Сабақтан
қалмай,
сапалы да,
саналы
білім алу
Сынып жұмысы
Білімді тиянақтау
Қаңтардың 23-і
Сабақтың құрылымы
Үй тапсыр-
масы
Ұйымдас-
тыру
Өткенді
қайталау
Бағалау
Жаңа
сабаққа
дайындық
Қорытын -
дылау
Сергіту сәті
Жаңа сабақ
3
3
Мақсаты:
Көбейтудің қасиеттері туралы оқушылардың алған
білімдерін тиянақтай түсу.
білімділік: Көбейту, бөлудің мәнін табуға есептерді шығару ға үйрету
дамытушылық: Оқушылардың танымдық қабілеттерін арттыру. Теңдеу шешу, өрнек құру, мәнін табу машықтарын дамыту.
тәрбиелік: Тиянақтылыққа, шапшаңдылыққа, бірін-бірі тыңдауға, өзін-өзі басқаруға тәрбиелеу.
Типі:
Қайталау сабағы
Оқулық, таратпа материалдар , интерактивті тақта, суреттер, кестелер
Көрнекілігі:
Әдістері:
Талдау, жинақтау, өзіндік жұмыс ,
- Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру:
- Оқушыларды тізімдеу, топқа бөлу, топтарға ат беру. 1. Алғырлар 2. Ойшылдар 3. Тапқырлар 4. Зеректер
90
70
300
400
400
600
300
900
0
Алтын сандық ашылады үйге берілген есептің жауаптары шығады жауаптарға қарап әр оқушы өзін-өзі тексереді.
Үйге 168-беттегі 14-есеп
Білімді жан-жақты тексеру: Әр топқа ауызша есептер айту .
Жаңа сабақты меңгертуге дайындық:
.
Психологиялық сәт.
Біздер бүгін баламыз,
Өсіп алға барамыз.
2030 шы жылдары ,
Бізде азамат боламыз.
Жаңа сабақты меңгерту: Білімді тиянақтау Өткен сабақтарды еске түсіру . Ереже сұрау
Балықшының 1-ші тапсырмасы
Оқулықпен жұмыс
А
Т
О
З
72
6∙9=
20∙8=
310+60=
300∙3=
800-100=
10 ∙ 7=
8 ∙ 9=
42:6=
54
370
700
900
7
160
70
Балықшының 2-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс: №2 есеп 169 бет
900-324=
564+136=
890-347=
543-276=
432-238=
547+327=
302+598=
285+135=
А
О
Т
З
Балықшының 2-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
З
Т
О
А
900-324=
564+136=
890-347=
543-276=
432-238=
547+327=
302+598=
285+135=
543
576
194
900
267
700
874
420
Балықшының 3-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
(200-164):6+64=
(187+13):5+60=
(100-28):9∙10=
150-(81+19):10=
Балықшының 3-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
(200-164):6+64=
(187+13):5+60=
(100-28):9∙10=
150-(81+19):10=
100
70
80
140
Балықшының 4-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
6-ның 6-ға көбейтіндісін 4-ке бөл;
82-ден 7 мен 6 сандарының көбейтіндісін азайт;
34 пен 25 сандарының айырмасын 5 есе арттыр ;
56 мен 7 сандарының қосындысын 9-ға бөл;
Балықшының 4-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
6-ның 6-ға көбейтіндісін 4-ке бөл;
82-ден 7 мен 6 сандарының көбейтіндісін азайт;
34 пен 25 сандарының айырмасын 5 есе арттыр ;
56 мен 7 сандарының қосындысын 9-ға бөл;
7
9
26
45
Сергіту сәті:
Ойлайықта ойнайық,
Саяхатқа шығайық.
Жан-жануар болайық,
Дыбыстарын айтайық.
Сиыр, жылқы , мысық ,ешкі
ақырады
боздайды
мөңірейді
кісінейді
маңырайды
Балықшының 5-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
(814м-797м) ∙2=
(35кг+29кг):8=
(59тг+31тг):9=
(440г-430г) ∙6=
Балықшының 5-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:
А
О
Т
З
(814м-797м) ∙2=
(35кг+29кг):8=
(59тг+31тг):9=
(440г-430г) ∙6=
8кг
34м
10тг
60г
Балықшының 6-ші тапсырмасы
8 есеп. Мәтінді есептер:
Теңіз лайнерінің командасы 66 адамннан тұрады.Оның бортында 63 жолаушы бар,ал қызмет көрсетушілер жолаушылардан 3есе кем.
Теңіз лайнерінің бортында неше адам бар?
Жауабы:
Теңіз лайнер-66адам,
Бортында-636 жолаушы
Қызмет көрсетушілер- 3 есе кем
Барлығы -? адам
Шешуі: 636 :3+66+636=914 адам
Жауабы: барлығы 914 адам
Тапсырма: Жауаптарыңды тексеріңдер.
Балықшының 7-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:№9 есеп теңдеуді шеш:
А
О
Т
З
6 ∙х = 27∙2
х:8=25∙4
9 ∙х = 27∙2
Х:5=12+28
Балықшының 7-ші тапсырмасы
Дәптермен жұмыс:№9 есеп теңдеуді шеш:
А
О
Т
З
6 ∙х = 27∙2
х:8=25∙4
9 ∙х = 27∙2
Х:5=12+28
800
6
9
200
Бағалау: әр топтың жинаған балықтарын санау, сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мадақтау бағалау
Алғырлар
Ойшылдар
Тапқырлар
Зеректер
А
О
Т
З
қ ұ т т ы қ т а й м ы з !
Үйге:169-беттегі 6,7 есепті шығару .
Тәртіпті оқушы