kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка открытого урока

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Открытый урок  на тему урока "Менің бір күнім", "Мой один день" за 8 класс

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка открытого урока»

ӨСКЕМЕН ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ

«№24 ОРТА МЕКТЕБІ» КММ















АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Тақырыбы: «Менің бір күнім»

(пән апталығы аясында)

8 «А» сынып









Мұғалімі: Сактаева Г.А.









2019-2020 оқу жылы



Сыныбы: 8 сынып

Сабақтың тақырыбы: Менің бір күнім. Есімшенің тәуелденуі.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды сөйлесу әрекетіне жетелей отырып, ауыз-екі сөйлеуге үйрету.

Білімділік: Қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде оқушыларды күн тәртібін жоспарлауға дағдыландыру. Оқушыларға сұрақ-жауап, сөйлесім үлгілері арқылы күн тәртібі туралы ақпарат беру. Лексикалық тақырып аясында есімшенің тәуелденуін меңгерту.

Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша әртүрлі тілдік тапсырмалар орындату арқылы тілдерін дамыту. Сөздік қорларын молайту.

Тәрбиелік: Оқушыларды бір-біріне достық қарым-қатынас орната білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: ОТЖ: уақытты жоспарлаудың адам өміріндегі маңызы мен рөлін түсіндіре алады, өзінің күнделікті күн тәртібін қазақша түсіндіріп бере алады.

ООЖ: өзінің күн тәртібі жайлы ақпарат береді, уақытты қалай жоспарлайтынын айтады.

ОЖЖ: сыныптастарымен уақытты жоспарлау жайлы тілдеседі.

Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті

уа

қыт

Оқушы әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық алақан» тренингін өткізеді.

2 мин

Оқушылар сәлемдеседі, бір-біріне жақсы

тілектер айтып, сәттілік тілейді.

Негізгі түсініктер

Үнемдеу, үлгеру, дағдылану, ұйқ»ыны қандыру, құлаққап.



Оқушылар сөз тіркестерін, сөйлемдер

құрастырады.

Өткен тақырыптарды еске түсіру:


Өткен сабақтың тапсырмасын Ережені тексереді.Есімшенің жасалу жолдарын еске түсіреді.

«Ыстық орындық» стратегиясы бойынша тексереді

3мин



5мин

Оқушылар есімше тақырыбы бойынша өз білетіндерін қолдарын көтеріп ортаға салады. Білімдерін жүйелейді.

Топта үй тапсырмасын ережені тексеріп бағалайды.Әр топтан 1 оқушыдан шығып оқушылар сұрақтар қояды

Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау:

Тақырыпқа қатысты видеодан үзінді көрсетеді.(мультфильмнен үзінді) Қай образ саған ұнады, неліктен? Ол образ неге жағымды?

деген сияқты сұрақтары арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды


3мин




Видеодан көргендері арқылы сабақтың

тақырыбын анықтайды.

Сұрақтарға жауап бере отырып, мақсатын

анықтайды.

-Бұл адамның бір күні.


Мағынаны тану

Жаңа сөздермен жұмыс.

Мұғалім тақырыпқа қатысты сөздерді таныстырады, оларды айтады, қайталатады.

2мин

Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Айтылым. Жаңа сөздерді дұрыс айтуға жаттығады.

Мәтіналды жұмыс:





Мәтінмен жұмыс:









Сергіту сәті:



Грамматика.

Мәтіналды жұмыс.

А) Айтылым. Дұрыс жазуға, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтандыру үшін 1-тапсырманы орындатады.

1 мин

Жазылым. Сөйлемдерді толықтырып жазады, сұрақтарға жауап береді.

Мәтінмен жұмыс.

1)Тыңдалым. Мәтін мазмұны бойынша тест тапсырмаларын орындатады.


5мин

Тыңдалым.

Мәтін бойынша тест сұрақтарына жауап береді.

Орындалған жұмыстарын алмастырып топ арасында бірін-бірі тексереді.

2) Оқылым.Мәтінді оқып, бөліктері бойынша қарамен жазылған сөздері бар сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырту, келесі топтарға қойгызу.

3 мин

Оқылым. Мәтінді оқып, абзацтардағы қарамен жазылған сөздері бар сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдырады. Басқа топтарға қояды.

Сергіту сәті:

«Калинка»әуені, «Қаражорға» әуені, «РЭП» әуені

3мин

Бала, бала, баламыз!

Жалықпай білім аламыз!

Сабаққа белсене қатысып,

Жақсы баға аламыз! өлең жолдарын

Есімшенің тәуелденуін қайталату. Тәуелдік жалғауын қайталатады. «Орамал тастамақ» әдісі бойынша

2мин

Мәтіннен қарамен жазылған етістіктерді тауып, тәуелдейді.

Мәтінмен жұмыс.

А) Жазылым.Қарамен жазылған етістіктерді есімшеге айналдыру, тәуелдету. Өзін-өзі бағалату.

5мин

Жазылым.Қарамен жазылған етістіктерді есімшеге айналдырады, тәуелдейді.

Ойтолғаныс:

«Сыр сандық» ойынын ұйымдастырады.

Сыр сандыққа тақырыпқа қатысты ой салады, сипаттайды.

Бекіту

Мәтінсоңы жұмыс.

Оқылым.Жазылым. Оқулықтағы 9-тапсырманы орындатады.

Оқылым. Жазылым. Кестені дұрыс толтырып, жазады.

Рефлексия:

«Табыс сатысы» әдісін қолданады

«Табыс сатысы» бойынша өзінің жеткен жетістігін белгілейді.

Үй тапсырмасы:

10-тапсырма Өз күн тәртібіңді құрып, әңгімелеу.

Тапсырманы күнделікке жазып алады.





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Разработка открытого урока

Автор: Сактаева Гулмира Абешевна

Дата: 20.11.2019

Номер свидетельства: 527947
