Просмотр содержимого документа
«Розробка уроку "Правила гостинності" »
Тема: ПРАВИЛА ГОСТИННОСТІ.
Мета:Ознайомити учнів з правилами гостинності; вчити їх виконувати ці правила; розвивати пам'ять, мислення; виховувати чуйність, доброзичливість.
Обладнання:таблиці, сигнальні картки, малюнки.
Хід уроку
Організація класу.
Перевірка домашнього завдання.
Фронтальне опитування.
Яку тему вивчали на минулому уроці?
Як ви гадаєте, яку людину називають культурною, вихованою.
Чи вважаєте ви себе ввічливою людиною?
Як ви вважаєте,ввічливість дається з дня народження, чи людина сама виховує її в собі?
Гра «Ввічливо – неввічливо».
Привітатися під час зустрічі.
Штовхнутись і не вибачитись.
Допомогти підняти річ.
Робити всім тільки приємне.
Інколи обманювати товариша.
Знімати рукавиці під час вітання.
(Показують відповіді за допомогою сигнальних карток)
Гра « Знайди і виправ помилки».
Проходити на своє місце в кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.
Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.
діти ніколи не поступають місцем старшим.
Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.
Культурна людина не вживає культурних слів
ІІІ. Актуалізація опорих знань.
Як ви гадаєте, чому люди ходять у гості?
Чи доводилось комусь із вас почуватися незручно, перебуваючи в гостях?
Чим це можна пояснити?
Що ж означає біти гостинним господарем?
ІV. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми поговоримо про правила гостинності.
V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
1.Розповідь учителя
Гостинність – уміння так прийняти гостей, щоб їм було добре, приємно, цікаво. Якщо ви запросили свого товариша до себе в гості, повинні подбати про те, щоб гість гарно провів час. До зустрічі слід підготуватися заздалегідь:
Прибрати;
Самому гарно одягнутися;
Бути доброзичливим, до гостя ставитися з повагою;
Продумати, чим пригостити друзів, як організувати дозвілля.
Кому з вас доводилося читати або чути про цікаві звичаї, правила гостинності у різних народів?
VІ. Закріплення та осмислення знань.
1.Робота з підручником. (ст. 35-38)
А) Читання та обговорення 1 частини казки Г.Володимирської «Історія Пана Коцького»
- Які поради давав Пан Коцький щодо прийому гостей?
- Чи всі поради є слушними?
- Якими порадами Пана Коцького ви б скористалися?
2. Рольова гра (робота в групах)
-Уявіть, що у вас свято. Ви запросили гостей. Як їх прийняти, чим розважати?
(Учні діляться на групи. У кожній групі розподіляють ролі господарів та гостей)
Робота в зошитах ( виконання завдань ст.13)
VІІ. Узагальнення та систематизація знань.
Обговорення ситуації. (Робота в парах)
До Тетянки на день народження прийшли друзі. Вони вітають її,вручають подарунки. Побачивши книгу, ,Тетянка засмучено відповідає: «У мене вже є така!» Взявши коробку цукерок, каже:Я такі не люблю».
Тарасові на день народження батько подарував велосипед. Хлопчик був радий, і майже не відходив від подарунка, хоча запросив на свято своїх друзів.
2.Тест « Чи гостинний ти господар?»
Зустрічатиму гостей привітно, з усмішкою.
Не допоможу їм роздягнутися.
Коли прийдуть гості, одразу ввімкну телевізор і буду дивитися свої улюблені передачі.
Приділятиму кожному гостеві увагу, особливо сором’язливим.
Буду гратися тільки в ті ігри, які запропоную сам.
Буду щедрим – не буду шкодувати книжок, марок, іграшок, часу, щоб добре прийняти гостей.
Коли гості йтимуть додому, не буду проводити їх до виходу.
Прощаючись із друзями, подякую їм і скажу, що мені було приємно і цікаво з ними.