Мектеп | "Үлкенбөкен мектеп-балабақша кешені"КММ |
Күні | 15.09.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: | Абдулкаримова Асель Назарбековна |
Сынып 3 | Барлығы - 15 Қатысқандар – Қатыспағандар - |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Талаптан да, білім мен өнер үйрен. |
Сабақтың тақырыбы: | Ауылға келген мұғалім |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | «Ауылға келген мұғалім» мәтінін түсініп оқу, мазмұнын білу, кейіпкерлерін салыстыру. |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді. |
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіннің мазмұнын негізгі ойын анықтап,сызбаны толтырады. |
Кейбір оқушылар: Мәтінге қатысты суретке сүйеніп, ойын айтып,дәлелдейді. |
Бағалау критерийі | Мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді Мәтіннің мазмұның негізгі ойын анықтап, сызбаны толтырады. Мәтінге қатысты суретке сүйеніп, ойын айтып, дәлелдейді.. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар ... істей алады (оқылым); Мәтінді түсініп оқиды (айтылым);. Мәтінің мазмұнын айта алады (тыңдалым), Мәтіннің негізгі ойын айтады (жазылым) Тірек сөздерді жазады |
Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері Европаша киінген, башқұрт, қисса-дастан, ақжүрек, ұлтшыл, зерек |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
Талқылауға арналған тармақтар: Ақын М.Жұмабаевтың педагог екенін дәлелдей аласыз ба ? |
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Мағжанның білімге,оқуға деген құштарлығын айта аласыз ба? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: Бұрынғы мектепте де, қазіргі мектепте де оқу жүрді, бірақ............ |
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел" ұлттық идеясы негізінде азаматтық жауапкершілік құндылықтарына баулу. |
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану |
Алдыңғы білім | 2сынып Әдебиеттік оқу. М Жұмабаев өмірбаяның біледі. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 7-10 минут | 1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. «Жүректен жүрекке» оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. 2.Оқушылар сурет құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Абай» ауылы (Абай білім алған Ахмет Риза медресесінің суретін құрастырады) 2-топ: «Шоқан» ауылы (Шоқан оқыған Омбыдағы кадет қорпусының суретін құрастырады) 3-топ: «Мағжан» ауылы (Мағжан оқыған Уфадағы «Ғалия» медресесінің суретін құрастырады) 1тапсырма "Ыстық микрафон" әдісі арқылы үйге берілген М Дулатовтың "Қырдан келген жас қазақ" мәтіні бойынша сұрақтар дайындайды, микрафонды бір-біріне ұсыну арқылы сұраққа жауап беріп, талқылайды. Дескриптор 1.Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. 2.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, талқылайды. Қ/Б Бағалау парағы1 Оқушының аты | Үй тап | 1тап | 2тап | 3тап | 4тап | Қорытынды | | | | | | | | 2тапсырма (ЖЖ) " БББ" кестесі арқылы М.Жұмабаев туралы оқушылар кестені толтырды. Білемін | Білдім | Білгім келеді | | | | | | | | БББ кестесі Бағалау парақша |
Сабақтың ортасы 22-25 минут Сергіту сәті | Жаңа білімді меңгеру мақсатында (ТЖ) 3-тапсырма "Инсерт","Жигсо"стратегиясы арқылы мәтінмен жұмыс -дауыстап, тізбектей оқу Дескриптор 1.Дауыстап оқиды. 2.Мәтіннің мазмұның түсініп оқиды. ҚБ. "Үш шапалақ"әдісі 4тапсырма "Ойлан-жұптас,талқыла"әдісі арқылы мәтіндегі тірек сөздер арқылы Мағжан туралы әңгімелейді 1-топ: Мәтіннен ашық Мағжанның жарық көрген кітаптан ашық жасыл түспен ерекшеленген сөздерді дауыстап оқып,сызбаны толтыр Мәтіндегі кісі аттары | Олар Мағжанға кім болады | | | 2-топ. Қызыл түспен жазылған сөздерді пайдаланып,бала Мағжан туралы әңгімеле. 3топ"Суретпен жұмыс" Суретке сүйеніп,қазақ жеріндегі алғашқы оқу туралы әңгімеле. .Дескриптор Сызбаны толтырады Бала Мағжан туралы әңгімелейді Суретпен жұмыс жасап, әңгімелейді Қ/Б Екі жұлдыз,бір тілек. 5тапсырма (ТЖ)"Сөйлемді жалғастыр"әдісі Үш жасында Мағжан .............. бата алды. Тақтаға жазылған сөздерді ............дұрыстап оқи алмады. Сөйтіп .......жасар Мағжан мектеп есігін ашады. Әкесі Мағжанды ....................... оқуға береді Топ-топты "үш шапалақ" бағалау | Ақ парақшада сызба. |
Сабақтың соңы 8-10: минут Бағалау | 6тапсырма "Табақ тарту"әдісі бойынша сабақты қортындылау Топтық бағалау +, -, керемет. Кері байланыс "Жетістік баспалдағы" Үй тапсырмасы: Мағжан Жұмабаев."Ауылға келген мұғалім"мәтінді оқиды, әңгімелейді. Қазіргі мектептердегі оқу көрінісінің суретін салады | Жетістік баспалдақ суреті. Күнделіктеріне жазып алады |
Қосымша ақпарат | | |
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Үй тапсырмасын бекіту кезінде оқушылр БББкестесі арқылы сараланады. Оқушылар мәтінді оқу арқылы тақырыпты талқылады,мәтіннің негізгі идеясын дәлелдеді.Дайындаған сұрақтар деңгейіне байланысты саралнады "Ойлан-жұптас,талқыла"әдісі арқылы мәтіндегі тірек сөздермен жұмыс жасап, дәлелдеу арқылы көрсетеді Сденгейіндегі оқушы білімдерін жинақтап шығармашылықпен орындайды. Кейбір оқушылар сюжетті бағалайды,салыстырады. Суретке сүйеніп әңгіме түсіреді,қазіргі заманмен салыстырады. | Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырысыз? -Бір-бірін бағалау -өзін-өзі бағалау парақшасы -бас бармақ арқылы -"үш шапалақ" -"жетістік баспалдағы" | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау -Алтын ережені сақтау. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарларынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
Жалпы бағалау |
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқытуды да оқуға қатысты) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып н емесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |