kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Презентация урока по математике на тему "?осындыны сан?а б?лу" 3 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы. ?осындыны сан?а б?лу.Саба? ма?саты: О?ушылар?а ?з беттерімен ?осындыны сан?а б?лу жолдарын ?урету.К?тілетін н?тиже о?ушылар ?осындыны сан?а б?леді,топта тал?ылай алады.Саба? барысында о?ушылар тоты?,ж?пты?, жеке ж?мыс жасады.Постерге т?сіріп ?ор?ады.К?бейту кестесін еске т?сіріп кестелік к?бейту мен б?луді де ?айталады.Шатты? ше?беріне т?рып топ?а б?лінді.Сандар ?лемі,ж?бын тап ойындары ар?ылы саба??а ?ызы?ушылы?тары арты.Саба? со?ында кері байланыс жасалды.О?ушылар саба?тан ал?ан ?серлерін кестеге толтырды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Презентация урока по математике на тему "?осындыны сан?а б?лу" 3 класс»

Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу                     тАҚЫРЫБЫ:  “Қосындыны санға бөлу”

Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу

тАҚЫРЫБЫ: “Қосындыны санға бөлу”

Сабақ барысы:

Сабақ барысы:

  • Шаттық шеңбері
  • “ Сандар әлемі”
  • “ Сен маған, мен саған” жаттығуы
  • “ Сұрақтар бұрқасыны” жаттығуы
  • “ Әрқайсысына затын табуға көмектес” жаттығуы
  • “ Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?” жаттығуы
  • “ Мен білемін” жаттығуы
  • “ Қызықты төрттік” жаттығуы
  • “ Бағалай білейік”
  • Рефлексия
  • Үйге тапсырма беру
Мақсаты:  Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту

Мақсаты:

Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту

Қолданылатын көрнекіліктер:   Интербелсенді тақта, Power paint ,оқулық, кестелер, суреттер, бор, стикерлер, плакат, маркер

Қолданылатын көрнекіліктер:

Интербелсенді тақта, Power paint ,оқулық, кестелер, суреттер, бор, стикерлер, плакат, маркер

Қолданылатын модульдер:   СТО, АКТ, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, өзін-өзі бағалау, көшбасшылық, дарынды оқушылармен жұмыс

Қолданылатын модульдер:

СТО, АКТ, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, өзін-өзі бағалау, көшбасшылық, дарынды оқушылармен жұмыс

Сабақ барысы:

Сабақ барысы:

  • Шаттық шеңбері
  • “ Сандар әлемі”
  • “ Сен маған, мен саған” жаттығуы
  • “ Сұрақтар бұрқасыны” жаттығуы
  • “ Әрқайсысына затын табуға көмектес” жаттығуы
  • “ Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?” жаттығуы
  • “ Мен білемін” жаттығуы
  • “ Қызықты төрттік” жаттығуы
  • “ Бағалай білейік”
  • Рефлексия
  • Үйге тапсырма беру
Шаттық шеңбері

Шаттық шеңбері

“ Сандар әлемі ” 1000 17 5 1 345 7 38 101 765  1200 45 2500 8 6 9000 59 643 298 83 3000

Сандар әлемі ”

1000

17

5

1

345

7

38

101

765

1200

45

2500

8

6

9000

59

643

298

83

3000

Сұрақтар бұрқасыны 1.Көбейтудің компаненттерін ата  2.Бөлудің компонентерін ата  3.1 дм неше см бар?  4. 1 тәулікте неше сағат бар?  5.1сағатта неше минут бар?  6.Көлемді қалай табамыз?  7.Ауданды қалай табамыз?  8.2-нің кубы нешеге тең?  9.Периметрді қалай табамыз?  10.Қосындыны қалай санға көбейтеміз?  11.Қосындыны санға бөлу үшін не істейміз?  12. 3-тің кубы нешеге тең?

Сұрақтар бұрқасыны

1.Көбейтудің компаненттерін ата 2.Бөлудің компонентерін ата 3.1 дм неше см бар? 4. 1 тәулікте неше сағат бар? 5.1сағатта неше минут бар? 6.Көлемді қалай табамыз? 7.Ауданды қалай табамыз? 8.2-нің кубы нешеге тең? 9.Периметрді қалай табамыз? 10.Қосындыны қалай санға көбейтеміз? 11.Қосындыны санға бөлу үшін не істейміз? 12. 3-тің кубы нешеге тең?

“ Әрқайсысына затын табуға көмектес”

“ Әрқайсысына затын табуға көмектес”

30 · 4 50 · 5 81 : 9 49 : 7 тосап бал 24:4 + 12:4 (21+14) : 7 (16+84) : 2 (22+18) · 3

30 · 4

50 · 5

81 : 9

49 : 7

тосап

бал

24:4 + 12:4

(21+14) : 7

(16+84) : 2

(22+18) · 3

12 · 2 48 : 8 20 · 8 100 : 20 (16+32) : 8 10 · 2 + 2 · 2 (60+40) : 20 80 · 2+10 · 0

12 · 2

48 : 8

20 · 8

100 : 20

(16+32) : 8

10 · 2 + 2 · 2

(60+40) : 20

80 · 2+10 · 0

64 : 8 4 · 3 80 · 9 45 : 5 15:5 + 45:5 ( 50+40) · 8 ( 25+39) : 8 ( 70+20) : 10

64 : 8

4 · 3

80 · 9

45 : 5

15:5 + 45:5

( 50+40) · 8

( 25+39) : 8

( 70+20) : 10

«Разрядтық қосылғыштарға жіктейміз ба?» = 90+0 90 23 = 20+3 45 = 40+5 = 30+8 38 = 40+2 42 85 = 80+5 = 60+7 67 = 50+6 56

«Разрядтық қосылғыштарға

жіктейміз ба?»

= 90+0

90

23

= 20+3

45

= 40+5

= 30+8

38

= 40+2

42

85

= 80+5

= 60+7

67

= 50+6

56

«Мен білемін»

«Мен білемін»

(50+15) : 5 (9+9) : 6 75 және 27 сандарының айырмасын 3 есе арттыр (32+48) : 8 (52+11) : 9  40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе кеміт (19+17) : 4 (42+24) : 6 70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт (25+15) : 5 (24+12) : 4 420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе арттыр

(50+15) : 5

(9+9) : 6

75 және 27 сандарының айырмасын 3 есе арттыр

(32+48) : 8

(52+11) : 9

40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе

кеміт

(19+17) : 4

(42+24) : 6

70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт

(25+15) : 5

(24+12) : 4

420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе

арттыр

“ Сен маған, мен саған”

Сен маған, мен саған”

Қызықты үштік

Қызықты үштік

Бір алма ағашынан 36 кг, ал екнішісінен 24 кг алма жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп, жәшіктерге салынды. Неше жәшік қажет болды?  5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг. жүзім салынған осындай 7 жәшіктің массасы қанша болады?  Ұзындығы 9 см, ені 6 см тік төртбұрыштан бірдей 6 шаршы қиып алынды. Осы шаршылардың біреуін сызып көрсет.

Бір алма ағашынан 36 кг, ал екнішісінен 24 кг алма жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп, жәшіктерге салынды. Неше жәшік қажет болды?

5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг. жүзім салынған осындай 7 жәшіктің массасы қанша болады?

Ұзындығы 9 см, ені 6 см тік төртбұрыштан бірдей 6 шаршы қиып алынды. Осы шаршылардың біреуін сызып көрсет.

“ Бағалай білейік”

Бағалай білейік”

Рефлексия

Рефлексия

№ 5, №11 202 бет Үйге тапсырма

5, №11 202 бет

Үйге тапсырма

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға

рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Презентация урока по математике на тему "?осындыны сан?а б?лу" 3 класс

Автор: Маширова Фариза Есенкуловна

Дата: 05.03.2016

Номер свидетельства: 302410


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства