МЕТА. Удосконалювати навички літературної вимови і написання слів з апострофом, розвивати вміння складати речення. Виховувати працьовитість, бажання вчитись.
Обладнання: таблиця з чарівними колами, перфокарти, таблиця з правилом написання апострофа.
Хід уроку
- Повідомлення про тему уроку.
- Актуалізація знань
- Краснопис букв з укр. мови на відміну з російської.
Іі Ее Її Єє Йй
- Повторення написання слів на вивчені правила
-Допишіть і поясніть правило написання цих слів
Молодец…, зна…я, зна…мий, пол….вий, степ…, мадал…, б…ола, взу…я, хлопец…, ніч…, …роно.
- Перевірка домашнього завдання
1 ряд – випишіть на дошку слова, які ви написали, розкриваючи дужки.
Поясніть їх написання.
- ряд – назвіть слова з апострофом, поясніть їх.
- По таблиці на дошці розкажіть правило написання апострофа
- ’ють ім’я
п’ять торф’яний
в’є пір’їна
Прочитайте слова, правильно вимовляючи звук перед апострофом.
- Закріплення знань про написання слів с апострофом.
- А зараз запишемо слова, які с відгадками слідуючи загадок.
- Б’ють – не плаче, вгору скаче,
І ніхто йому, одначе,
Не сказав хоч раз «Пробач»
Бо на те і є він … (м’яч)
- Що підніме і найменша дитина, а через хату
Не перекине і найсильніша людина. (пір´іна)
- Воно належить мені, але інші вживають
Його частіше за мене. (ім’я)
- Ми пішли до гаю вдвох –
Я й сестра Даринка.
А в гаю тім тьох та тьох,
Та іще ж так дзвінко…
Що за співанки? Чиї?
То співають… (солов’ї)
- Пояснювальний диктант
- Знайдіть на малюнку соловейку.
- Кому пощастило чути спів солов’я?
- Як він співає в порівнянні з іншими птахами?
- Згадайте уроки природознавства і скажіть, де зимує цей птах?
- Ось про це і складаємо речення і поясняємо написання слів
СОЛОВ’Ї ЗИМУЮТЬ В АФРИЦІ, АЛЕ ТАМ ВОНИ ГНІЗД НЕ В’ЮТЬ
- Робота з скоромовкою (підручник, вправа 133)
- Прочитаємо скоромовку і назвемо слова з апострофом.
- Поясніть, чому в слові РЯД апостроф не пишеться?
- Фізкультхвилинка
- Самостійна робота
- Учні першого ряду працюють з картками. Завдання: постав, де треба апостроф, запишіть в зошити
гороб ята пор ядок
солов іний пам ячник
бур яки Прокоф єв
кам яний р сний
- Учні другого ряду працюють з чарівними колами. Така ж робота буде вдома, тому будьте уважними.
В ЯТЬ СІМ ЯТЬ
П ЯТНИЦЯ ПАМ ЯКИЙ
- Слова з першого кола називаємо усі разом, записуючи на дошці. Слова з другого кола записуйте, працюючи в парах.
- Перевірка
-
,
,
-
1 ряд перевіряють один у одного
2 ряд – за таблицею на дошці
- Хто написав без помилок?
- Кому зустрілися труднощі? Які?
- Мовна гра: назвіть слова з ребусів
- Рефлексія
- Написання яких слів ми сьогодні закріплювали на уроці?
- Що треба запам’ятати при написанні цих слів?
Додому: впр.134, правило