|   Сабақ тақырыбы:   |    Қазақстан Респубилкасының Мемлекеттік рәміздері   |  
  |   Сабақтың мақсаты:   |     Қазақстан Респубилкасының мемлекеттік рәміздерін, олардың құрылу тарихын, мән – мағынасы мен идеялық мазмұнын,  авторларын білгізу. Талдау, салыстыру және ой қорыта білу қабілеттерін дамыту.Мемлекеттік нышандарды құрметтеуге үйрету;    Граммтикалық тапсырмаларды орындай білу      Өсіп келе жатқан ұрпақтың бойына патриоттық сезім, отаншылдық рухты дарыту.       |  
  |   Күтілетін нәтижелер:   |    Қазақстанның Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы айтады   |  
  |   Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:         |     «Сұрақ-жауап», «ДЖИГСО», «Тест», «Ашық сұрақ» әдісі,   |  
  |   Пәнаралық байланыс   |    Орыс тілі, тарих   |  
  |   Оқушыларды оқыту үшін бағалау түрлерін кіріктіру:   |    Өзін-өзі бағалау, критериалды бағалау, топ мүшелерінің бағалауы   |  
  |   Қажетті ресурстар:   |    Оқулық, ноутбук,стикер,призентация т.б.   |  
  |   Сабақ барысы   |  
  |   Уақыт     |    Мұғалім іс-әрекеті     |    Оқушылар іс-әрекеті     |    әдіс-тәсілдер   |    Ресурстар   |  
  |   09.20-09.23   |    Оқушылармен амандасу.      Психологиялық тренингін өткізу. Қазақстан қандай мемлекет деген сұрақ қояды?          Топ сарапшысы мен оқушыларға бағалау парақшаларын тапсырамын.   |    Мұғаліммен амандасады.  Сабаққа дайындалады      Қазақстан мемлекетінің қасиеттеріне байланысты жақсы сөйлемдер құрап айтады. «Шаңырақ» жасайды                       |    Психологиялық тренинг           |    Интербелсенді тақта             |  
  |   09.23-09.26   |    Балалар, «Шаңырақ» қай Мемлекеттік рәмізде кездеседі?  Балалар, олай болса қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?  Әнұранды орындау   |    Елтаңбада      Сабақтың тақырыбын ашады.      Әнұранды орындайды     |    «Миға шабуыл» әдісі      АКТ   |    Интербелсенді тақта             |  
  |   09.26-09.31   |    Мәтінмен жұмыс   |    Оқушылар ноутбуктан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы мәтінді тыңдайды.Топта талқылайды   |         |         |  
  |   09.31-09.41   |    «ДЖИГСО» әдісі бойынша тапсырманы орындау.           |    Келесі топтарға барып түсіндіреді,талқылайды.Өз орындарына оралады, ойларымен бөліседі.Мәтінмен жұмысжасайды,  тапсырмаларды орындайды     |    «ДЖИГСО» әдісі   |         |  
  |   09.41-09.46   |     Сұрақтар бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесу.           |      Диалог құрастырып, өзара сөйлесу.           |    Сұрақ-жауап әдісі   |    Оқулық, интербелсенді тақта   |  
  |   09.46-09.49   |    Тест тапсырмасы бойынша сабақты пысықтау   |    Тестке жауап береді   |    Тест тапсырмалары «Ашық сұрақ» әдісі   |    Тест   |  
  |   09.49-09.53   |     «Қытайша десерт»   |    Тапсырманы орындайды   |    «Қытайша десерт» әдісі   |         |  
  |   09.53-09.58   |    «Сапа конверті» әдісі арқылы келесі тапсырмаларды орындау       |    Әр топтан бір оқушы шығып тапсырмаларды алып тобына апарып топ мүшелерінің әрқайсысы орындайды.   |    «Сапа конверті» әдісі   |         |  
  |   09.58-10.00   |     «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға жауап беру   |    «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға таңдаған жауап береді   |    «Бәрін білгім келеді»   |    Интербелсенді тақта   |  
  |   10.00-10.01   |    Үй тапсырмасы: «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің» авторлары туралы ақпарат   |    Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады   |         |         |  
  |   10.01-10.02   |    Бағалау   |    Бағалау парағына бағаларын қояды   |    Бағалау   |    Бағалау парағына   |  
  |   10.02-10.05   |    Рефлексия   |    «Бес жол» өлең сабақ сөзіне   |    Синквейн   |         |  
 
  Өткізген:Тургунбаева З.Е.