kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Повторение выученного о прилагательном

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект урока содержит различные виды работы на уроке. Дети закрепляют изученное о прилагательном. Урок на украинском языке.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«урок 1»

План-конспект уроку з української мови у 4 класі.



Тема: Повторення вивченого про прикметник.

Мета: Закріпити поняття про прикметник як частину мови, поглибити вміння знаходити прикметники в реченні, вдосконалювати уміння визначати рід, відмінок прикметників.

Хід уроку

І. Орг. момент.

1,2,3,4,5- прошу всіх рівненько стать.

Продзвенів уже дзвінок - починається урок.

Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці,

Що у 4 класі дітки – просто молодці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

Ми відправимося до чудової країни Знань. Скільки там цікавого і корисного. Зараз проведемо гру-подорож країною «Рідна мова». Отже, поїхали. Потяг відправляється.

Ми на потязі казково-дивнім

Гаї, діброви перетнемо.

На шляхах широких в лісі зимнім

Ще незнаний куточок знайдемо.

Перша зупинка : «Тема».

ІІІ. Робота за темою уроку.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

Діти, почали ми вже вивчати

Відтепер частини мови.

Всіх їх треба добре знати,

Щоб здобути знань основи.

Зараз ми повторимо вивчену раніше тему, а як вона називається, нам допоможе відповісти заховане у кросворді слово. Як дізнаємось, на світлофорі засвітиться зелене око і ми зможемо рухатись далі.

1.Промова

2.тРизуб

3.калИна

4.УКраїна

5.гіМн

6.ЗЕмля

7.оТаман

8.рідНа

9.побратИми

10.Київ

1. Висловлювання людини з нагоди важливої події.

2. Герб України.

3. Рослина – символ України.

4. Наша держава.

5. Урочиста пісня України.

6. Наша планета.

7. Хто стояв на чолі козаків?

8. Яке слово додаємо, говорячи про маму?

9. Як називали козаки товаришів?

10.Столиця України.

Прочитайте слово, що утворилося. Так, ми повторимо вивчене про прикметник як частину мови.

  1. Повторення правила про прикметник.

Яку частину мови називаємо прикметником? Що ви вже знаєте про цю частину мови?

Допитливим, цікавим будь,

Не споглядай байдуже,

В країну Знань, велику путь

Долай уперто, друже!

  1. Каліграфічна хвилинка.

Продовжуємо нашу подорож. Наступна зупинка «Каліграфічна».

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії потрібно нам почати.

Букву будемо писати рівнесенько,

Щоб була гарнесенька.

Мм мо ов ва мова

  1. Добір до поданих прикметників відповідних іменників.

Ось поїзд наш їде, колеса біжать.

А в поїзді нашім всі діти сидять.

Але ось зупинка – нам треба вставати.

Вставайте всі дітки, підемо гуляти.

Зупинка «Стежина». Далі поїзд тимчасово їхати не може. Нам треба виконати завдання: до поданих прикметників дібрати відповідні іменники.

наступна, кінцева поїзд

проїзний, учнівський зупинка

пасажирський, вантажний квиток

Потрібно записати словосполучення і визначити рід прикметників.

  1. Утворення прикметників від іменників.

Рухаємось далі. Попереду станція «Лісова». Наш веселий потяг збудив від зимового сну Лісовичка. Ось він поспішає нам назустріч. А в кошику приніс кожному з вас завдання-шишки. Вам треба від іменників утворити прикметники і записати в зошити.

Зима - . . . ( зимовий ), розум - . . . ( розумний ), гриб - . . . ( грибний ),

Літо - . . . ( літній ).

  1. Хвилинка відпочинку.

А зараз відпочинемо трохи і поїдемо далі.

Ми писали , ми трудились,

Наші рученьки втомились.

А щоб гарно написати,

Треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тріпнемо

І писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз

Приступив до праці клас.

  1. Робота з підручником, виконання впр. 10.

Наступна станція « Колективна ». Але знову перешкода на нашому шляху. Ми заблукали. Щоб виїхати з лісу, нам потрібно усім разом виконати впр. 10. Треба її уважно записати, без помилок і визначити відмінок кожного прикметника.

  1. а) Гра «Додай слівце».

Зупинка «Ігрова». Поки наш поїзд відпочиває, давайте пограємо. Я буду читати вірш, а вам потрібно додати пропущені прикметники:

От випав сніг. Яка обнова!

Зима тоді така . . . ( чудова ).

Міста чистенькі, білі села –

Зима і радісна, й . . . ( весела ).

Вона буває і серйозна:

Суха і вітряна, й . . . ( морозна ).

А як насуне хмара сива,

Зима по-своєму . . . ( красива ).

Гілок під інеєм не видно,

Тоді вона, звичайно, . . . ( срібна ).

Зима, скажу вам, дуже гарна,

То сонячна, то часом . . .( хмарна ).

А вітер свище, вітер виє,

По кучугурах сніг . . . (біліє ).

І горнуться всі до тепла,

Така зима буває . . . ( зла ).

Бо все одно зима прекрасна,

Вся біла-біла, світла, . . . ( ясна ).

Яка ж зима? Яка вона?

Вона весела і . . . ( сумна ).

б) Гра « Впізнай предмет ».

Високий, могутній, широкий, гіллястий - . . . ( дуб ).

Білокора, висока, струнка, кучерява - . . . ( береза ).

Мелодійна, народна, весела, дзвінка - . . . ( пісня ).

Яскраве, сліпуче, гаряче, літнє - . . . ( сонце ).

ІV. Підсумок уроку.

Наша подорож підходить до завершення. Ми наближуємося до останньої станції « Підсумкова ». Тепер згадаймо, що ми сьогодні робили під час подорожі. Чи сподобалась вам наша подорож?

Збіг урок наш як коротка мить,

Дуже швидко час біжить.

Ще попереду у нас багато кроків,

І цікавих, і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання – життя!

Так старайтесь вправно все вивчати!

Пам’ятайте: учня скарб – знання!

V. Дом. з.

Відповідати на питання і виконувати завдання для повторення у підручнику на стор. 8.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам , друзі.










































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Повторение выученного о прилагательном

Автор: Цапля Галина Викторовна

Дата: 21.09.2016

Номер свидетельства: 344953
