Күні: Сынып: 1 « » | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі.(қайталау) |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесе-тін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.3.8.1.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Ұ дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут | Қуанамын мен де Қуанасың сен де, Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге! -Балалар, бүгінгі сабағымызда бір ерекшелік бар . Ол қандай ерекшелік деп ойлайсыңдар ? -Дұрыс айтасыңдар, бізде бүгін қонақтар отыр екен. Олай болса, қонақтарға сәлемдесіп алайықшы. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Сәлем беріп сіздерге , Бас иеміз біз ! Шап,Шап,Шапалақ! Шап,Шап,Шапалақ! -Бір,екі,үш -Бір ,екі,үш Бойға жинап күш Тапсырмадан қашпаймыз Сабақты біз бастаймыз -Қандай сабақ бастаймыз? СА-УАТ А-ШУ! -Тамаша! Олай болса ,сабғымызды бастайық! -Бүгінгі сабағымыз қайталау сабағы . 1-тапсырма Суреттер бойынша жабайы жануарлардың аттарын сәйкестендіріп жаз. | Шаттық шебері Ширату жаттығуы |
Сабақтың ортасы | Ата,ана,әке,әже бала-бұлардың бәрін бір сөзбен қлай айтуға болады? -Отбасы -Отбасы-семья-femili Отбасы қайда тұрады ? -Үйде -Біздің сынып та бір отбасы - сыныпта -Олай болса ,бәріміз бір отбасындай тату болып,бір-бірімізді сыйлап, сабаққа жақсы қатысып отырайық 2-тапсырма Суретке қара, қалдырылып кеткен әріпті қойып, сөзді оқы. 3-Тапсырма Т.Ж. Әріптерден сөздер құрау 1-топ: ұл,ұлу,ұстаз.ұн 2-топ: Суреттердің ішінен «Ұ» дыбысы бар суреттерді тауып желімдеу 3-топ Суретегі сөздердің атын тауып жазу. 4-топ: сөздерге дыбыстық талдау жасау Ұста ,ұлу,ұшу сөздерін ауызша талдау Сергіту сәті. « Аяқпенен топ,топ,топ» Бір оқушы сөз айтады Екінші оқушы оны тақтаға жазады. Қалғаны магнитпен сол сөзге дыбыстық талдау жасайды Сөздерге ауызша дыбыстық талдау жасау -Ұстаз , ұршық,ұл,ұшақ сөздеріне талдау жасату. -Өте жақсы балалар! 4-тапсырма Суреттерге мұқият қара, атауында «Ұ» дыбысы бар суреттерді көрсет. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті | . АКТ | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Қызықты тапсырма Аяқталуы | Қ.Б. салады. 23 Бөлімше 3.8 «Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтау» Оқу мақсаты: 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. Тапсырма Берілген әріптің жазылуына мұқият қараңыз. Жазу жолына суреттің атауын жазыңыз. Дескриптор: Білім алушы - әріп элементтерін дұрыс салады; - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады; - жазу жолын сақтайды; - сөзді сауатты, көркем жазады. | Оқулық, дәптерлер. |
Сабақтың соңы | Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Смайликтер |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? -Ұ дыбысы қандай дыбыс ? -неге дауыссыз дыбыс дейміз? -Сөздің қай жерінде кездеседі екен.? Топпен жұмысын бағалаймын -Дыбыстық талдау жасағанын бағалаймын | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау к минөрсету. Қабілеті жоғары оқушылар адасқан буындардан сөз құрайды. Және сызба арқылы сөйлем құрайды. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |