kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өсімдік - тірі ағзалар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өсімдіктер - тірі ағзалар туралы түсінік. Олардың өсіп-өнуі. Өсімдік бөліктері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өсімдік - тірі ағзалар»

Бекітемін:

Мектеп меңгерушісі: Қуанышқалиева Г



Пәні: Жаратылыстану

Күні: 06.09.17

Сынып: 1

Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктер тірі ағзалар

Мектеп: Ащысай бастауыш жалпы білім беретін мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Жетписова У

Қатысқандар саны: 2

Қатыспағандар саны: -

Ұзақ мерзімді оқу мақсаты:

1.2.1.1 өсімдіктердің негізгі сипаттамаларын және олардың

өмірлік формаларын анықтау;

1.1.2.1қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу;

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: өсімдіктердің негізгі сипаттамалары мен

олардың тіршілік формаларын анықтау;

Көбі: қоршаған ортадағы құбылыстарға

бақылау жасау.

Кейбірі: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады

Бағалау критерилері

. Өсімдіктердің өмірлік(ағаш, бұта, шөп) формаларын анықтайды,

Ағаш, бұта және шөптердің негізгі белгілерін сипаттайды

Сөздікқор

Тірі ағза және жансыз табиғат, өсімдік, сабақ, қоректену

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, сауат ашу

АКТ қолдану дағдысы

«Bilim land» диск

Алдыңғы меңгерілген білім

Сурет бойынша әңгіме құрастыра біледі, өз ойын айта алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ертеңгілік шеңбері

Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен «Сәлем!» деп амандасады.

Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту. (көңілді, көңілсіз, ашулы)

Бірінші күн- дүйсенбі

Екінші күн – сейсенбі

Үшінші күн – сәрсенбі

Төртінші күн — бейсенбі

Бесінші күн — жұма

Алтыншы күн- сенбі

Жетінші күн- жексенбі.


Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.



Шаттық шеңбері
























Сабақтың ортасы

8 минут








3 минут



6 минут

16 минут




Табиғатта заттардың түрі көп. Оларды жанды

және жансыз табиғат деп бөледі.

Жанды және жансыз табиғат

Суреттерден нелерді көріп тұрсың? Олардың

қайсысы жанды табиғатқа жатады?

Қайсысы жансыз табиғатқа жатады?

Ал қайсысы бұрын тірі ағзаның бөлігі болған?

Есте сақта!

Өсімдіктер — тірі ағзалар. Олар өседі,

қоректенеді, тыныс алады, көбейеді. Жансыз

табиғат нысандары өспейді, қоректенбейді,

тыныс алмайды және көбеймейді.


Тас пен өсімдік

Тас пен өсімдікті салыстыр. Нені байқадың?

Өсімдіктердің тірі ағза екенін қалай білуге

болады?

Зерттейік

Айналаңа қара. Қандай жанды табиғат

нысандарын көріп тұрсың?

Зерттейік

Тапсырмаларды орындағаннан кейін шағын тә

жірибелік жұмыс жасаңыздар. Жұмыс

барысында оқушылар мынадай сұраққа жауап

беруі тиіс: Біздің айналамызда жанды заттар

бар ма? Егер ауа райы қолайлы болса, далаға

шығуға болады, егер мүмкіндік болмаса,

жұмысты сыныпта орындаңыздар

Бөлме өсімдіктері, жанды және жансыз заттардың суреттері














Сергіту сәті






Оқулық, дәптерлер.







Сызба парақшалары.





Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.



Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Оқушылар жанды және жансыз заттарды ажырата алулары тиіс.

Жанды — жансыз

Оқушылар суреттерде салынған жанды ағзалар мен жансыз

заттарды ажырата алады.

Жұмыстың дұрыс орындалуын бақылаңыз. Егер оқушыға тапсырманы

орындау қиынға соқса, онда оған көмектесіңіз. Сонымен қатар тапсырманы тез, нақты әрі қатесіз орындаған оқушыларды ерекше атап өтіңіз.

Тапсырманы орындай алмаған оқушылар кездессе, оның себебін анықтап,

сабақ тақырыбын тағы да түсіндіру қажет.

Жауабы

Жанды: ағаш, ит, гүл, қоңыз, құс.

Жансыз: сағат, тас, су, үстел, асықтар, домбыра, құс қауырсыны.

Оқушылар бақылау, сараптау дағдыларын жетілдіреді


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттарыдұрыс қойылған ба? оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?

Жеткізше, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Өсімдік - тірі ағзалар

Автор: Жетписова Улдай Галимовна

Дата: 02.11.2017

Номер свидетельства: 436267
