Саба?ты? ма?саты:
а) Білімділік:
Сан есім туралы бала ??ымын ке?ейту.
?) Дамытушылы? :
Ой - ?рісін ке?ейту, танымын арттыруа отырып, жылдам ойлау?а, пікірін жеткізе алу?а, д?рыс шешім ?абылдай білуге ба?ыттау, ?з ойын д?лелдей алуына м?мкіндік ту?ызу ;
б) Т?рбиелік
Балаларды бірлікке, ?йымшылды??а, тияна?тылы??а ?йрету;
Саба?ты? к?рнекілігі: ойын т?рлері, тірек-сызба, ба?алау нормасы, а?аш макеті, кеспе ?а?аздарСаба?ты? ма?саты:
а) Білімділік:
Сан есім туралы бала ??ымын ке?ейту.
?) Дамытушылы? :
Ой - ?рісін ке?ейту, танымын арттыруа отырып, жылдам ойлау?а, пікірін жеткізе алу?а, д?рыс шешім ?абылдай білуге ба?ыттау, ?з ойын д?лелдей алуына м?мкіндік ту?ызу ;
б) Т?рбиелік
Балаларды бірлікке, ?йымшылды??а, тияна?тылы??а ?йрету;
Саба?ты? к?рнекілігі: ойын т?рлері, тірек-сызба, ба?алау нормасы, а?аш макеті, кеспе ?а?аздар Сонымен біз б?гін ?андай та?ырып ?ттік?
Нені білдік? Не ?нады?
Сан есім дегеніміз не?
С?ра?тары ?андай? Мысалы:
О?ушыларды ба?алау.
?йге тапсырма: 499-жатты?у
Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы: Сан есім»
№ 192 орта мектеп
Дайындаған: Д үйсенбиева Гаухар
201 1 -201 2 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы : Сан есім
Сабақтың мақсаты:
а) Білімділік:
Сан есім туралы бала ұғымын кеңейту .
ә ) Дамытушылық :
Ой - өрісін кеңейту, танымын арттыруа отырып, жылдам ойлауға, пікірін жеткізе алуға, дұрыс шешім қабылдай білуге бағыттау, өз ойын дәлелдей алуына мүмкіндік туғызу ;
б) Тәрбиелік
Балаларды бірлікке, ұйымшылдыққа, тиянақтылыққа үйрету;
Сабақтың көрнекілігі: ойын түрлері, тірек-сызба, бағалау нормасы, ағаш макеті, кеспе қағаздар.
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі 2. Үй тапсырмасын сұрап бағалау 3. Жаңа сабақ 4. Сөз құрастыр ойыны арқылы сан есім сөзін шығарып алу
17
42
55
59
62
93
99
С
а
С
і
е
н
М
28+34
20+22
С
60-5
32+27
А
Е
10+7
Н
50+43
С
І
45+54
М
Заттың санын, ретін білдіретін сөздерді
САН ЕСІМ дейміз.
Сан есімнің сұрақтары
Неше?
Нешінші?
Қанша?
498-жаттығу Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқы
Қызылмен жазылған сөздер қандай сұраққа жауап береді? Ол сөздер нені білдіреді?
499-жаттығу
Жұмбақтар оқы, шешуін тап
Сан есімнің астын сыз. Олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын айт
Тоғыз белбеу, қос жібек,
Екі мұрын, бір шүмек.
Домбыра
Кім шапшаң?
Аулада 5 үйрек,қорада 3 үйрек, 1 үйрек тығылды, 1 үйрек жығылды. Қалғаны неше үйрек?
Өз орныңды тап ойыны Ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрау.
1-парта 2-парта 3-парта Мұрат Асанның Айгүлдің Бес лағы алмасы Әдемі сүйкімді үш Алды екі бар Қалам бар қолында
501-жаттығу
Берілген сөздердің сан есім екенін
Дәлелде.
Бес, тоғыз, жетінші, отызыншы.
.............
Бұл сан есім өйткені
.............
502-жаттығу Тірек сөздер бойынша тақырыбына әңгіме құра.
1) Оқушы
2) Серуен
3) Он екі
4) Ұстап қалды
5) Құс
6) Бір
7) Қызық
503-жаттығу Мәтінді оқып, сан есімдерді тап.
Суыққа ең шыдамды құс-үйрек пен қаз. Олар 110 градус суыққа төзе алады. Ал ақ итбалықтар 80 градус суықтың өзінде ғана тоңа бастайды
Жаза-жаза қолымыз,
Талып кетті-ау көзіміз.
1, 2, 3 бойға жинап күш,
1, 2, 3 отырамыз тып-тыныш.
504-жаттығу Сан есімдерге –ыншы, -інші жұрнағының тиістісін жалғап өзгертіп жаз. Сонда оларға қандай сұрақ қойылады?
Үш күн, екі ай, алты бала, жеті ата, тоғыз пәтер.
Үлгі: үш күн - үшінші күн, ....
Сонымен біз бүгін қандай тақырып өттік?
Нені білдік? Не ұнады?
Сан есім дегеніміз не?
Сұрақтары қандай? Мысалы:
Оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма: 499-жаттығу