kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?" дыбысы ж?не ?рпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Саба?ты? та?ырыбы: «? дыбысы ж?не ?рпі»

Саба?ты? ма?саты:

1. Білімділік:  О?ушылар?а ? дыбысы ж?не ?рпін таныту.? дыбысын с?з ішінен ажырата білу, айыра білуге ?йрету.

2. Дамытушылы?ы: ?  дыбысы мен ?рпін о?ыту ар?ылы о?ушыларды? ойлау, есте са?тау ?абілеттерін, танымды? іс - ?рекеттерін,с?здік ?орларын дамыту.

 3. Т?рбиелігі:  ?орша?ан ортасымен ізгілік ?арым-?атынасын ?алыптастыру,д?ниетанымын ке?ейту, ??ыптылы??а, сауаттылы??а,   таби?атты ?ор?ау?а т?рбиелеу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?" дыбысы ж?не ?рпі »

Ш.Қ.О. Өскемен қаласы

45 бейімделген орта мектебі

Тәрбиеші:Раисова Асель Женискановна



Сабақтың тақырыбы: «Қ дыбысы және әрпі»

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушыларға Қ дыбысы және әрпін таныту.Қ дыбысын сөз ішінен ажырата білу, айыра білуге үйрету.

2. Дамытушылығы: Қ дыбысы мен әрпін оқыту арқылы оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, танымдық іс - әрекеттерін,сөздік қорларын дамыту.

3. Тәрбиелігі: Қоршаған ортасымен ізгілік қарым-қатынасын қалыптастыру,дүниетанымын кеңейту, ұқыптылыққа, сауаттылыққа, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты меңгеру

Сөздік жұмыс: Қолшатыр,қолғап

Әдіс- тәсілдері: сөздік, көрнекілік, танымдық, практикалық

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, дыбыстық талдау, слайд


Іс –әрекет бөлімдері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Ынталандыру

Сезімді ояту

Бүгін бізде сауат ашу сабағы. Бүгінгі сабағымыз сәтті өту үшін, шаттық шеңберіне тұрайық.

Шаттық шеңбері:
Біз қандаймыз,қандаймыз,

Шұғылалы таңдаймыз.

Жарқыраған күндейміз,

Ренжісуді білмейміз.

Балалар түзу, денелерін тік ұстап отырады.

Ұйымдастыру

Ізденістер

1.Өткенді қайталау.

-Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? Қыс

-Ауа райы қандай? Суық

-Қысқы орманда тіршілік ететін қандай аңдарды білесіңдер? Аю, түлкі, қасқыр, қояндар.

Бүгінгі біздің сабағымызға орманда көжегінен адасып қалған қоян сендерден көмек сұрай келген екен.Орманда неше түрлі жыртқыш аңдар бар.Сол аңдардан аман-есен құтқарып көжегіне жеткізу үшін, сол аңдардың тапсырмасын орындайық. Сол тапсырмаларды жақсы орындап шықсақ, қоянды аман-есен көжегіне жеткіземіз.Енді тапсырмаларды ашып көрейік.

1. Қасқырдың тапсырмасы:

-Қандай әріптермен таныстыңдар? (а,т,п,н,ғ,ш,о,й,р,л,м,қ,д, )

-Жақсы

-О әрпіне байланысты сөз ойлаңдар, буынға бөліңдер?

-Өте жақсы

2.Аюдың тапсырмасы: (Электронды оқулықпен жұмыс)

2. Жаңа сабақ

Айтып көрейікші Қ Қ Қ

-Ұзақ созуға бола ма?

-Жоқ, ендеше дауысты дыбыс па, дауыссыз дыбыс па?

-Дауыссыз дыбыс
«Қ» дыбысы сөздің басында, ортасында,аяғында кездеседі.

Мысалы: қарындаш,бақа,табақ

Сергіту сәті:Маймақ аю



«Кім жылдам» ойыны:

1.Өзінше ноян,

Қорқақ кім?(қоян)

2.Көк лағым көгенде жатып семіреді. (қарбыз)

3.Дәмін татсаң тәтті-ақ,

Түсін көрсең-аппақ.(қант)

3.Арыстанның тапсырмасы:

3. Оқулықпен жұмыс
Бағандағы сөздерді оқыту
1) хормен оқу

2) сөздік жұмысы

3)Тіл ұстарту жаттығуы

Қаңбақ-тоңғақ,

Тоңғақ-қаңбақ,

Ұшты иық қомдап!






4.Дәптермен жұмыс.

а) Баспа, жазба түрлерін таныстыру.

Қ– баспа түрі, кітаптарда баспа әріппен жазылады.Қ әрпін жазып үйренейік. Жоғарғы жолдан тік төмен астыңғы жолға жеткізіп сызық түсіреміз.Жоғарғы жолдан солға қарай көлбеу жарты таяқша сызамыз.Осы жерден көлбеу төмен қарай жарты таяқша сызып,төмен сәл сызықша сызамыз. Олар бас әріп және кіші әріп болып екіге бөлінеді.Кішкентай қ-әрпін білеміз ғой. Дәл сол әріп сияқты жазылады.

а) Ауада жазып көрсету.

ә) Жазу үлгісін орындау

(топты араралап көмек қажет еткен балаларға көмектесу)

-Балалар, аяқталмаған жұмысты үйден аяқтаймыз, дәптерді жинайық. 4.Жолбарыстың тапсырмасы: Сызба бойынша сөйлем құрау.

Сұрақтарға жауап беріп отырады











Қоянның тапсырмасын мұқият тыңдап орындайды

















Жұмбақты тыңдап, шешуін табады




Балалар тыңдайды











Бағандағы сөздерді оқиды

Тыңдайды







Тыңдайды



Қимылмен көрсетеді



Ауада жазып көреді

Дәптерлеріне әдемілеп жазады


Қорытындылау




Өзін – өзі бағалау

- Бүгін қандай әріппен таныстық?

- Қ әрпі дауысты дыбыс па, дауыссыз дыбыс па?

- Қ әрпіне байланысты қандай сөздер үйрендік?


Рахмет! Сабағымыз аяқталды, орнымыздан тұрайық!



Сұрақтарға жауап береді










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
"?" дыбысы ж?не ?рпі

Автор: Раисова Асель Женискановна

Дата: 30.01.2015

Номер свидетельства: 164413
