеуді тапсырады.




2 минут

Сергіту сәті.

«Төрт қадам алға, төрт қадам артқа» сергіту сәтін өткізеді.


Оқушылар көтеріңкі көңіл-күймен сергіту сәтін орындайды.

5 минут

Постер қорғау.

«Сұңқар» тобына Астана әуежайы, «Қыран» тобына Алматы әуежайы , «Тұлпар» тобына Қарағанды әуежайы туралы ғаламтор арқылы ақпарат әзірлеп, постерді безендіріп, тақырыпты қорғау тапсырылады.

Әр топ мүшелері тапсырылған әуежайлар бойынша ақпарат тауып,постерді түрлі-түсті маркерлермен безендіріп, ортаға шығып қорғайды.


5 минут

Дәптермен жұмыс.


5-тапсырма,155- бет,тапсырманы орындау.

Талантты және дарынды балалармен жұмыс. «Менің сүйікті әуежайым» тақырыбына шағын эссе жазу

Оқушылар дәптерлеріне тапсырманы орындайды.

2 минут

Бекіту.

Сөзжұмбақ шешу,сөздердің аудармасын табу.


Оқушылар интербелсенді тақтадағы сөзжұмбақты шешеді.Сөздердің аудармасын сәйкестендіреді.

2 минут

Бағалау.

Топ басшылары бағалау парақшаларын толтырады.

Топ жетекшілері әр оқушының белсенділігін ескере отыра, тиісті бағаларын қояды.









2 минут

Кері байланыс.

Оқушылардың пікірлерінің жазылуын қадағалайды.

«Бағдаршам» әдісін қолдану арқылы оқушылар тілектерін жазып, «Бағдаршам» салынған плакатқа жабыстырады.

2минут

Үйге тапсырма.

154-бет,сөздік жаттау, мәтін бойынша диалог кұру.

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?уежайда

Автор: Абадилов Нурбек Кабыкенович

Дата: 22.05.2016

Номер свидетельства: 329350
