kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Не тәтті?» 1 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты:

: Мәтіннің мазмұнын аша отырып, негізгі ойды анықтау

Сабақтың міндеттері:

  • Оқушылардың шешендер, шешендік сөздер туралы білімдерін жетілдіріу,
  • өздерінше пайымдауға баулу,
  • сөздік қорын байыту.

Күтілетін нәтиже:

1. Өз ойларын еркін жеткізеді. Сөздік қорлары көбейеді.

2. Сұрақтарға нақты жауап беруге үйренеді.

3. Оқушылар сабақта қандай да болмасын тапсырманы жекелей және бірлесе отырып жан-жақты қарастырып, ой-елегінен өткізіп, туындаған ойларын ортаға салып, талқылап орындайды.

Көрнекі техникалық құралдар:

АКТ,

Сабақтың барысы:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Не тәтті?» 1 сынып»

Сабақтың тақырыбы

:

«Не тәтті?»

Сабақтың мақсаты:

: Мәтіннің мазмұнын аша отырып, негізгі ойды анықтау

Сабақтың міндеттері:

  • Оқушылардың шешендер, шешендік сөздер туралы білімдерін жетілдіріу ,

  • өздерінше пайымдауға баулу,

  • сөздік қорын байыту.

Күтілетін нәтиже:

1. Өз ойларын еркін жеткізеді. Сөздік қорлары көбейеді.

2. Сұрақтарға нақты жауап беруге үйренеді.

3. Оқушылар сабақта қандай да болмасын тапсырманы жекелей және бірлесе отырып жан-жақты қарастырып, ой-елегінен өткізіп, туындаған ойларын ортаға салып, талқылап орындайды.

Көрнекі техникалық құралдар:

АКТ,

Сабақтың барысы:

Уақыты

Сабақ кезеңдері. Жұмыс түрлерінің мазмұны

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс -әрекеті

5 мин.

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіздер ме, балалар. Бүгін бізде ерекше сабақ. Біздің сабаққа қонақтар келді. «Қош келдіңіздер» дей отырып, мен бәріңізге жақсы көңіл-күй тілеймін.  Ал сендер бір-біріңе не тілейсіңдер?

- Топқа бөлу.Біздің аналарымыз қандай? 1 минут

І-топ-АқылдыІІ-топ-ҚамқоршыІІІ-топ-МейірімдіІV-топ-Сабырлы

(Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Топқа бөлініп отырады

5 мин

ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау. Аз сөз-алтын, (көп сөз-күміс).Бас кеспек болса да, (тіл кеспек жоқ).Көп ішінде сөйлеген –көсемдіктің белгісі,(көпке сөзі ұнаған – шешендіктің белгісі)Шешеннің тілі ортақ, (шебердің бізі ортақ).

Мақал-мәтелдер қысқа да нұсқа сөйлеудің, шешен, тапқыр сөздің көрінісі, үйде жаттаған мақалдарыңды айтып, білімдерімізді көрсетейік.

- Жаттаған мақал-мәтелдеріңнің сыңары тақтада жазылған,     екінші жартысын айтады

3 мин.













17 мин.



















5 мин.

ІІІ. Жаңа сабақ.Не тәтті? Кластер толтыру

 Жеке жұмыс. Мәтінді оқу

 Топтық тапсырма

 Тақырыптың түйінді сөздерін теріп жазады.

 Рөлдік ойын арқылы көрсетеді

 Екі баланың жауабын салыстырады. (Венн диаграммасы)

 Ана қандай? Топтастыру стратегиясы бойынша қорғайдыСергіту сәті:Жаттығулар орындау 218 жаттығу Мақалды көшіріп жазуБалалар, мәтіннен алынған сөздерге антоним табыңдар:Тәтті-Қатты-Биік-Терең-Алыс-

-Ой тастайды. Ашық сұраққа жетелейді.

-Сұрақтар жазылған парақтарды топқа таратып береді.

-Ойланып, ақылдасуларына, ізденулеріне мүмкіндік жасайды.

Мәтінді оқиды.

Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс)Мәтінді оқиды.1-топ:Тақырыптыңтүйінді сөздерін теріп жазады.2-топ. Рөлдік ойын арқылы көрсетеді3-топ. Екі баланың жауабын салыстырады. (Венн диаграммасы)4-топ. Ана қандай? Топтастыру стратегиясы бойынша қорғайды.

2 мин.

 Бекіту

Сұрақтары бар қорап.



Кабинетте қорап қойылып, оған оқушылар сабақтың соңында өз сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.

1 мин.

Ү. Үйге тапсырмаЖиренше туралы қосымша аңыздар оқып келу, мәтінді мазмұндау.




Әсерлерін жазуларын өтінеді. «Ал, жазушыларым, іске сәт!» дегенді айтады.



Күнделіктеріне жазып алады.

3 мин.











2 мин.

ҮІ. Формативті бағалау.

 Ынталандыру



Бесбармақпенбағалау.көрнекіліктер:Постер, маркер


 Рефлексия

-«Ұтқыр ой айтылды!», «Жазған мінездемеңіз өте сәтті шықты, қуаныштымын!», «Жарайсың!», «Мені бүгін барлығың да таң қалдырдыңдар!»

Кері байланыс алуға стикерлер таратады.

-Іштей ризашылық танытып тұрады, өзіне сенімі артады, сабаққа қызығушылығы артады, т.б.





Кері байланыс жазады.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
«Не тәтті?» 1 сынып

Автор: Даулеткелдиева Аида Амангелдиевна

Дата: 09.04.2018

Номер свидетельства: 465555
