kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауыл мен қала

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саламатсыздарма Сайт өте жақсы. Маған ұнайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауыл мен қала»

Сабақ тақырыбы:

Мен қайда тұрамын?

Мұғалімнің есімі: Габбасова Г.К.

СЫНЫП: 1А

Күні :

Оқу мақсаты:

  • Барлық оқушылар: сұлба мен карта туралы білy, олардың ерекшеліктерімен танысy;


  • Оқушылардың басым бөлігі: шартты белгілерді ажыратуды үйренy; сұлбалы картамен жұмыс істеуді үйренy

  • Кейбір оқушылар:

Тірек сөздер:

cұлба – план – plan; карта – карта – map;

шартты белгілер – условные знаки – conventional signs.

Ресурстар:

Кеспе әріптер, карта, «Достарымның мекенжайы» ойынына арналған кестелері бар үлестірме парақшалар. Қабырғаға ілінетін Қазақстан картасы, А4 көлеміндегі Қазақстанның контур картасы (оқушылардың санына қарай), Ш.Уәлихановтың портреті немесе слайдпен көрсету

Сабақтың мақсаты:

1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау

Сабақтың кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер


Ресурстар


Сабақтың басы











Сабақтың ортасы















































Сергіту сәті


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Қайырымды жүрекпен,

Мейірімді тілекпен,

Ізгілікті ниетпен

Қамқор болып өсемін.


Кіріспе тапсырма.

Кеспе әріптерден «қала», «ауыл» сөздерін құрастыру

Өткен сабақ бойынша қала мен ауыл туралы әңгімелету.

Орындап көр. Оқушылар екі топқа бөлініп, қала және ауыл туралы жарнама дайындайды.

Топтық бағалау.


«Достарымның мекенжайы». Оқушылар алдын ала дайындалған кестелерден сынып оқушыларының мекенжайы (көшесі, үйі) туралы ақпарат жинайды.

Қай оқушы көбірек ақпарат жинайтын болса, сол жеңеді.

- жолда адаспау үшін сендерге не көмектеседі?

-бүгін біз өзіміздің қайда тұратынын білетін боламыз.

Балалардан қайда тұратынын сұра



Карта. Оқушылар оқулықтан Қазақстан картасын қарап, ол жерден Астананы табады.

Карта туралы не білетіндерін сұрау


Біле жүр. Ш. Уалиханов туралы мәлімет беру.

Ш.Уалиханов кім? (балалардың жауаптарын тыңдап толықтыру.

Оқулықпен жұмыс. Елестет.

Топтық жұмыс. Әр топ оқулықтағы суретте берілген көрікті жердің бірін таңдайды.Таңдаған суреттері бойынша шағын әңгіме құрастырады.


Аспанды бұлт жабады,

Қар себелеп жауады.

Қоян аппақ тон киіп,

Қар бетінде секіріп,

Әдемі сурет салады.

Слайдпен жұмыс.

  1. Қазақстанның көрікті жерлері

  2. Орал қаласы

  3. Жаңақала ауылы





Қосымша тапсырма. (жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау)

  1. Мектепке дейінгі жол.

Сұрақтар бойынша тапсырмаларды орындап,жауаптарын тыңдау

  1. Жолымды бағдарлаймын.

Өзің барғың келген қаланы анықта.Жолыңды бағдар сызықпен қос.










Кеспе әріптер

Суреттер


Бармақ әдісі




















Қазақстанның картасы









Ш.Уалихановтың

суреті



Оқулық



















слайд






















Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы





















Өз ауылымыздың көрікті жерлерін әңгімелету


Оқушыларды бағалауға тапсырма беру

Не білемін

Білемін

білмеймін

Карта деген не?



Ш. Уалиханов кім?



Ауылым туралы



Өз қалам туралы





Кесте




















БҚО.Жаңақала ауданы.

Жаңақала ауылы.

Жаңақала мектеп –гимназиясы.

Габбасова Гүлжиян Қарабалақызы

Бастауыш сынып мұғалімі.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ауыл мен қала

Автор: Габбасова Гульиян Карабалиевна

Дата: 08.01.2017

Номер свидетельства: 376493
