kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Cабақ жоспары: "Құмырсқаның қанағаты."

Нажмите, чтобы узнать подробности

аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Cабақ жоспары: "Құмырсқаның қанағаты."»

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Жанды табиғат

5-сабақтың тақырыбы

Құмырсқаның қанағаты

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау;

3.2.6.1 – кейіпкерлердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып бағалау;

3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: сұрақтарға дұрыс жауап береді.

Көптеген оқушылар: мысалдың басты белгілерін біледі, түсінеді, кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді.

Кейбір оқушылар: шығарманы сахналайды.

Құндылық

Еңбектену арқылы мақсатына жету

Пәнаралық

байланыс

Дүниетану. Жаратылыстану. Өзін-өзі тану

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта, шығарылған суреттер

Алдыңғы білім

Иван Крылов. «Шегіртке мен құмырсқа»

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Үй жұмысын сұрау. Топ ішінде тексеру. Неліктен сол мақалды таңдағанын түсіндіреді.


Сабақтың ортасы




















































Ойқозғау.

1-тапсырма. Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым. Осы сөздер қай шығарманы есіңе түсіреді? Әрқайсысы туралы өз ойыңды білдір.

Мағынаны ажырату.

Оқылым. 2-тапсырма. «Құмырсқаның қанағаты»

5-тапсырма. Ертегілердің қандай түрлері болатынын есіңе түсір. Берілген ертегі қай топқа жататынын айт. Мағынасы ертегідегі оқиғаға сай келетін мақал-мәтелдер ойластыр.

Бағалау критерийімен таныстыру.

Бағалау критерийі



Адасқан сөздер


Критерий

Тап- сыр-

ма

Дескриптор

Балл


Өз ойын

білдіру

1

Берілген сөздер

туралы ойын білдіреді.

1

Ертегі түрін

ажырату

2

Берілген ертегінің

түрін біледі.

1

Кейіпкердің мінез-құлқын сипаттау

3

Мәтін түрін табады.

1

Құмырсқаның сипатын

жазады.

1

Кестені толтыру

4

Өз бойында қандай

сипаттардың бар- жоғын анықтайды.

1

Кестені толтырады.

1

Қажетті сөздерді табу

5

Ертегіге қатысты сөздерді табады.

1




















































































Тапқан сөздерін тізбектеп жазады.

1



Жоспар құру

6

Суретке қарап, мәтінге

жоспар құрады.

1




Құрастырған жоспар

бойынша толық немесе жартылай мәтінді мазмұндайды.

1


Жұптық жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма.


ғ с қ е а д а м қ ұ м ы р с қ а т л л л д т а ф а ы у а е ә н б п л т г м н а ы қ ы і в г а ғ р ы қ л б и д а й р л с а у ы т г


Мысалы: сабыр, ертегі, ғұлама, құмырсқа, тапқыр, тіл, сауыт, ұлылық, қанағат, бидай, адам.

Бағалау парағы

3-тапсырма. Оқыған мәтініңе сүйеніп, құмырсқаны сипаттап жаз.



Суреттер Кесте


Интербелсенді тақта



Бағалау критерийі. Мәтіндерге сүйеніп, құмырсқаны сипаттай алады.

Бағалау. БК бойынша бағалайды.

Сергіту сәті. Құмырсқаның қимылдарын көрсету.

Жұптық жұмыс.

Сенің бойыңда осы аталған сипаттар бар ма? Бір-біріңмен


пікірлес.


Аталған сипаттар Иә Жоқ Не қосар

едің?



Кесте



Бағалау. Қол соғу арқылы бағаланады.

Ойтолғау. Жеке жұмыс.

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Ертегіні оқып, сұрақтарға жауап бер.

1. «Құмырсқаның қанағаты» ертегінің қай түріне жатады?



Сызба Интербелсенді тақта



Неліктен?

2. Мәтінде құмырсқаның қандай қасиеттері сипатталған?


Мәтіннің аты

Мәтіннің

түрі

Құмырсқаның

сипаты

И. Крылов.

«Шегіртке мен құмырсқа»



«Құмырсқаның

қанағаты»






































































































31


6-тапсырма. Оқулықта берілген суретке қарап, ертегіні әңгімеле. Жоспар құр.





Дәптер

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. Ертегіні оқып, сұрақтарға жауап бер.

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.

Оқушылар мына сұрақтарға жауап бере отырып, сабақта туындаған ойларын тізбектейді:

Алдымен біз былай деп ойладық ... .

Одан кейін біз мына проблемаға тап болдық ... . Проблеманы шешу үшін ... жасадық.

Бұдан біз ... көрдік.

Демек, бұл мынаны білдіреді ...

Сонымен, біз ... деген шешімге келдік.

Күнделік

Қосымша мағлұматтар



Дифференциация –

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты

меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ

бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Cабақ жоспары: "Құмырсқаның қанағаты."

Автор: Джансенбаева Гулбану Кадырхановна

Дата: 12.01.2019

Номер свидетельства: 494990
