kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Шынықсаң шымыр боласың. Заттың сынын білдіретін сөздер.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырып: Шынықсаң шымыр боласың. Заттың сынын білдіретін  сөздер.

Мектеп: № 67 гимназия

Күні: 25.04.2019ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Валеева А.О.

СЫНЫП: 1 «З»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (Буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Сөздерді буындап, тұтас оқу. Өлеңде заттың сынын білдіретін сөздерге сұрақ қойып, жазу.

Оқушылардың басым бөлігі:

      Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, шағын мәтін құрастырып жазу.

Кейбір оқушылар:

 Заттың сынын білдіретін сөздерге  ереже құрастыру.

Бағалау критерийлері

Заттың сынын білдіретін сөздерді біледі. Заттын сынын білдіретін сөздерге сұрақ қоя алады. Заттың сынын білдіретін сөздерді ажырата алады. Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, шағын мәтін құрастырады. Заттың сынын білдіретін сөздерге  ереже құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар:

 

Денсаулыққа пайдалы, биік тау.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел»

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Алдыңғы оқу

Спорт, спорт ойындары туралы біледі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Шынықсаң шымыр боласың. Заттың сынын білдіретін сөздер.»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР



Тақырып: Шынықсаң шымыр боласың. Заттың сынын білдіретін сөздер.

Мектеп: № 67 гимназия

Күні: 25.04.2019ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Валеева А.О.

СЫНЫП: 1 «З»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (Буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Сөздерді буындап, тұтас оқу. Өлеңде заттың сынын білдіретін сөздерге сұрақ қойып, жазу.

Оқушылардың басым бөлігі:

Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, шағын мәтін құрастырып жазу.

Кейбір оқушылар:

Заттың сынын білдіретін сөздерге ереже құрастыру.

Бағалау критерийлері

Заттың сынын білдіретін сөздерді біледі. Заттын сынын білдіретін сөздерге сұрақ қоя алады. Заттың сынын білдіретін сөздерді ажырата алады. Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, шағын мәтін құрастырады. Заттың сынын білдіретін сөздерге ереже құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар:

Денсаулыққа пайдалы, биік тау.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел»

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Алдыңғы оқу

Спорт, спорт ойындары туралы біледі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут























3 минут


«Сәттілік тілеймін» тренингі

Мақсаты:Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Балалар жұптасып бас бармақтан бастап беттестіре отырып айтады:

1-барлық

2-істе

3-саған

4-сәттілік

5-тілеймін

6 алақандарын беттестіріп: Рахмет!-дейді.

Топтастыру.

(оқушыларға бокс қолғабы, футбол добы, хоккей шайбасы салынған кішкентай суреттер ұсынылады. Партаның үстіне сол заттардың суреттері қойылады. Қолдарындағы суреттер бойынша топқа бөлініп отырады.

1-топ Бокс қолғабы

2-топ Доп

3-топ Шайба

Қарым-қатынас, сыни ойлау дағдылары қалыптасады.

«Ой қозғау» әдісі арқылы тақырыпты ашу үшін проблеммалық сұрақ қою.

- Оқушылар мына суреттегі заттардың түсі мен пішіндері туралы не айта аласыңдар?

Сабақтың мақсатың айту.

Шаттық шеңбер















Негізгі кезеңі

10 мин
























10 минут


























Сергіту сәті

2 минут



4 минут






(Ұ.Ж.) Тапсырма (Тыңдалым)

Өлеңді үнтаспадан тыңдау.

Спорт, спорт, спорт

Деңсаулыққа пайдалы.

Секірткен әрі жүгірткен

Жаттықтырған адамды..

Хоккейменен волейбол

Допты теуіп қақпаға,

Ойнаймыз біз футбол.

Шаңғы, коньки, шанамен

Биік таудан асамыз,

Бокс пенен күресте

Алтын, күміс алғанбыз.

Өлеңнің мазмұнын «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұралады.

Мақсаты:Өлеңдегі негізгі ойды білу, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою.

Бағалау: Мұғалімнің бағалауы

Сұраққа жауап берген

оқушыларды қошеметтеу арқылы мадақталынады. (Жарайсың,керемет, тамаша.)

Ойын нақты жеткізу дағдысы қалыптасады.

Жұптық жұмыс. «Мәтін құра» Белсенді оқу

Тапсырма. Тірек сөздерді қолдану

«Аққала» тақырыбына сурет бойынша мәтін құрастырып айту. Берілген тірек сөздерді қатыстырып, мәтін құрастырып жазу. Жұпта талқылау.

Мақсаты: Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, шағын мәтін құрастырып жазу.

Тірек сөздер: үлкен, қызыл, ақ, пайдалы, жасыл.

Дескриптор:

1. Суретті қарайды.

2. Тірек сөздерді қолданып, шағын мәтін құрап жазады.

3. Заттың сынын білдіретін сөздердің астын сызады.

4. Жұбына әңгімелеп айтып береді.

Бағалау «Көршіңе бір сөз арна»

Жұпта бірін-бірі бағалайды.

Мысалы: Сен жарайсың!

Сабақтағы сенің жұмысың керемет

болды!

Ынтымақтастық дағдылары қалыптасады.

«Жылдам және тез» ойыны

Мақсаты: Суреттегі түрлі-түсті сөздерді емес, түстерді айту арқылы зейндерін дамыту.

Топтық жұмыс. Белсенді оқу.

Тапсырма. Постер құру

Мақсаты:Заттың сынын білдіретін сөздерге ереже құрастыру.

Бағалау: «От шашу» әдісі арқылы әр топ бір-бірін бағалайды.



Оқулық























Қорытынды

Рефлексия

5 минут





































3 мин

Жеке жұмыс Саралау әдісі

С деңгейіндегі оқушылар

сөздердің ішінен заттың сынын білдіретін сөздерді табады, астын сызады.

Хоккей, қызыл, алма, секірді, биік, доп, сүт, пайдалы, салқын, су.

Дескриптор

1. Заттың сынын білдіретін сөздерді табады.

2. Астын сызады

В деңгейіндегі оқушылар

сөздердің ішінен заттың сынын білдіретін сөздерді табады, астын сызып, сұрақ қояды.

Хоккей, қызыл, алма, секірді, биік, доп, сүт, пайдалы, салқын, су.

Дескриптор

1. Заттың сынын білдіретін сөздерді табады.

2. Астын сызады

3. Сұрақ қояды

А деңгейндегі оқушылар заттын сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, сөйлем құрастыруда қолданады.

Хоккей, қызыл, алма, секірді, биік, доп, сүт, пайдалы, салқын, су.

Дескриптор

1. Заттың сынын білдіретін сөздерді табады.

2. Сұрақ кояды

3. Заттың сынын білдіретін сөздерді қатыстырып, сөйлем құрастыру.

Бағалау: «Смайлик» әдісі арқылы бағалау

(Мұғалім аралап жүріп, дұрыс орындалған жұмысқа смайлик жабыстырып береді.)

Дағды: өз бетінше оқу, түсіну,қолдану.

Кері байланыс қызанақты бояу арқылы жүзеге асады.

- Қызыл түсті «түсіндім»

- Сары түсті «түсініп келемін»

-Жасыл түсті «түсінбедім»


Үлестірмелі қағаздар


Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –

Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

  • Осы жаңа тақырыпты қаншалықты түсінгенін анықтау үшін жеке жұмыс барысында оқушылардың деңгейіне байланысты саралау тапсырмасын құрастырдым.



  • Ұ.Ж. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұралады. Мұғалімнің бағалауы

Сұраққа жауап берген

оқушыларды қошеметтеу арқылы мадақталынады. (Жарайсың,керемет, тамаша.)

  • Жұптық жұмысты бағалау

«Көршіңе бір сөз арна»

Жұпта бірін-бірі бағалайды.

Мысалы: Сен жарайсың!

Сабақтағы сенің жұмысың керемет

болды!

  • Топтық жұмысты

«От шашу» әдісі арқылы әр топ бір-бірін бағалайды.

Жеке жұмысты

«Смайлик» әдісі арқылы бағалау

(Мұғалім аралап жүріп, дұрыс орындалған жұмысқа смайлик жабыстырып береді.)



  • Дене шынықтыру сабағымен байланысты, спорттың түрлерімен танысып, олардың денсаулыққа пайдалы екенін түсінді.

  • Жазу барысында жалпы нормаға сай отыру ережелері естеріне түсіріледі, ескертулер жасалынады. Қалам, қарындаш ұстаған кезде қауіпсіздік ережесі айтылады.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқу мақсаттарына негізделе отырып, оқушыларымның қажеттіліктерін ескере отырып, SMART форматында сабақтың мақсатын қойдым.

Оқушылар заттың сынын білдіретін сөздерді ажырата алды.

Саралау әдісі, белсенді оқу арқылы барлық оқушылар оқу мақсатына жетті.

Тапсырмалар оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып, құрастырылды.

Ықшам сабақты әріптестеріммен талдау барысында белсенді оқуға байланысты біршама әдістерді алдым. Себебі менің таңдаған әдістерім белсенді оқуды жүзеге асыра қоймады.

Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: Сурет бойынша тірек сөздерді қолдана отырып шағын мәтін құрастырып, жұпта талқылағаны.


2: Тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау үшін жеке жұмыс табысты болды. Оқушылар өз бетінше жұмыс жасады.


Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: ҚБ арқылы оқушыларды ынталандыру.


2: Сұрақ жауап әдісі.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Шынықсаң шымыр боласың. Заттың сынын білдіретін сөздер.

Автор: Валеева Алмагуль Оралбаевна

Дата: 08.06.2019

Номер свидетельства: 513949
