Саба?ты? ма?саты:
а) те? б?ліктерге б?луге есептер шы?арту; ?з бетімен шы?ара білуге баулу.
?)о?ушыларды? логикалы? ойлау ?абілетін дамыту,?з бетімен, ж?ппен, топпен ж?мыс жасай білуге да?дыландыру.
б) тап?ырлы??а, шапша?ды??а,ізденімпазды??а т?рбиелеу.
Просмотр содержимого документа
«Те? б?ліктерге б?лу»
13.10.15ж.
Сабақтың тақырыбы : Тең бөліктерге бөлу.
Сабақтың мақсаты:
а) тең бөліктерге бөлуге есептер шығарту; Өз бетімен шығара білуге баулу.
ә)оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту,өз бетімен , жұппен, топпен жұмыс жасай білуге дағдыландыру.
б) тапқырлыққа , шапшаңдыққа,ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: еске түсіру, сұрақ-жауап,ойын,топтық, жұптық.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ,
Сабақтың көрнекілігі: оқулық , топшама
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды сабаққа даярлау.
Психологиялық дайындық.
Математикалық диктант.
II. Көбейту кестесін еске түсіру.
Жұппен жұмыс.
III . Тең бөліктерге бөлу.
IY.Оқулықпен жұмыс.
№1.Ауызша орындау.
Есеп 2.Ауызша орындау.
Алтыдан бірі 4 сағат;
Үштен бірі 8 сағат;
Жарты сағатта 30 минут;
№3. Ауызша түсіндіре отырып шығару.
20м жартысы 10м;
20м бестен бірі 4м;
20м оннан бірі 2м;
№ 4. Есептерді шығар.
9 - Айдарға;
6-Әминаға;
1- Сабыржанға;
№6. Фигураның қандай бөлігі боялып көрсетілген? Жазып көрсету.
а) сегізден бірі;
ә) төрттен бірі;
б) жиырма төрттен бірі;
№7.Өрнектің мәнін тап.
8+12:4х3= 17; (16+4):5х4 = 16;
100-(81+9:9)= 18; 12+18:3-5= 13;
20-10:(2+8)= 19; (6+3)х5-40:5= 37;
(20-10):2+8 = 13; 6+3х5-40:5 = 13;
№8.Жұппен орындау.
Y.Сергіту. Ойын: Кел ойнайық!
Логикалық есептер
YI.Бекіту. Өзіндік жұмыс.
YII. Оқушыларды бағалау.Үйге тапсырма: № 5 56бет