Күні:30.11.2016ж Сынып: 1 «А» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне, жанұяға, отбасы мүшелеріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, сауат ашу сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, слайт |
Тілдік құзыреттілік | Ұ дыбысы мен әрпі,сөздер, сөйлемдер. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар: қима қағаздар,А4 беттері,тапсырмалар жазылған парақтар,смайликтер |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Жиырма бес жыл толыпты, Тәуелсіздік таңына. Білім менен ғылымның Жаңарғаны қаншама! Жақсы оқып сабақты, Ер жетеміз біз ертең, Тәуелсіз елдің ұланы ! | Слайд Шаттық шебері Топқа бөліну: Суретттер арқылы (Ұлу, ұшақ, ұршық, ұя) |
Сабақтың ортасы 8 минут | Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды суретпен сәйкестендір. | Сюжеттті сурет |
| Топпен жұмыс. «Буындардан сөз құра» Бұ-зау, бұ-лақ,ұс-та, ұ-шақ, ұ-лу,Нұр-лан, ұр-шық,ұс-таз. | Кеспе буындар |
| Оқулықпен жұмыс (тізбектей оқу) Ұр ұн ұт ұш ұста ұршық ұнтақ ұтқыр ұшақ ұсақ құлын құрақ ұран құмыра Нұрлан құлан құлақ Ұлан құмырсқа Ақнұр | Топпен жұмыс: I топ: 1- баған II топ:2-баған III топ:3-баган IV топ:4-баған |
Сергіту сәті 3 минут | Би «Көңілді күн» | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Қызықты тапсырма 8 минут Аяқталуы 16 минут | Тапсырма «Ұ» әрпі бар сөздерден сөйлем құрастыру. 1 . 2. . 3. . Сызба және сөздермен мәтінді оқы. Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой. Дәптермен жұмыс: | Слайд Оқулық, дәптерлер. |
| Суретпен жұмыс. (Әңгіме құрастыру) | Интерактивті тақта |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Смайликтер |
Оқушыларға көбірек қолдау көрсету | Бағалау – сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау. Смайликтер тарату, мадақтау,қолпаштау | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |