П?ні: ?аза? тілі
Сыныбы: 2 сынып
Та?ырыбы : Дыбыс ж?не ?ріп
Ма?саты: ?ткенді ?айталай отырып, ал?ан білімдерін еске т?сіру,жатты?улар орындау, Танымды? ?абілеттерін дамыту.Сауаттылы??а т?рбиелеу.
К?рнекілігі: суреттер, кеспе ?а?аздар
?дісі: с?ра?-жауап, ?зіндік
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і:О?ушы зейінін саба??а аудару
ІІ. ?й тапсырмасын тексеру: 6- жатты?у (суретке ?арап ??гіме ??ру) неше с?йлем,?андай тыныс белгісі ?ойыл?анын аны?тау.
ІІІ. Жа?а саба?:
Дыбыс, ?ріп дегеніміз не?
?аза? тілінде неше ?ріп,неше дыбыс бар?( аны?тап, д?лелдеу)
І?.О?улы?пен ж?мыс: 7- жатты?у.?ле?ді жат?а к?шіріп жазу./к?з, т?з / с?здеріні? ма?ынасын т?сіндіру.
Сергіту с?ті:
8- жатты?у .(?ріптерді ?ою, с?йлем ??ру).
«?арындаш, тая?ша, ?зекше» с?здеріне дыбысты? талдау жасау.
?. ?орыту.
Дыбыс нешеге б?лінеді?
-Дауысты дыбыстарды ата?
-Дауысты дыбыс нешеге б?лінеді?
?І. ?йге тапсырма: 9-жатты?у. Ба?алау
Просмотр содержимого документа
«Дыбыс ж?не ?ріп »
Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 2 сынып
Тақырыбы : Дыбыс және әріп
Мақсаты: Өткенді қайталай отырып, алған білімдерін еске түсіру,жаттығулар орындау, Танымдық қабілеттерін дамыту.Сауаттылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:Оқушы зейінін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 6- жаттығу (суретке қарап әңгіме құру) неше сөйлем,қандай тыныс белгісі қойылғанын анықтау.
ІІІ. Жаңа сабақ:
Дыбыс, әріп дегеніміз не?
Қазақ тілінде неше әріп,неше дыбыс бар?( анықтап, дәлелдеу)
ІҮ.Оқулықпен жұмыс: 7- жаттығу.Өлеңді жатқа көшіріп жазу./күз, түз / сөздерінің мағынасын түсіндіру.
Сергіту сәті:
8- жаттығу .(әріптерді қою, сөйлем құру).
«Қарындаш, таяқша, өзекше» сөздеріне дыбыстық талдау жасау.
Ү. Қорыту.
Дыбыс нешеге бөлінеді?
-Дауысты дыбыстарды ата?
-Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?
ҮІ. Үйге тапсырма: 9-жаттығу. Бағалау