kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Мәңгілік ел» ұлттық идеясын жүзеге асыру аясында Жаңа формация мұғалімі: тәжірибе және кәсібі баяндама қазақ тілі

Нажмите, чтобы узнать подробности

укеппоарыавФыфЫВАКЕПЕКРРРП.THTYHREWTHHYJUI87I

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Мәңгілік ел» ұлттық идеясын жүзеге асыру аясында Жаңа формация мұғалімі: тәжірибе және кәсібі баяндама қазақ тілі»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ:қазақ тілі

Мектеп: Ыбырай Алтынсарин атындағы КММ

Күні: 15.09.18

Мұғалімнің аты-жөні: Мусаханова Азима Алмасқызы


Сынып: 5 «З»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бөлім атауы: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер

Тақырыбы:Бесікке салу


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау (5.Т/А4)

тура және ауыспалы мағыналы сөздерді,көп мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану (5.ӘТН3)

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Тірек сөздерді анықтай алады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сұрақтарға жауап бере алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді қолдана алады;



Бағалау критерийі

  • Деңгейлік сұрақтарға жауап береді.

  • Өзіндік көзқарасы берілген жазба жұмысын жазады.

Тілдік мақсат

Кілт сөздер мен фразалар

Дәстүр, салт, отбасы, бесік

Диалог құруға, жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Менің ойымша, .....

Маған қиын болды.........

Мен орындай алдым .......

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы

Сабақта қамтылатын құндылықтар:

Оқушылардың отбасына деген құрметін қалыптастырады, өзіне деген жауапкершілікті арттырады.Қазақ халқының салт-дәстүрлерін меңгереді.

Алдыңғы оқу

Отбасылық ғұрыптар

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөз

дер

Сабақтың басы

5 минут
























3 минут






5 минут









Сабақтың ортасы






6 минут











14 минут
























2 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу 4 мин

Суреттер арқылы 3 топқа бөлу. Өз суреттері бойынша ойларын ортаға салу.

Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырамын, үй тапсырмасын пысықтаймын.

II. Қызығушылықты ояту.

«Адасқан мақалдар» әдісі

Оқушыларға тақырыпқа қатысты мақал қиындылары таратылады. 2 минут уақыт ішінде ең көп мақал-мәтел құраған топ жеңіске жетеді. Әр топ бір мақалдың мағынасын ашады.

Ата-ананың қарызы,

Ұрпақтың өмірлік парызы.

Ана алдында — құрмет, Ата алдында — қызмет.

Ақ жаулығы ананың — Ақ көрпесі баланың.
Ана сүтін ақтамағанды ешкім мақтамайды.


Сергіту сәті


«Ана туралы жыр» балалар өздері білетін Ана туралы бір шумақ өлеңдерін оқиды.



III. Жазылым алды тапсырма. Топтық жұмыс

Оқушылар аналардың адамгершілік қасиеттеріне тоқталады.


Салт -дәстүрлер

Отбасылық салт-дәстүрлер






Кері байланыс

III. Мағынаны тану кезеңі. Жеке жұмыс

Шашу,жөн-жоралғы,түбек,сый,ұрпақ ,бесік жыры бүгінгі тақырыпқа байланысты тірек сөздерді пайдаланып шағын мәтін жазу.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дескриптор:

  • Өз ойын еркін жеткізу

  • Ойын жинақтау

  • Жазылым бойынша реттілік

  • Тірек сөздерді пайдалану


Кері байланыс

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі


Бүгінгі сабақта ұнаған екі тапсырмасы

Әр бір оқушының ұсынысы


Бағалау

Белсенді қатысқан оқушыларды ынталандыру


Таныстырылым



































Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы

1.«Бүгін мен...................... білдім»

2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды»

3.« ......................... екенін түсіндім»

4.«Мен..................................... білім алдым»

5. «.................. мені таң қалдырды»

Үйге тапсырма: Аналарға арнап жыр, тілек жазып келу.


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Оқушылардың жазылым барысында шығармаға арқау болған баланың қасіреті оқушыға қалай әсер еткендігін аңғарамын.


Оқушылардың отбасына деген құрметін қалыптастырады, өзіне деген жауапкершілікті арттырады.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 6 класс

Автор: Мусаханова Азима Алмаскызы

Дата: 23.10.2018

Номер свидетельства: 481744
