Тақырыбы: Етістіктерден сөйлем құрау | Мектеп: «№27 ЖОББМ»КММ |
Мерзімі: 23.02.2017 | Мұғалімнің Т.А.Ә: Айтлеуова Айнур Султангалиевна |
Сынып: 2«Б» | Қатысушылар саны: 19 | Қатыспағандар: |
Оқу мақсаттары: | Тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді | |
Оқу мақсаттары/ Күтілетін нәтиже: | Барлығы (А (жоғары), В (жақсы), (орташа): оқушылар тақырыпты мағанасын біледі, түсінеді Көпшілігі (А,В): өз ойларын дәлелдеуге Кейбіреуі (А): топпен жұмыс істеуде пайдаланады | |
Тілдік мақсаттар (тындалым, оқылым, жазылым, айтылым) | - Сөйлеу мәдениеті туралы тындау. - Ережелерді оқу. - Берілген жаттығуларды жазу. - Сөйлемнің түрлерін ажыратуын айту. | |
Алдыңғы оқу | Етістік туралы түсінік | |
Жоспарланған уақыт (минутпен) | Жоспарланған іс-әрекеттер | Бағалау | Ресурстар |
Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті |
Кіріспе (2 мин): Миға шабуыл | Жалпы сыныпқа өткен тақырып бойынша сұрақтар тарату, Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа | Сұрақтарға жеке жеке жауап береді | «Жарайсындар!» | «Алтын ереже» |
Тұсаукесер (7 мин): Көңілді тапқырлар ойыны бойынша | Тапырма беріп, әр топтан ұр тқпақ ойынын ойнатату, оқушылардың қызығушылығын арттыру | Ертегінің мағанасын түсінгендерін тексеру мақсатында ойын ойнату | «Ауызша мадақтау» әдісі: | Фотосуреттер, сұрақтар, маркерлер, смайлик суреттері |
Негізгі бөлім (10мин): Мұғалім оқушылармен бірге жаңа сабақтың тақырыбын "Мағынаны таны стратегиясы" бойынша мақал-мәтел арқылы анықтайды | Топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар тарату, тапсырма төңірегінде топпен жұмыс жүргізу | Оқушылар мақал-мәтелдің ағынасын танып, жауап беріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын негізгі түйінді идеясын айтады.
| «Керемет!» «Ду қол шапалақ!». | Плакаттар, кесте, сұрақтар, маркерлер, смайлик суреттері |
Сергіту сәті (1 мин) «Кірпі биі» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | | |
(15мин) Интервью әдісі Арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру. Мәтіндегі сөйлемдердің байланысы | Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру.Соңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу. Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді |
| |
Бағалау (2мин) Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды | | |
Рефлексия (2 мин): Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру | | |
Үйге тапсырма: | 133 бет, 367-жаттығу. Ереже жаттау | күнделіктеріне жазады | | |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? (Осы сабақ барысында А, В, С оқушыларыңызға жеке, жұпта, топта қандай көмек көрсетесіз...) | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? (жалпылама ақпарат/бағалау идеясы) | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс (Мектеп, оқушы, мұғалім мәдениетіне негізделеді) |
А оқушыларына жеке жұмыс жасауға тест жұмысы беріледі. В оқушыға тақырып бойынша сұрақтар қойылады. С оқушыға нақыл сөздерді мәнерлеп оқуға беріледі | -оқушылардың бейресми бағалау арқылы тексеруді жоспарладым; «Ауызша мадақтау», «Смайликтермен бағалау» «Бағдаршам» «Формативті бағалау». | әдебиеттік оқу, математика, дүниетану |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Сабақ/оқу мақсаты шынайы. Себебі: Мәтін және мәтін түрлерін ажырата алды, мен жасаған саралау жоспарлы түрде іске асты, уақытта өз шешеберлігіммен ойдағыдай шықты, алдағы уақытты аса назар аударып отырамын. |