Саба?ты? ма?саты: Білімділік: Спорт т?рлері туралы т?сініктерін молайта отырып, о?ушыларалды? танымды? ?ызы?ушылы?ын арттыру, ойды жетелеп айту?а ?йрету.
Дамытушылы?: С?здік ?орын байыту, ?з ойын еркін жеткізе білуге да?дыландыру., О?ушыларды? тап?ырлы?, ізденімпазды? ?асиеттерін ?алыптастыру.
Т?рбиелік: ?аза? тілін ?йрете отырып, спорт т?рлеріні? атауларын адам?а пайдалы екенін д?лелдеу, салауатты ?мір салтын ?станатын, ?лтжанды азаматтар т?рбиелеу.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Спорт түрлері туралы түсініктерін молайта отырып, оқушылардың танымдық қызығушылықтарынарттыру, ойды жетелеп айтуға үйрету;
Дамытушылық: Сөздік қорын байыту, өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыландыру, оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру;
Тәрбиелік: Қазақ тілін үйрете отырып , спорт түрлерінің атауларын адамға пайдалы екенін дәлелдеу, салауатты өмір салтын ұстанатын , ұлтжанды азамат тәрбиелеу.
Түрі; аралас, жаңа білімді игеру сабағы.
Әдіс- тәсілдері: әңгімелеу, сұрақ- жауап, дамыта оқытудың элементтері, өз бетімен жұмыс жасау әдісі
Пәнаралық байланыс; спорт , дене тәрбиесі, тарих, тіл.
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу . Сабаққа даярлығын тексеру. Ыстық лебіз
Мозайка әдісі Қима қағаздар арқылы топқа бөлу
Баскетболшылар Волейболшылар Футболшылар
II. Үй тапсырмасын сұрау. 3 мин Өлең не туралы? Гантельмен не істейміз? Кімдер айналысады? Спортпен жақсы шұғылдану үшін не істеуіміз керек? Спорттық ойындарды көбірек ойнауымыз керек.Спорт өмірді ұзартады, еңбек ширатады.
Олай болса балалар бүгінгі тақырыбымыз: Спорт түрлері
Күннің ретін жазу Көркем жазу Ққ Қақпашы , арқан, шығыршық.
Үш топтан үш оқушы шығып тапсырмаларды орындайды.
Қақпашы сөзін жіктеу. Арқан сөзін тәуелдеу. Берілген сөздерді буынға бөліп, буын түрін анықтау. 5 мин
III. Сөздікпен жұмыс. Мәре – старт Сөре- финиш
Сөз тіркестерін, сөйлем құрау. Мәреден жүгіру, сөреге жету.
Балалар ,бүгінгі сабақтағы мақсатымыз кім сөреге бірінші жетеді? Біз қазір бәріміз мәреде тұрмыз . Егер сабақты толық меңгерсек сөреге жетеміз. Ендеше мен сендерге сәттілік тілеймін. 2 мин
IV. Спорт туралы бейнеролик. 2 мин
V. Кластер құру әдісі бойынша әр топқа үш парақ беріледі.
Спорттық ойындар 2- мин
Жеке жұмыс 3- тапсырма Берілген суреттер бойынша әр топтан араларыңнан бір оқушы шығып сөйлем құрайды. Велосипед тепкен маған ұнайды. Айдар футбол ойнады. Хоккей- қысқы спорт түріне жатады. Біз бүгін баскетбол ойнадық. Еркін шаңғыны жақсы тебеді. Бағалау смайликпен бағалау 5 мин
Жұптық жұмыс Әр жұпқа жеке жеке тапсырма беру 5 мин
Берілген сурет бойынша әр жұп диалог құрастырады.
Cергіту сәті 1 мин
Топтық жұмыс Топ атына байланысты тапсырма беріледі. .
1-топ Баскетбол добының суретін салып,осы ойынға байланысты мәтін құрастыру.
2- топ Футбол добының суретін салу, футбол ойынына байланысты
мәтін құрастыру.
3- топ Волейбол добының суретін салуосы ойынға байланысты мәтін құрастыру.
Тапсырманы орындап болған топ үш шапалақ ұрып білдіреді.Топтар бірін бірі бағалайды.Бағдаршам түсі арқылы смайликпен бағалау 10 мин
VI. VI. Сәйкестендіру тест
Бірінші бағанадағы сөздердің екінші бағандағы сыңарын тауып сәйкестендіру.
А. Винокуров ауыр атлет
И. Ильин мәнерлеп сырғанаушы
С. Сәпиев велошабандоз
Ә. Юсупова жеңіл атлет
О. Шишигина көркем гимнастикашы
Д. Тен ауыр атлетика 4 мин
7- тапсырма
Тапсырма сөз тіркестерін аудар
После урока После упражнения. После старта.
Тапсырма Доп сөзімен үш сөйлем құра
Тапсырма Қ. Мырза Әлидің Гантель өлеңін жатқа айт
ІІ. Қорытындылау. ІҮ. Бағалау: Сабақтың әр кезеңінде өзін-өзі бағалау, жұбын бағалау, тобын бағалау «. Жиынтық бағалауда мұғалім өзінің қоятын бағасымен салыстырады.. Сабақ соңында стикер таратылады, онда әр оқушы бүгінгі сабақта : Нені меңгердім?.... Нені білемін?.... Не ұнады?....... Не істей аламын? .... Қандай қиындық болды?... Оны қалай жеңе алдым?...
Мәре ______________________________________сөре Оқушы өз деңгейін көрсету