kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Правда про алкоголь"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета. Профілактика і зниження алкогольної залежності серед дітей і підлітків, сприяння розвитку життєвих навичок, які утримують молодь від вживання алкоголю. Завдання ? Ознайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю ? Довести, що вживання алкоголю не сприяє досягненню дорослості ? Назвати ознаки і наслідки вживання різних доз алкоголю і зловживання алкоголем ? Обговорити причини з яких люди не вживають алкоголь Тип заняття: тренінгове
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Правда про алкоголь" »








Правда про алкоголь”

Тренінгове заняття























Тема. Правда про алкоголь

Мета . Профілактика і зниження алкогольної залежності серед дітей і підлітків, сприяння розвитку життєвих навичок, які утримують молодь від вживання алкоголю.

Завдання

  • Ознайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю

  • Довести, що вживання алкоголю не сприяє досягненню дорослості

  • Назвати ознаки і наслідки вживання різних доз алкоголю і зловживання алкоголем

  • Обговорити причини з яких люди не вживають алкоголь


Тип заняття: тренінгове


Хід заняття

Знайомство

Мета: підготувати учасників до співпраці, створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти згуртованості колективу.

Інструкція: Учасники сідають в коло. Вчитель знайомить їх із символічним учасником колективу – його талісманом ( м’яка іграшка). Кожен учень передає талісман по колу, називає своє ім’я та, вітаючись із групою, бажає всім чого - небуть приємного.


Вправа „Мої очікування”

Мета. Визначити сподівання й очікування учасників тренінгу

Матеріали: стікери вирізані в формі корабликів, плакат „Береги”.

Хід вправи

Учні на стікерах записують свої очікування від тренінгу. Потім, виголошуючи свої очікування, приклеюють їх на плакаті ближче до „Берега надій”, вирушаючи у подорож морем до „Берега реалізованих сподівань”.


Мозковий штурм

Наведіть приклади алкогольних напоїв”

Мета „мозкового штурму” в тому, щоб зібрати якомога більше ідей щодо проблеми від усіх учнів протягом обмеженого періоду часу.

Інформаційне повідомлення:

Декілька років тому в м. Мінськ проходило свято пива. На площі Німіго був влаштований рок концерт, на якому рікою лилось пиво. Всім безкоштовно пропонувалося скуштувати пива і цигарок різних марок з рекламною метою. Несподівано розпочалася гроза. І ось вся ця маса людей, яка була на святі, ринулась до підземного переходу метро і розтоптала, задушила 57 людей. Причому судово – медична експертиза встановила, що і ці люди вживали алкогольні напої. Через три дні в Мінську ховали загиблих в цій трагедії. На поховання зібралося 500 000 молодих людей, президент держави Олександр Лукашенко, керівництво держави. Всі стоять плачуть. А лише три дні тому пиво й цигарки з цих людей зробили звірів, які розтоптали своїх же подруг, однокласників.

Так що ж це за речовини - алкоголь і тютюн, які зі звичайних людей роблять монстрів?

Вино ,горілка, які продаються в кожному магазині, рекламу яких ми кожного дня бачимо по телебаченню, в газетах, на вулиці, чуємо по радіо. Невже це такі необхідні для людей речі? Насправді ж це найстрашніші наркотики на землі, які в нашій державі випущені в широкий продаж і приносять стільки сліз і горя багатьом людям.

В склад пива, вина і горілки входить етиловий спирт (С2Н5ОН). Він є смертельним ядом.

Якщо людина приймає 8г/1кг ваги – то вона від цієї дози помирає. Середня вага людини 70 кг.

70 кг * 8 гр. = 560 гр. - це вбивча доза С2Н5ОН

якщо людина приймає від 4 до 6 гр. / 1 кг ваги – то це наркозна доза.

Під час великої Вітчизняної війни партизани використовували алкоголь для наркозу при проведенні операцій. Хворому нащосерце давали випити три склянки самогону, і людина , випивши їх, впадала в кому, невідчуваючи ніякого болю.

3 склянки самогону – наркоз

4 склянки самогону – вірна смерть

Чому ж медицина відмовилась від алкоголю, як наркозу? Бо межа між дозою для наркозу і смертельною дуже тонка і дуже важко підібрати її для людини.

Ще ми знайомі з такими ядами, як пиво, вино і горілка. А чи знаєте ви, як утворюється алкоголь? Ми розглянемо цей процес на прикладі вина.

В посудину наливають виноградний сік (який сам по собі дуже корисний, має в своєму складі вітаміни, мінерали, і різні ферменти), і запускають туди дріжджі. А дріжджі - дуже великі солодкоїжки. Вони починають поїдати весь цукор, а ззаду з клоаки в них виходить алкоголь.

Отже, алкоголь це не що інше, як сеча дріжджових бактерій.

Коли концентрація мочі в бочці досягає 11% - бактерії отруюються і помирають.

Якщо це вино відразу розливають по пляшках – то воно називається „вино сухе столове”. Таке вино продається і нашому магазині досить дешево, і воно користується попитом серед населення.

Якщо ж це вино 2 роки відстоюють, і трупи бактерій відціджують і в пляшки розливають лише залишки виноградного соку з сечею бактерій, то вино називається „вино сухе марочне”. Коштує таке вино в два рази дорожче.

Багато жінок полюбляють шампанське. Але як роблять шампанське, вони не знають. А я знаю. І зараз розповім вам.

  • В спеціальні пляшки розливають виноградний сік

  • Запускають туди дріжджі

  • Опускають пляшки в спеціальну штольню

  • Витримують в штольні 2 роки при постійній температурі

14 *С

  • Завозять потужні прожектори і освітлюють пляшки

  • Від страху бактерії помирають і газують


В організмі людини немає жодного органу, на який би не впливав алкоголь. Але найбільшої шкоди він завдає мозку, бо в ньому всі зміни, які створює алкоголь, накопичуються.


Мозок людини складається з 15 млрд. нервових клітин – нейронів, кожен з яких живиться киснем через свій капіляр. Цей капіляр такий тонкий, що через нього еритроцити можуть пройти лише один за одним. І ось коли така судина заклеюється склейкою еритроцитів, то через 5-7 хвилин нейрон помирає.


Після вживання алкогольних напоїв в голові людини утворюється ціле кладовище нейронів. Температура тіла людини 36,6 *С, і тому нейрони швидко починають розкладатися і гнисти. Ці гниючі клітини і є причиною головного болю в п’яниці. Для того щоб ці клітини не отруїли мозок зовсім, організм закачує в мозок велику кількість води. Ця рідина розчиняє померлі клітини мозку і через моче-статеву систему виводить їх з організму.

Отже, можна зробити висновок, що людина, яка ввечері вживає алкогольні напої, зранку мочиться своїми мізками


«Плямки»

Мета: забезпечити психологічне розвантаження підлітків.


Всі рухи учнів ґрунтується на об’єднанні в трійки і швидкості реакції сприйняття слів ведучого, моделюючого ту чи іншу дію.

На слова ведучого „мавпа”, учень, на якого показав ведучий, виконує дії,характерні для мавпи. Учні , які стоять справа і зліва, імітують пальми.

На слова ведучого, „тостер”, учень, на якого показав ведучий, підстрибує, імітуючи шматочок хліба, який жариться в тостері, учні зліва і справа з’єднують руки, імітуючи тостер.

На слова тренера, „жираф”, учень, на якого показано, імітує з допомогою піднятої руки над головою жирафа, учні зліва і справа малюють по тілу жирафа плямки.


Робота в групах „Стадії алкогольного сп’яніння”

Хід вправи

Учні об’єднуються в три групи і працюють над отриманими завданнями

Динаміку сп’яніння можна простежити на прикладі тварини.

Учням роздаються картки з зображенням тварини.

Групі треба зобразити тварину, а всі мають відгадати, про кого йдеться.

Групам пропонуються основні поведінкові риси тієї чи іншої тварини


  • Завдання першій групі „Мала доза алкоголю призводить до...”


Діє на передню частину мозку і спричиняє:

      • Збуджує або розслаблює

      • Послаблює самоконтроль

      • Знижує здатність приймати рішення

      • Сповільнює реакції, а це посилює ризики на дорозі, на виробництві тощо.


  • Завдання другій групі „Середня доза алкоголю призводить до...”

      • Велика розкутість, яка переходить у розв’язність

      • Порушення координації рухів і здатності тримати рівновагу

      • Хвалькуватість і схильність до ризикованої поведінки(п’яному море по коліна)

      • Різкі зміни настрою


  • Завдання третій групі „Велика доза алкоголю може...”


      • Отруєння (нудота , блювання)

      • Втрата здатності зв’язано говорити, триматися на ногах, контролювати свою поведінку. Дехто може заснути просто на вулиці, інший починає голосно лаятися, чіплятися до перехожих

      • Втрата контролю за функціями організму(наприклад може статися мимовільне випорожнення сечового міхура)

      • Алкогольна кома



Яка доза алкоголю є малою, середньою чи великою? Для кожної людини вона різна і залежить від її віку, маси тіла, статі ,тощо.

Так, на дітей та підлітків алкоголь впливає особливо сильно і згубно. Що менша маса тіла, то менша доза алкоголю спричиняє сп’яніння. На жінок алкоголь діє сильніше, ніж на чоловіків. Вплив алкоголю залежить від того, що людина їла чи пила, як вона спала, які ліки приймала, і навіть в якому вона настрої.


Мозковий штурм

Які почуття в оточуючих викликає людина у стані алкогольного сп’яніння”



Робота в групах „Наслідки вживання алкогольних напоїв”


Учні об’єднуються в три групи

Завдання :

1 група „Можливі наслідки зловживання алкоголем для самої людини”

2 група „Можливі наслідки зловживання алкоголем для родини цієї людини”

3 група „Можливі наслідки зловживання алкоголем для держави”


Висновок: за кількістю жертв алкоголь є найнебезпечнішим наркотиком.


Приблизно третина дорослих взагалі не вживають алкоголь з різних причин:

  • Їм не подобається його смак

  • Вони не люблять втрачати над собою контроль

  • Вони прагнуть бути прикладом для своїх дітей

  • Це важливо для їхньої роботи

  • Вони підтримують хорошу фізичну форму, як спортсмени чи моделі

  • Це заборонено їхньою релігією

  • Їм не можна пити за станом здоров'я, наприклад, через алергію


Підсумкове завдання

Всі по черзі назвіть причину або декілька , з якої краще не вживати алкоголь.


Вправа „Підведення підсумків”


    • Кораблики перепливають на „Берег реалізованих сподівань”

    • Які знання ви сьогодні отримали?

    • Які знання ви використаєте в особистому житті.

Завершення

Взявшись за руки всі проговорюють


Хай сьогодні нам щастить!

Хай нам завтра пощастить!

Хай завжди нам всім щастить !























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ОБЖ

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
"Правда про алкоголь"

Автор: Помаз Лариса Леонідівна

Дата: 19.10.2015

Номер свидетельства: 241635
