kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"С?йлемдегі с?здерді? байланысы" та?ырыбында ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: С?йлемдегі с?здерді? байланысы. ?аздарым

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік:

Саба?ты ?тілген саба?тармен байланыстыру, с?з байланыстарын таба білу, с?йлемдегі с?здерге с?ра? ?оя білуге жатты?тыру, білімдерін арттыру.
Дамытушылы?:
?з бетімен ж?мыс істеуге, сауатты жазуын ?алыптастыру, с?йлеу тілін дамыту.

Т?рбиелік:

О?ушыларды ?йымшылды??а, ізденімпазды??а, шы?армашылы?пен ж?мыс істеуге, е?бекке т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"С?йлемдегі с?здерді? байланысы" та?ырыбында ашы? саба? »

Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қаздарым. Ойынды бастау

Сөйлемдегі сөздердің байланысы.

Қаздарым.

Ойынды бастау

Сабақтың мақсаты:  Білімділік: Сабақты өтілген сабақтармен байланыстыру, сөз байланыстарын таба білу, сөйлемдегі сөздерге сұрақ қоя білуге жаттықтыру, білімдерін арттыру.  Дамытушылық:  Өз бетімен жұмыс істеуге, сауатты жазуын қалыптастыру, сөйлеу тілін дамыту. Тәрбиелік:  Оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс істеуге, еңбекке тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

Сабақты өтілген сабақтармен байланыстыру, сөз байланыстарын таба білу, сөйлемдегі сөздерге сұрақ қоя білуге жаттықтыру, білімдерін арттыру. Дамытушылық: Өз бетімен жұмыс істеуге, сауатты жазуын қалыптастыру, сөйлеу тілін дамыту.

Тәрбиелік:

Оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс істеуге, еңбекке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңдерімен таныстыру: І кезең: “ Білемін” Үй тапсырмасы ІІ кезең: “ Білгім келеді” Жаңа сабақ ІІІ кезең: “ Білуге тиіспін” Жаңа сабақты бекіту IV кезең: “ Білдім”Жаңа сабақты қорыту

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдерімен таныстыру:

І кезең:

Білемін” Үй тапсырмасы

ІІ кезең:

Білгім келеді” Жаңа сабақ

ІІІ кезең:

Білуге тиіспін” Жаңа сабақты бекіту

IV кезең:

Білдім”Жаңа сабақты қорыту

Қонақ күту – салтымыз. Оқып-біліп жатырмыз. Келген қонақ сіздерге Сәлем бердік жалпымыз

Қонақ күту – салтымыз. Оқып-біліп жатырмыз. Келген қонақ сіздерге

Сәлем бердік жалпымыз

Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім,  Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім,  Қастерлейді ұл қызың мәңгі сені  Болашағым, бақытым, дара тілім.   Міне, балалар, кемеңгер ғұлама ақын жазушыларымыздың тілі – туған тіліміз – қазақ тілі сабағы.

Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім, Қастерлейді ұл қызың мәңгі сені Болашағым, бақытым, дара тілім.

Міне, балалар, кемеңгер ғұлама ақын жазушыларымыздың тілі – туған тіліміз – қазақ тілі сабағы.

І кезең: “ Білемін” Үй тапсырмасы   Суретпен жұмыс «Мамыр» мәнерлеп оқу

І кезең:

Білемін” Үй тапсырмасы

Суретпен жұмыс «Мамыр» мәнерлеп оқу

ІІ кезең: “ Білгім келеді” Жаңа сабақ   - Автор туралы мәлімет: Құрманбай Толыбаев Игілікұлы  1926 жылы 14 наурызда Алматы облысы, Шелек ауданында дүниеге келген. Балалар жазушысы. Мұғалім редактор қызметін атқарған. Балаларға арналған өлеңдері көп.  - Соның ішінде біз Қаздарым өлеңімен танысамыз.  Қаз бұл не? Ол қандай?  Қаз суда да, құрлықта да өмір сүре алады. Жабайы және асыранды түрі бар. Салмағы ірі, мойны ұзын, тұмсығы жалпақ, мықты, аяғы қысқа, қауырсыны қалың құс. Суда 40 метр тереңге сүңгиді, суыққа төзімді, маңғазданып, кербез теңселіп жүреді. Жеміс жапырағымен қоректенеді. Ұясын үй маңына, таяз су бетіне салады. 5 - 20 жұмыртқаны 20 - 40 күнде басып шығарады. Кейбірі 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны – мамыр. Майы күйікке пайдалы

ІІ кезең:

Білгім келеді” Жаңа сабақ

- Автор туралы мәлімет: Құрманбай Толыбаев Игілікұлы 1926 жылы 14 наурызда Алматы облысы, Шелек ауданында дүниеге келген. Балалар жазушысы. Мұғалім редактор қызметін атқарған. Балаларға арналған өлеңдері көп. - Соның ішінде біз Қаздарым өлеңімен танысамыз. Қаз бұл не? Ол қандай? Қаз суда да, құрлықта да өмір сүре алады. Жабайы және асыранды түрі бар. Салмағы ірі, мойны ұзын, тұмсығы жалпақ, мықты, аяғы қысқа, қауырсыны қалың құс. Суда 40 метр тереңге сүңгиді, суыққа төзімді, маңғазданып, кербез теңселіп жүреді. Жеміс жапырағымен қоректенеді. Ұясын үй маңына, таяз су бетіне салады. 5 - 20 жұмыртқаны 20 - 40 күнде басып шығарады. Кейбірі 80 жасқа дейін өмір сүреді. Балапаны – мамыр. Майы күйікке пайдалы

Тақтамен жұмыс 162- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, ондағы сөздердің байланысын  табыңдар.

Тақтамен жұмыс

162- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, ондағы сөздердің байланысын

табыңдар.

Сергіту сәті

Сергіту сәті

Бәрекелді!

Бәрекелді!

Дәптермен жұмыс Сәуірдің жиырма үші. Сынып жұмысы 163– жаттығу. Сөйлемді көшіріп жазыңдар . Балапан ұясынан құлап түсті. Қарлығаш шырылдап ұшып жүр. Айдар балапанды ұяға салды. Қарлығаш ұясына қонды.  Қарамен жазылған сөйлемді тақтаға жазып сөздердің байланысын табу..

Дәптермен жұмыс

Сәуірдің жиырма үші.

Сынып жұмысы

163– жаттығу. Сөйлемді көшіріп жазыңдар .

Балапан ұясынан құлап түсті. Қарлығаш шырылдап ұшып жүр. Айдар балапанды ұяға салды. Қарлығаш ұясына қонды.

Қарамен жазылған сөйлемді тақтаға жазып сөздердің байланысын табу..

Шағын театрлық қойылым Неғып жүрсің су кешіп? Қазым, қазым, қайдасың? Жарылады –ау табаның! Су кешпей жүр, - деді апам! Сақта есіңе сен қатаң! Сен ше? Көк өзенді сайдамын. Айтты мұны саған кім? Маған мына көл-қопаң, Айдын –шалқар кең Отан! Сайрандаймыз гулесіп.

Шағын театрлық қойылым

Неғып жүрсің су кешіп?

Қазым, қазым, қайдасың?

Жарылады –ау табаның!

Су кешпей жүр, - деді апам! Сақта есіңе сен қатаң! Сен ше?

Көк өзенді сайдамын.

Айтты мұны саған кім?

Маған мына көл-қопаң, Айдын –шалқар кең Отан!

Сайрандаймыз гулесіп.

ІІІ кезең: “Білуге тиіспін” Тест (Өткен сабаққа тест алу)

ІІІ кезең: “Білуге тиіспін”

Тест

(Өткен сабаққа тест алу)

2 3 1 5 4 6 Келесі кезең

2

3

1

5

4

6

Келесі кезең

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Ойынды жалғастыру

Сөйлемдегі сөздер бір – бірімен қалай байланыста болады? 10 а) сызықша арқылы б) үтір арқылы в) сұрақ қою арқылы сұрақты жалғастыру

Сөйлемдегі сөздер бір – бірімен қалай байланыста болады?

10

а) сызықша арқылы

б) үтір арқылы

в) сұрақ қою арқылы

сұрақты жалғастыру

Құс орыс тілінде қалай аударылады? 20 б) Птица а) рыба в) небо сұрақты жалғастыру

Құс орыс тілінде қалай аударылады?

20

б) Птица

а) рыба

в) небо

сұрақты жалғастыру

Күләш Байсейітова кім? 30 Б) Күйші А) Биші в) «қазақтың бұлбұлы»  атанған әнші Сұрақты жалғастыру

Күләш Байсейітова кім?

30

Б) Күйші

А) Биші

в) «қазақтың бұлбұлы»

атанған әнші

Сұрақты жалғастыру

Үш биді ата 10 б) Төле, Қазыбек, Әйтеке а) Абай, Ыбырай, Ахмет в)Үмбетей, Бұқар, Жамбыл Сұрақты жалғастыру

Үш биді ата

10

б) Төле, Қазыбек,

Әйтеке

а) Абай, Ыбырай,

Ахмет

в)Үмбетей, Бұқар,

Жамбыл

Сұрақты жалғастыру

20 Бұл кім? Б) Шоқан Уалиханов А)Абай Құнанбайұлы в) Ахмет Байтұрсынов Сұрақты жалғастыру

20

Бұл кім?

Б) Шоқан Уалиханов

А)Абай Құнанбайұлы

в) Ахмет Байтұрсынов

Сұрақты жалғастыру

1 Мамыр қандай мереке? 4) Мына суретті түсіндіріп бер. 4) Мына суретті түсіндіріп бер. 30 а) Наурыз мерекесі б)Достық, ынтымақ күні в) Жаңа жыл Сұрақты жалғастыру

1 Мамыр қандай мереке?

4) Мына суретті түсіндіріп бер.

4) Мына суретті түсіндіріп бер.

30

а) Наурыз мерекесі

б)Достық, ынтымақ күні

в) Жаңа жыл

Сұрақты жалғастыру

IV кезе ң: “Білдім” Құрастырма сурет

IV кезе ң: “Білдім”

Құрастырма сурет

Үйге тапсырма: «Қаздарым» өлеңін мәнерлеп оқып келу

Үйге тапсырма:

«Қаздарым» өлеңін мәнерлеп оқып келу

Бағалау.

Бағалау.

  • өте жақсы
  • жақсы
  • Қанағаттанарлық


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
"С?йлемдегі с?здерді? байланысы" та?ырыбында ашы? саба?

Автор: Омиржанова Диана Калибековна

Дата: 16.04.2015

Номер свидетельства: 202097


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства