kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Дара ж?не к?рделі сан есім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: О?ушылар?а дара ж?не к?рделі сан есім туралы т?сінік беру.

Міндеттері:

1. Білімділік: Сан есімнен ал?ан білім да?дыларын ке?ейту, сан есімні? ??рамды? т?рлерін ме?герту, м?тіннен дара, к?рделі сан есімдерді таба білуге ?йрету;

2. Дамытушылы? : О?ушыларды? тілін ж?не ойлау ?абілетін дамыту, талдай білу да?дыларын ?алыптастыру;

3. Т?рбиелік : Балаларды кішіпейілділікке, адамгершілікке, ынтыма?тасты??а, тіл тазалы?ын са?тау?а т?рбиелеу.

К?рнекілігіцифрлар, на?ыл с?здер, слайд.

?діс-т?сілдер: СТО стратегиялары

П?наралы? байланыс: ?зін-?зі тану, д?ниетану, математика, ?дебиеттік о?у

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Дара ж?не к?рделі сан есім»

Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі сан есім Бастауыш сынып мұғалімі: Баймаханова Акмарал

Сабақтың тақырыбы:

Дара және күрделі сан есім

Бастауыш сынып мұғалімі:

Баймаханова Акмарал

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға дара және күрделі сан есім туралы түсінік беру. Міндеттері: 1. Білімділік: Сан есімнен алған білім дағдыларын кеңейту, сан есімнің құрамдық түрлерін меңгерту, мәтіннен дара, күрделі сан есімдерді таба білуге үйрету; 2. Дамытушылық : Оқушылардың тілін және ойлау қабілетін дамыту, талдай білу дағдыларын қалыптастыру; 3. Тәрбиелік : Балаларды кішіпейілділікке, адамгершілікке, ынтымақтастыққа, тіл тазалығын сақтауға тәрбиелеу. Көрнекілігі: цифрлар, нақыл сөздер, слайд. Әдіс-тәсілдер: СТО стратегиялары Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, дүниетану, математика, әдебиеттік оқу

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға дара және күрделі сан есім туралы түсінік беру.

Міндеттері:

1. Білімділік: Сан есімнен алған білім дағдыларын кеңейту, сан есімнің құрамдық түрлерін меңгерту, мәтіннен дара, күрделі сан есімдерді таба білуге үйрету;

2. Дамытушылық : Оқушылардың тілін және ойлау қабілетін дамыту, талдай білу дағдыларын қалыптастыру;

3. Тәрбиелік : Балаларды кішіпейілділікке, адамгершілікке, ынтымақтастыққа, тіл тазалығын сақтауға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: цифрлар, нақыл сөздер, слайд.

Әдіс-тәсілдер: СТО стратегиялары

Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, дүниетану, математика, әдебиеттік оқу

Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық -Екі көзің не үшін керек? -Екі құлағың не үшін керек? -Екі қолың не үшін керек? -Екі аяғың не үшін керек?

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

-Екі көзің не үшін керек?

-Екі құлағың не үшін керек?

-Екі қолың не үшін керек?

-Екі аяғың не үшін керек?

Үй тапсырмасын тексеру 6-жаттығу , , , , , 1

Үй тапсырмасын тексеру

6-жаттығу

,

,

,

,

,

1

Өткенге шолу Сан есім ( мағынасына қарай) -ншы,-нші, -інші,-ыншы + = Реттік Есептік Қанша? Неше? Нешінші? Заттың нақты санын білдіретін сан есімдерді есептік сан есім дейміз. Заттың саналу ретін білдіретін сан есімдерді реттік сан есім дейміз.

Өткенге шолу

Сан есім

( мағынасына қарай)

-ншы,-нші,

-інші,-ыншы

+

=

Реттік

Есептік

Қанша? Неше?

Нешінші?

Заттың нақты санын білдіретін сан есімдерді есептік сан есім дейміз.

Заттың саналу ретін білдіретін сан есімдерді реттік сан есім дейміз.

Қызығушылығын ояту Жұмбақ есеп Тал басында тізіліп, Он жапырақ тұр еді. Жел соқты да үзіліп, Ұшып кетті біреуі. Ізінше оның жұлынып, Түсті тағы бесеуі, Тұр әлі де ілініп, Жапырақтың нешеуі? Мына алты ақ алма, Нұрбибі мен Ажарға. Үш сарысы - Анарға, Төрт қызылы-Жанарға. Қанша сонда бар алма? он үш төрт

Қызығушылығын ояту

Жұмбақ есеп

Тал басында тізіліп,

Он жапырақ тұр еді.

Жел соқты да үзіліп,

Ұшып кетті біреуі.

Ізінше оның жұлынып,

Түсті тағы бесеуі,

Тұр әлі де ілініп,

Жапырақтың нешеуі?

Мына алты ақ алма,

Нұрбибі мен Ажарға.

Үш сарысы - Анарға,

Төрт қызылы-Жанарға.

Қанша сонда бар алма?

он үш

төрт

Жаңа сабақ Сан есім ( құрамына қарай) Күрделі Дара Қанша? Неше? Бір, төртеу Он бір, отыз төрт, бес-бестен

Жаңа сабақ

Сан есім

( құрамына қарай)

Күрделі

Дара

Қанша? Неше?

Бір, төртеу

Он бір, отыз төрт, бес-бестен

Мен кітаптың жүз бетін оқып шықтым.   Алмас тоғызыншы қабатта тұрады.   Менің әжем жетпіс жеті жаста.  Әлия отыз бесінші автобусқа отырды.

Мен кітаптың жүз бетін оқып шықтым.

Алмас тоғызыншы қабатта тұрады.

Менің әжем жетпіс жеті жаста.

Әлия отыз бесінші автобусқа отырды.

Бір ғана сөзден тұратын сан есім дара сан есім деп аталады. Екі немесе одан да көп сөзден тұратын сан есімдер күрделі сан есімдер деп аталады. Күрделі сан есімдердің құрамындағы сөздер бөлек- бөлек жазылады.

Бір ғана сөзден тұратын сан есім дара сан есім деп аталады.

Екі немесе одан да көп сөзден тұратын сан есімдер күрделі сан есімдер деп аталады. Күрделі сан есімдердің құрамындағы сөздер бөлек- бөлек жазылады.

Оқулықпен жұмыс  7-жаттығу

Оқулықпен жұмыс

7-жаттығу

8-жаттығу  Сөйлемдегі сандарды сөзге айналдырып жаз.

8-жаттығу

Сөйлемдегі сандарды сөзге айналдырып жаз.

Сергіту сәті І топ. Халық әніне салу ІІ топ. Рэп түрінде ІІІ топ.Марш түрінде

Сергіту сәті

І топ. Халық әніне салу

ІІ топ. Рэп түрінде

ІІІ топ.Марш түрінде

Шығармашылық жұмыс І топ. Сан есімі бар мақал-мәтелдер жазу  ІІ топ. Сан есімі бар өлең жазу  ІІІ топ. Сан есімдерді қатыстырып сөйлем құрау (он бес, қырық жеті,бір мың тоғыз жүз қырық бес, жиырма екі)

Шығармашылық жұмыс

І топ. Сан есімі бар мақал-мәтелдер жазу

ІІ топ. Сан есімі бар өлең жазу

ІІІ топ. Сан есімдерді қатыстырып сөйлем құрау (он бес, қырық жеті,бір мың тоғыз жүз қырық бес, жиырма екі)

Мәтін құрау

Мәтін құрау

Қорытынды Дара сан есім Күрделі сан есім

Қорытынды

Дара сан есім

Күрделі сан есім

Бағалау  5 болсын алар бағамыз,  Біліммен бақыт табамыз.  Өнер-білім көп бақыт,  Өсе берсін санамыз.

Бағалау

5 болсын алар бағамыз,

Біліммен бақыт табамыз.

Өнер-білім көп бақыт,

Өсе берсін санамыз.

Үйге тапсырма Күнделікті енді ашайық  Үй тапсырмасын жазайық.  Бүгінгі алған білімді,  Ұмытпай есте сақтайық . 11-жаттығу

Үйге тапсырма

Күнделікті енді ашайық Үй тапсырмасын жазайық. Бүгінгі алған білімді, Ұмытпай есте сақтайық .

11-жаттығу

Рефлексия

Рефлексия

Семантикалық карта Қырқыншы Реттік Есептік Он бір Дара Елу Күрделі Жүз он үш Он жетінші + + + + + + + + + +

Семантикалық карта

Қырқыншы

Реттік

Есептік

Он бір

Дара

Елу

Күрделі

Жүз он үш

Он жетінші

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Тамашалағандарыңызға рахмет!!

Тамашалағандарыңызға рахмет!!

14-15’’5” 12-13” 4” 10-11’’3’’  Оқушы-аты Үй тапсырма Өткенге шолу 7-жаттығу 8-жаттығу Шығармашылық жұмыс  Суретпен жұмыс Балл  Баға

14-15’’5” 12-13” 4” 10-11’’3’’

Оқушы-аты

Үй тапсырма

Өткенге шолу

7-жаттығу

8-жаттығу

Шығармашылық жұмыс

Суретпен жұмыс

Балл

Баға

Күрделі сан есім

Күрделі сан есім

Дара сан есім

Дара сан есім


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Дара ж?не к?рделі сан есім

Автор: Баймаханова Акмарал

Дата: 07.01.2016

Номер свидетельства: 273183


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства