Я живу в городе Костанае. Работаю в средней школе №11. Преподаю в четвертом классе. В классе двадцать четыре ученика. Из них семнадцать девочек, остальные мальчики. Дети в классе очень дружные, дисциплинированные, прислушиваются к мнению друг друга. Со всеми заданиями они справляются на отлично. Но особенно им нравятся коллективные походы в кино, театры, музей. Родители учеников тесно связаны с жизнью школы. Они принимают активное участие в мероприятиях, таких как праздники "Наурыз", "Новый год", "День независимости" и т.д. Ученики уважают, любят своих учителей. Часто задают вопросы которые им самим интересные.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Сабақтың мақсаты: 1.Мәтін мазмұнымен таныстыру.Жүйелі сөйлеуге үйрету. Қ.Мұңайтпасов туралы мәлімет беру. Өз ойларына қорытынды жасай білуге дағдыландыру. 2.Оқу мен жазу арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. Логикалық ойлау дағдыларын дамыту. 3. Шыдамды болуға, жанашырлыққа, адал достыққа, төзімділікке баулу. Ел намысын қорғайтын азамат болуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа сабақты түсіндіру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдістері: Ой қозғау,топпен жұмыс, Венн диаграммасы.
Көрнекілік: суреттер
Сабақтың барысы: Қызықты сұрақтар қою арқылы.
1.Сөйлем неден тұрады?
2.Ең үлкен маймыл?
3.1метрде неше см бар?
4.Жылқының сүті?
5.Сөйлемнің бірінші сөзі қалай жазылады.
6.Сөйлейтін құс?
7.1дц-де неше см бар?
8.Көне қарудың түрі?
9.Сөз таптарын ата?
10.Бал беретін не?
11.Отансыз адам?
12.Құстың мұрны?
II. Үй тапсырмасын тексеру.
«Батылдық» әңгімесі.Мазмұнын айту.
(1оқушы бастайды,екінші оқушы келген жерден жалғастырып,аяқтайды.)
- «Батылдық» әңгімесінде кім туралы білдік?
- Балуан Шолақтың шын аты кім?
- Балуан Шолақ кім?
2) «Ой қозғау»
- «Палуан» сөзін айтқанда,сендердің ойларыңа тағы қандай сөздер келеді?
ірі
Дәу күшті
Батыл қайсар
Күресші алып
Шыдамды ер
III.Жаңа сабақ. Сонымен, бүгінгі өтетін сабағымыз да «Батылдықтың» жалғасы. Бұл әңгіме де батылдық, шыдамдылық туралы болады.
1.Кіріспе әңгіме. Автор туралы қысқаша мағлұмат. Қалмақан Әбдіқадыров.
2.Оқулықпен жұмыс. Әр бөлімді 1-1 оқушы оқиды.(әр оқушы өзінің оқығанын түсіндіріп, талдау жасау.)
3.Сөздікпен жұмыс:
-Оқыра тиіп - сана тәрізді жәндік шағып.
-құзар жар - биік жар.
-торығып – түңіліп, ренжіп.
(талдау ,оқушылар дәптерлеріне жазып отырады)
4.Ой қозғау: Сұрақ-жауап әдісі арқылы талдау жасау.
5.Сергіту сәті: -Бас бармақ
-балаң үйрек
-ортан түйрек
-кішкене бөбек
-шылдыр шүмек.
-Сен тұр қойыңа бар.
- Сен тұрсиырыңа бар
- Сен тұр жылқыңа бар.
- Сен тұр түйеңе бар.
- Сен тұр ойнай ғой.
6.Топпен жұмыс.
I. қатар II.қатар III.қатар.
Сурет бойынша батырлық, «Егер мен
әңгіме жаз. батылдық палуан
туралы мақал- болсам»
мәтел жаз әңгіме жаз.
7.Венн диаграммасы: Әңгімедегі екі кейіпкерге мінездеме жазу.
Ортақ қасиеттері.
Мұқан . Жиырма
жасар
жігіт
8.Қорытындылау.
-1.Сабақтың тақырыбы?
-Алып бала.
-2.Сабақтың түрі?
-Дамытушылық.
-3.Пәндік байланысы?
-Математика, дүниетану, қазақ тілі.
4.Тәрбиелік мәні?
-Досқа адал болу, жолдасқа көмек беру.
9.Бағалау.Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды.
10.Үйге тапсырма: «Алып бала»мазмұндау. Қ.Мұңайтпасов туралы кітапша жасау.