.Бірде парк ?оршауыны? ашы? ?ал?ан есігінен ?ара-??йры? сырт?а шы?ып кетті. ?ара??йры? ке? жерде ?рлі- берлі ойна?тап, бой жаза бастады. Оны? м?нысын ?ызметшілер «?аш?ынды?» деп ойлады. К?зетші итті шынжырдан босатып жіберді. Ит ж?йрік а?ды ?уып жете алмады. Ал абыр-сабыр бо?аннан кейін ?ара??йры? ?оршау?а ?зі келіп кірді.
А. Синявскийден
?арамен жазыл?ан с?здерді теріп жаз. Осы с?здерді с?з ??рамына талда.
Жануарлар тіршілігінен ?андай ?ызы?ты жа?дайлар?а ку? болды??
4-жатты?у. Ж?рна?тар ар?ылы туынды с?з жаса.
-шы -ші
Туынды с?здерді ?атыстырып, с?йлем ??растыр.
Саба?ты ?орыту.
?йге тапсырма беру, оны т?сіндіру.
Ба?алау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"С?з ??рамы" ?аза? тілі п?нінен саба? жоспары 2-сынып »
Күні: 129-сабақ
Сынып: 2 «а»
Пән: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сөз құрамы
Сабақтың мақсаты: сөз құрамын екенін түсіндіру; бұрынғы алған білімдерін кеңейту, берік орнықтыру; сөз құрамының мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу дағдыларын арттыру.
Сабақтың барысы:
1-жаттығу.Сөйлемдерді көшіріп жаз.
Мұғалім - оқушылардың тәрбиешісі. 2. Саяхатшылар көлде жүзіп жүрген аққуларға қызыға қарады. 3. Айлакер түлкі туралы ертегі көп. 4. Мектепте айтыскер ақындармен кездесу өтті. 5. Құрылысшылар зәулім үйлер тұрғызады.
Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талда.
2-життығу.Өлеңді мөнерлеп оқы.
Мұғалім апай
- Ақылды, сабырлы,
Ардақты, қадірлі,
Әліппе оқуға
Үйреткен әр күні.
Әбесті кешірген,
Мәпелеп өсірген.
Үйретіп санауды,
Есепке төселткен...
Кім, атын атай ғой?
- Мұғалім апай ғой!
А. Бақтыгереева
Қарамен жазылған сөздермен сөйлем құрастыр, сөз құрамына талда.
Өлеңді әнімен айтып көр.
3-жаттығу.Мәтінді түсініп оқы.
...Бірде парк қоршауының ашық қалған есігінен қара-құйрық сыртқа шығып кетті. Қарақұйрық кең жерде әрлі- берлі ойнақтап, бой жаза бастады. Оның мұнысын қызметшілер «қашқындық» деп ойлады. Күзетші итті шынжырдан босатып жіберді. Ит жүйрік аңды қуып жете алмады. Ал абыр-сабыр боғаннан кейін қарақүйрық қоршауға өзі келіп кірді.
А. Синявскийден
Қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. Осы сөздерді сөз құрамына талда.
Жануарлар тіршілігінен қандай қызықты жағдайларға куә болдың?