Ма?саты:1. М?тінді ?з бетімен т?сіне білуге жа?дай жасау. А?дарды? ?ыс?ы тіршілігі
жайлы білім ме?герту.
2. О?ушыларды ?з бетімен ж?мыс істете отырып, шы?армашылы?ын, с?з
?орын дамыту
3. О?ушыларды а?дарды ?ор?ау?а, олар?а ?ам?ор бола білуге т?рбиелеу
Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по родному языку на тему "?оян" »
Тақырыбы: М Дулатов « Қоян »
Мақсаты:1. Мәтінді өз бетімен түсіне білуге жағдай жасау. Аңдардың қысқы тіршілігі
жайлы білім меңгерту.
2. Оқушыларды өз бетімен жұмыс істете отырып, шығармашылығын, сөз
қорын дамыту
3. Оқушыларды аңдарды қорғауға, оларға қамқор бола білуге тәрбиелеу
Көрнекіліктер: Сөзжұмбақ, ребус, үлестірмелі қағаздар, сабаққа қатысты сызбалар.
Оқушылар жұмыстарының көрсеткіші.
Сабақ түрі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Сабақтың өтілу әдісі: ой қозғау, топтау, еркін жазу, бес жолды өлең.
Сабақ барысы:
Психологиялық дайындық.
Оқушылар ребус шешеді
Ұзын құлақ сұр қоян,
Естіп қалып сыбдырды.
Ойлы-қырлы жерлермен,
Ытқып-ытқып жүгірді.
Қиығын сап көзінің,
Қарап еді артына,
Келе жатқан томпаңдап,
Көжегі екен өзінің.
Ой қозғау.
- Бұл өлең қай аң жайында екен?
ҚОЯН
Мағынаны тану кезеңі.
1. М. Дулатов туралы айту. Тақырыбын қайталау.
2. Оқушылар рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды.
3. Сөздікпен жұмыс жүреді. Түртіп алу жүйесі арқылы.
4. Түсініксіз сөздерді топта талқылайды. ( « Кубизм » әдісі бойынша )
Сұрақтармен жұмыс
Қоян қайда тұрады екен?
Ол не істеді?
Кімдерге кезікті?
Жүк тартқандар қалай киініпті?
Олар не жайында әңгімелесіп келе жатыр?
Екі қаоянға кезігіп не істеді?
Ауылдағы тіршілік қандай екен?
Қырманда достарымен не істеді?
Таң атқандағы ауыл тіршілігі қандай?
Жоспар бойынша мазмұнын айтады
Ой толғаныс.
1. Сурет салады
2. Өлең жазады
3. Сөзжұмбақ шешеді
Мұғалімнің қорытынды сөзі.
Қоян
Оқушылар ор қоян, құм қоян, ақ қоян туралы айтады.
АҢДАР
Аңдардың қысқы тіршілігі жайында айтады.
Үйге тапсырма.
Бағалау
«М.Ғабдуллин атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ана тілі
(ашық сабақ)
Тақырыбы:
Өткізген: Сарсенбиева Аякул Дунгенбаевна.