kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

7 санын қосу және азайту / Отбасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өзектендіру.

«Ыстық орындық» әдісі. Оқушылар сұрақтар құрастырып, орындыққа отырған оқушыға сұрақ қояды.

6санын қосу кестесін сұрайды.

6 санын азайту кестесін сұрайды.

Өзектендіру.

«Ыстық орындық» әдісі. Оқушылар сұрақтар құрастырып, орындыққа отырған оқушыға сұрақ қояды.

6санын қосу кестесін сұрайды.

6 санын азайту кестесін сұрайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«7 санын қосу және азайту / Отбасы»

Бөлімі:

2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту

Педагогтің аты-жөні:

Тыныштықова Ж.Ә

Күні:

18.11.2021ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

7 санын қосу және азайту / Отбасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу, қолдану;

1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.

Сабақтың мақсаты:

7 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру

Мұғалім оқушыларды отбасы туралы диалогке тартады.

Оқушылар өзінің отбасы туралы әңгімелеп береді.




4-6

Өзектендіру.

«Ыстық орындық» әдісі. Оқушылар сұрақтар құрастырып, орындыққа отырған оқушыға сұрақ қояды.

6санын қосу кестесін сұрайды.

6 санын азайту кестесін сұрайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

6 санын қосу және азайту кестесін айтады.

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

«Ыстық орындық»

әдісі.

7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Бүгін біз 7 санын қосу және азайту кестесін үйренеміз.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.



Мағынаны тану

10-15

Жаңаны ашу.

Оқулықтағы 1-тапсырма орындауды ұсынылады. Сурет бойынша неше сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.

Отбасының неше мүшесі орындықта отыр?

Олар кімдер?

Суретке түсуге тағы неше адам келе жатыр?

Олар кімдер?

Барлығы отбасында неше адам?

7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсір. Кестенің қалай құрылғанына назар аудар.

Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар, қосуға кері амал ретінде саннан 7 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды.

Есіңде сақта.


Оқушылар сұрақтар құрастырады және жауап береді.

7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсіреді.

7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын есіңде сақтайды.











Оқулық, дәптер.



15-20

Жаңаны қолдану

Оқулықтағы 2-тапсырманы өз бетімен орындау ұсынылады. Сандардың құрамын айт.

8 санының құрамы 7-мен қандай сан?(1)

9 санының құрамы 7-мен қандай сан? (2)

10 санының құрамы 7-мен қандай сан? (3)

Өзің азайтуға мысалдар құрастыр.

Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады.

8-7=1 9-7=2

8-1=7 9-2=7

10-7=3

10-3=7

«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.

Оқулық, дәптер.


20-25

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі. Оқулықтағы №3 тапсырма оқушылар жұппен орындайды. Берілген әрбір санды 7-ге арттырады. Ол үшін кестені пайдаланады.

Берілген әрбір санды 7-ге кемітеді. Ол үшін кестені пайдаланады.

Берілген әрбір санды 7-ге арттырады және 7-ге кемітеді.

2+7=9 9-7=1

1+7=8 10-7=3

0+7=7 7-7=0

3+7=10 8-7=1

«Фигуралар» әдісі бойынша бағаланады.


Оқулық, дәптер.

«Жұптас, ойлан, бөліс»

әдісі.


25-32

Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

Оқулықтағы зерттеушілік тұрғыдағы

№4-тапсырманы орындауды ұсынуға болады.

Бірінші ыдыстың сыйымдылығы - 10л

Ішіндегі сұйықтықтың мөлшері –2л

Қанша литр құю қажет?

Азайту амалын пайдаланып анықтаймыз.


Азайту амалын пайдаланып тапсырманы орындайды. Кері амал қосумен дұрыстығына тексеру жасайды.

10 – 2=8л 8л+2л=10л

10л-5л=5л 5л+5л=10л

7л-2л=5л 2л+5л=7л

7л-5л=2л 5л+2л=7л


Оқулық, дәптер.


Рефлексия

32-35

«Кім шапшаң?» әдісі.

Оқушыларға «маймылдың» суреті салынған макет ұсынылып, берілген тапсырмалар орындалады.

Оқушылар «маймыл» суреті салынған макетті қолдана отырып, банан суретінде жазылған тапсырмаларды орындайды.


«Кім шапшаң» әдісі.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
7 санын қосу және азайту / Отбасы

Автор: Тыныштықова Жайнагүл Әлімжанқызы

Дата: 08.12.2021

Номер свидетельства: 593922
