Сабақ: Математика | Мектеп: Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы «№4 жалпы білім беру орта мектебі»ММ Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К |
Сабақтың тақырыбы: Тура және кері ретпен санау | Мұғалімнің аты-жөні: Каражанова Г.И. |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер
|
Сабақтың мақсаттары | 1.1.1.2** Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; |
Тілдік мақсаттар | Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау. Үш тілде санау Бір,екі, үш,төрт, бес, алты, жеті, сегіз, тоғыз, он. Один, два, три, четыре,пять, шесть,семь, восемь, девять,десять One,now,three,four,five, seven,eight,nine,ten. |
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
Комунативтік дағдылар | Тыңдалым , айтылым, жазылым, оқылым |
Пәнаралық байланыс | Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақ тілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
Бастапқы білім | Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы минут | Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту. (көңілді, көңілсіз, ашулы) Бірінші күн- дүйсенбі Екінші күн – сейсенбі Үшінші күн – сәрсенбі Төртінші күн — бейсенбі Бесінші күн — жұма Алтыншы күн- сенбі Жетінші күн- жексенбі. психологиялық дайындық. 2-ден жұптап санау Жоғарыда. Төменде. Сол жақта. Оң жақта | |
Сабақтың ортасы 20 минут
| 10-ға дейін тура және кері санау. Суреттерді сандармен сәйкестендіру. Сан сәулесімен жұмыс Жұптық жұмыс 10- ға дейінгі сан аралығы Бір оқушы 10-ға дейінгі кез келген екі сан айтады, екінші оқушы сол екі сан арасындағы сандарды табады. Қалыптастырушы бағалау 1-тапсырма. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз. 2-тапсырма. 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазыңыз: ------------------------------------------------------------ 3- тапсырма. Өз беттерімен жұмыс Сан түзуінде 10 санының орнын анықтау. Сурет бойынша сұрақтар қою Сыныптан саны 10 болатын заттарды табу. 10 санының құрамын анықтау. Дескрипторлар:Тура және кері санай алады. 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жаза алады. санының құрамын анықтай алады. Сергіту сәті: 10 санын үш тілде қайталау Дәптермен жұмыс. 10 цифрын ауада жазу Түсіп қалған сандарды жаз Үлгі бойынша толықтырып жаз |
түрлі түсті қарындаштар, ойыншықтар, жеміс суреттері, дидактикалық санау материалдары Санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер, |
Сабақтың соңы 7 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім ? Рефлексия | |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Тура және кері санауда қиналатын оқушылармен жеке және жұптық жұмыс жүргізу. | Сандарды кему ретімен жазуын бағалау. | Сергіту сәті және көзге арналған жаттығу жүргізу. |