kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Uch xonali sonni xona birliklari ko'rinishida tasvirlash

Нажмите, чтобы узнать подробности

Uch xonali sonni xona birliklari yigʻindisi koʻrinishda tasvirlash

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Uch xonali sonni xona birliklari ko'rinishida tasvirlash»

2-sinlar uchun O‘qituvchi:Boltaeva Oysha Matematika fani

2-sinlar uchun

O‘qituvchi:Boltaeva Oysha

Matematika fani

Fan: Sana: 7.04.2020  MATEMATIKA    Sinf:2  Mavzu:Uch xonali sonni xona birliklari yig ʻ indisi ko ʻ rinishda tasvirlash. Darsning maqsadi:  Tarbiyaviy: O’quvchilarni  tartib-intizomga, o’zgalarni hurmat qilishga, tabiatni sevishga o’simlik va hayvonot dunyosiga g’amxo’rlik qilishga o’rgatish, vatanparvarlik ruhida tarbiyalash. Ta’limiy: O’quvchilarga Uch xonali sonni xona birliklari yig ʻ indisi ko ʻ rinishda o ʻ rgatish.  Rivojlantiruvchi : Bilimli, zukko hamda mehnatsevar bo’lishga o’rgatish. Mantiqiy va mustaqil fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish.

Fan:

Sana: 7.04.2020

MATEMATIKA

Sinf:2

Mavzu:Uch xonali sonni xona birliklari yig ʻ indisi ko ʻ rinishda tasvirlash.

Darsning maqsadi:

Tarbiyaviy: O’quvchilarni

tartib-intizomga, o’zgalarni hurmat qilishga, tabiatni sevishga o’simlik va hayvonot dunyosiga g’amxo’rlik qilishga o’rgatish, vatanparvarlik ruhida tarbiyalash.

Ta’limiy: O’quvchilarga

Uch xonali sonni xona birliklari yig ʻ indisi ko ʻ rinishda o ʻ rgatish.

Rivojlantiruvchi : Bilimli, zukko hamda mehnatsevar bo’lishga o’rgatish. Mantiqiy va mustaqil fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish.

Dars uslubi: Yozma Dars turi: Yangi bilim berish Darsning borishi: Dars jihozi: darslik, boshqotirmalar , tarqatmalar, slayd Dars usuli: Kichik guruhlarda ishlash,

Dars uslubi: Yozma

Dars turi:

Yangi bilim berish

Darsning borishi:

Dars jihozi: darslik, boshqotirmalar , tarqatmalar, slayd

Dars usuli: Kichik guruhlarda ishlash,

Darsning rejasi: O`TGAN MAVZU VA UY VAZIFANI SO`RASH – 10 daqiqa TASHKILIY QISM – 3 daqiqa YANGI MAVZU BAYONI – 20 daqiqa MUSTAHKAMLASH – 7 daqiqa UYGA VAZIFA, BAHOLASH – 5 daqiqa

Darsning rejasi:

  • O`TGAN MAVZU VA UY VAZIFANI SO`RASH

10 daqiqa

  • TASHKILIY QISM

3 daqiqa

  • YANGI MAVZU BAYONI

20 daqiqa

  • MUSTAHKAMLASH

7 daqiqa

  • UYGA VAZIFA, BAHOLASH

5 daqiqa

TASHKILIY QISM O‘quvchilar davomadi aniqlanadi, uyga berilgan vazifani aniqlash. II – guruh “ Aylana” I – guruh III – guruh “ Uchburchak” “ To’rtburchak” Darsning nomi: Sayohat darsi. Mavzuning qisqacha mazmuni: Uch xonali sonlarga doir misol va masalalar yechish

TASHKILIY QISM

O‘quvchilar davomadi aniqlanadi, uyga berilgan vazifani aniqlash.

II – guruh

“ Aylana”

I – guruh

III – guruh

“ Uchburchak”

“ To’rtburchak”

Darsning nomi:

Sayohat darsi.

Mavzuning qisqacha mazmuni:

Uch xonali sonlarga doir misol va masalalar yechish

O`TGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH “ Kim chaqqon” o’yini

O`TGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH

“ Kim chaqqon” o’yini

YANGI MAVZU BAYONI Aim.Uz

YANGI MAVZU BAYONI

Aim.Uz

b) 2. Yozuvlar to’g’ri bo’lishi uchun amal ishorasini qo’ying: 58….2=56 a) + b) - d) = 3. Ifodalarni taqqoslang: 76-4__76-40 a) b ) 4. To’g’ri javobli misolni belgilang: a) 20+ 11=9 b) 79-70=9 d) 19-10=29 5. Noto’g’ri javobli misolni belgilang: a) 13-13=0 b) (34-4)+ 70=100 d) (54-2)+5 =56 6. Pufak 10 so’m, qalam 3 so’m qimmat. Qalam qancha? a) 13 so’m b) 7 so’m d) 23 so’m 7. 1 qopda 50 kg, 2- qopda 10 kg kam. 2- qopda kg? a) 60 kg b) 40 kg d ) 90 kg 8. 1 kesmaning uzunligi 5 dm 7 sm, ikkinch kesmaning uzunligi esa 4 dm bo’lsa, birinchi kesmaning uzunligi ikkinchisinikidan qancha uzun?" width="640"

MUSTAHKAMLASH

1. Qiymatlarni topmasdan taqqosla:

20+20+20+20__20+20+20

a) b)

2. Yozuvlar to’g’ri bo’lishi uchun amal ishorasini qo’ying: 58….2=56

a) + b) - d) =

3. Ifodalarni taqqoslang: 76-4__76-40

a) b )

4. To’g’ri javobli misolni belgilang:

a) 20+ 11=9 b) 79-70=9 d) 19-10=29

5. Noto’g’ri javobli misolni belgilang:

a) 13-13=0 b) (34-4)+ 70=100 d) (54-2)+5 =56

6. Pufak 10 so’m, qalam 3 so’m qimmat. Qalam qancha?

a) 13 so’m b) 7 so’m d) 23 so’m

7. 1 qopda 50 kg, 2- qopda 10 kg kam. 2- qopda kg?

a) 60 kg b) 40 kg d ) 90 kg

8. 1 kesmaning uzunligi 5 dm 7 sm, ikkinch kesmaning uzunligi esa 4 dm bo’lsa, birinchi kesmaning uzunligi ikkinchisinikidan qancha uzun?

O’quvchilarni baholash va UYGA VAZIFA:

O’quvchilarni baholash va UYGA VAZIFA:

ETIBORINGIZ UCHUN KATTA RAXMAT

ETIBORINGIZ UCHUN KATTA RAXMAT


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Uch xonali sonni xona birliklari ko'rinishida tasvirlash

Автор: Boltaeva Oysha Davurovna

Дата: 13.04.2020

Номер свидетельства: 546474


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства