kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Та?ам т?рлері

Нажмите, чтобы узнать подробности



Саба?ты? та?ырыбы: Та?ам т?рлері
Саба?ты? ма?саты:
1)білімділік: о?ушыларды  та?амдарды? т?рлерімен таныстыру,  септіктерді бекіту
2) дамытушылы?: ауызекі с?йлеу да?дысын жетілдіру, о?ушыны? д?ниетанымын ке?ейту, ауызша ойлау мен с?йлесу ?абілетін дамыту, с?з тіркесін ж?не с?йлем ??рау да?дысын ?алыптастыру
3)т?рбиелік: ту?ан жерін, елін, салт-д?ст?рін с?юге т?рбиелеу
Саба?ты? т?рі: жа?а
Саба?ты? типі: д?ст?рлі
П?наралы? байланыс: орыс тілі
?олданылатын ?діс-т?сілдер: т?сіндіру, с?йлесу, с?ра?-жауап
?олданылатын к?рнекіліктер: слайдтар, интерактивті та?та, о?улы?
Ж?мыс т?рлері: жазбаша, ауызша
Саба?ты? барысы:

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Та?ам т?рлері»

Сабақтың тақырыбы: Тағам түрлері
Сабақтың мақсаты:
1)білімділік: оқушыларды тағамдардың түрлерімен таныстыру, септіктерді бекіту
2) дамытушылық: ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру, оқушының дүниетанымын кеңейту, ауызша ойлау мен сөйлесу қабілетін дамыту, сөз тіркесін және сөйлем құрау дағдысын қалыптастыру
3)тәрбиелік: туған жерін, елін, салт-дәстүрін сүюге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: жаңа
Сабақтың типі: дәстүрлі
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сөйлесу, сұрақ-жауап
Қолданылатын көрнекіліктер: слайдтар, интерактивті тақта, оқулық
Жұмыс түрлері: жазбаша, ауызша
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Тексеру.

3. Жаңа тақырыпты, мақсатты хабарлау.
4. Психологиялық тренинг (оқушылар қолдарын ұстап бір-біріне осы сабаққа тілектерін айтады) (Мысалы: Сен бүгін бес ал, саған сәттілік тілеймін, сабақта жақсы жауап бер т.б..)

5. Үй жұмысын тексеру.(38 бет 5 тапсырма)

ІV. Жаңа тақырып «Тағам түрлері»



Ет тағамдары Сүт тағамдары Ботқалар

Мясные блюда Молочные блюда Каши

Нан тағамдары Сусындар

Мучные блюда Напитки

V. Адасқан сөздерді орнына қою.

Мәнті, тоқаш, қаймақ, лимонад, ірімшік, күріш ботқасы, айран, шай, батон, шұжық.

VІ. Жаңа сөздермен танысу: тағамдар (тағам) – блюда (блюдо)

дәмді- вкусный (-ая, - ое, - ые)

дастарқан – скатерть; стол с яствами

(Жаңа сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. Әр түрлі әдіс- тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау. А) Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады, оқушы допты қағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады В) Тақтаға бір оқушы шығып, жаңа сөздерді қазақ тілінде жазып тұрады , ал ол сөздің аудармасын тапқан оқушы тақтаға шығып аудармасын жазады. )

VІІ. «Тағам» деген сөзімен «Қарлы кесек» ойынын ойнайық

  1. Тағам.

  2. Дәмді тағам.

  3. Дәмді тағам пісірді.

  4. Анам дәмді тағам пісірді.

  5. Менің анам дәмді тағам пісірді.

VІІІ. Енді , балалар, біз осы тағамдарының бір түрі «Ет тағамдары» туралы оқулығымызда 43 бетте 2 тапсырманы орындаймыз.

Берілген мәтінді оқу, аудару.

Тапсырма: осы мәтіннен тағамдардың аттарын теріп алып дәптерлеріне жазу, сөздерді буынға бөліп, буын түрлерін ажырату.

Қа/зақ/ша ет, па/лау, құ/ыр/ған ет, мән/ті, тұш/пара, борщ, кот/лет.

ІX. Сергіту сәті



ІX. Диалогты толықтырып жазыңдар.



























Кино өнері

Кино өнері- көп өнердің бір түрі. Ол – әдебиет мен театрдың, бейнелеу өнері мен музыканың көркемдік қасиеттерін өзінің ерекшелігіне орай пайдаланатын синтезді өнер. Кино шығаруға, яғни фильмді жасауға әр алуан мамандықтың шығармашылық қызметкерлері қатысады. Олар: кинодраматург(сценарий авторы); режисер(оқиғаның орындалуына жетекшілік етуші), актер(кейіпкер тұлғасын экранда жасаушы), оператор(кадрға түсіруші), суретші, композитор.

Кино өнері- өзіне тән мәнерлеу амалдары, көркемдеу тәсілдері, эстетикалық заңдары мен шығармашылық дәстүрлері бар ерекше өнер.

Әр алуан- разные, тұлға- образ, мәнерлеу амалдары - выразительные приемы, ерекше- особый

Кино өнері

Кино өнері- көп өнердің бір түрі. Ол – әдебиет мен театрдың, бейнелеу өнері мен музыканың көркемдік қасиеттерін өзінің ерекшелігіне орай пайдаланатын синтезді өнер. Кино шығаруға, яғни фильмді жасауға әр алуан мамандықтың шығармашылық қызметкерлері қатысады. Олар: кинодраматург(сценарий авторы); режисер(оқиғаның орындалуына жетекшілік етуші), актер(кейіпкер тұлғасын экранда жасаушы), оператор(кадрға түсіруші), суретші, композитор.

Кино өнері- өзіне тән мәнерлеу амалдары, көркемдеу тәсілдері, эстетикалық заңдары мен шығармашылық дәстүрлері бар ерекше өнер.

Әр алуан- разные, тұлға- образ, мәнерлеу амалдары - выразительные приемы, ерекше- особый

Кино өнері

Кино өнері- көп өнердің бір түрі. Ол – әдебиет мен театрдың, бейнелеу өнері мен музыканың көркемдік қасиеттерін өзінің ерекшелігіне орай пайдаланатын синтезді өнер. Кино шығаруға, яғни фильмді жасауға әр алуан мамандықтың шығармашылық қызметкерлері қатысады. Олар: кинодраматург(сценарий авторы); режисер(оқиғаның орындалуына жетекшілік етуші), актер(кейіпкер тұлғасын экранда жасаушы), оператор(кадрға түсіруші), суретші, композитор.

Кино өнері- өзіне тән мәнерлеу амалдары, көркемдеу тәсілдері, эстетикалық заңдары мен шығармашылық дәстүрлері бар ерекше өнер.

Әр алуан- разные, тұлға- образ, мәнерлеу амалдары - выразительные приемы, ерекше- особый

Кино өнері

Кино өнері- көп өнердің бір түрі. Ол – әдебиет мен театрдың, бейнелеу өнері мен музыканың көркемдік қасиеттерін өзінің ерекшелігіне орай пайдаланатын синтезді өнер. Кино шығаруға, яғни фильмді жасауға әр алуан мамандықтың шығармашылық қызметкерлері қатысады. Олар: кинодраматург(сценарий авторы); режисер(оқиғаның орындалуына жетекшілік етуші), актер(кейіпкер тұлғасын экранда жасаушы), оператор(кадрға түсіруші), суретші, композитор.

Кино өнері- өзіне тән мәнерлеу амалдары, көркемдеу тәсілдері, эстетикалық заңдары мен шығармашылық дәстүрлері бар ерекше өнер.

Әр алуан- разные, тұлға- образ, мәнерлеу амалдары - выразительные приемы, ерекше- особый
















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Та?ам т?рлері

Автор: Молдахаликова ?арлы?аш Зайнил?абиден ?ызы

Дата: 30.11.2015

Номер свидетельства: 259942
