kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему Пайдалы ?азбалар ж?не оларды? адам ?міріндегі ма?ызы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Наш роман превратился в романс,
Наша встреча, как встреча двух вёсен.
Нас на крыльях уносит Пегас
В золотую, прекрасную осень.

Наша встреча с Тобой, как мечта,
Как далёкие звёзды, блуждала.
Нас дорога водила не та,
И разлука с Тобой не сломала.

Наш роман превратился в романс,
И его мы с Тобою запели,
Выпал нам удивительный шанс:
Мы трудились, искали, сумели.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок на тему Пайдалы ?азбалар ж?не оларды? адам ?міріндегі ма?ызы»

Дуниетану 3-В сынып

27 .01. 2016

Сабақтың тақырыбы :


Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы

Сабақ мақсаты:

Пайдалы қазбалар түрлері, қасиеттері мен пайдаланылатын салалары, өңдіру жолдары туралы түсініктерін кеңейту, танымдық белсенділігін, тіл байлығын дамытып, сыни ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға, табиғатты аялауға, ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйрету.


Күтілетін нәтиже:


Оқушылардың пайдалы қазбалар түрлері, қасиеттерімен пайдаланылатын салалары, өңдіру жолдары туралы түсініктері кеңейеді, танымдық белсенділігі, тіл байлығы дамыйды , сыни ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға, табиғатты аялауға, ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйренеді.


Қолданылатын әдіс-тәсілдер:



Модулдердің кіріктілуі:


«Мозаика»,«Фиш-боун»,«Туртиб алу»,Топтық жумыс, «Ақылдың алты ойлау қалпағы», «Екі жұлдыз бір тілек»


1.Оқыту және оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер

2.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 4.АКТ дан пайдалану 5.Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту 6.Талантты және дарынды балаларды оқыту 7.Оқыту және оқуда көшбасшылық

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар


1


Кіріспе

15 мин

Білу

1. Шаттық шеңбері арқылы ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру;

2. «Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлу 3 мин

3.Үй тапсырмасын сұрау:

1.ЭССЭ оқыту

2. «Фиш-боун»әдісі арқылы сурақ-жауап


1.Шаттық шеңберін құрады, ізгі тілектер айтады;

2.Мозаиканы біріктіріп, 3 топқа бөлінеді: Жас геологтар

Жас химиктер

Жас архитекторлар

3.Топтан 1 оқушы шығып, пайдалы қазбалар туралы жазған ЭССЭ ні оқыйды.

4.Балық қаңқасына сурақтар жазады,басқа топтарға аусып, жауап алады.

Топтық бағалау


проектор


Суретер кеспесі







Балық қаңқасы сызбасы


2


Жаңа сабақтың таныстырылымы

10 мин

Түсіну

Пайдалы қазбалар және олардың адам өміріндегі маңызы тұралы бейнебаянды тамашалауды ұсынады,және төмендегі сұрақтарға жауап табуды тапсырады.

-Бейнебаян кім туралы ?

-Қаныш Сатпаев кім болған екен ?

-Қандай пайдалы қазбалар туралы естідіңіз ?



-Мыс қайсы елден табылған екен? Марганец-шы?

-Қандай мақсаттарда пайдаланылған ?

-Геологтар кімдер екен ?

-Қаныш Сатпаевтың тағы қандай қасиеттерін білдіңіз ?



Оқушылар бейнебаянды тамашалап, мазмунын түсінуге және қойылған сұрақтардың жауаптарын табуға тырысады.

“Түртіп алу”стратегиясы негізінде көрген білгендерін есте сақтап қалу үшін жазып немесе есте сақтап қалуға әрекет жасайды.



2. Мұғалім сурақтардың жауабын сурағанда, олар жауап береді.

3.Топтардың жауаптары бағалап , қорытынды жасайды.


ғаламтор

проектор

ноутбук


оқулық


А-4 парағы


3


Жаңа тақырыпты қолдану

5 мин















Презентация

5мин

Қолдану,Талдау,Жынақтау

1. Топтарға тапсырмаларды бөліп береді,техника қауыпсыздық ережесін есіне салады.

Жас геологтар:топтық жұмыс--«Араласты сарала»

Жанғыш п.қ................

Рудалы п.қ.....................

Рудасыз п.қ....................

Жас химиктер: Сарамандық жұмыс(жұптық)--Ас тұзы, көмир, темир рудасын тексеріп қасиеттерін анықтайды.

Жас архитекторлар:(топтық жұмыс) Үй құру үшін қандай пайдалы қазбалар қажеттігін табады.

Топтарға өз жұмыстарын таныстыруды ұсынады.



1.Оқушылар өз топтарына берілген тапсырма тұралы түсінік алады,және орындайды

Жас геологтар:топтық жұмыс--«Араласты сарала»

Жанғыш п.қ................

Рудалы п.қ.....................

Рудасыз п.қ....................

Жас химиктер: Сарамандық жұмыс(жұптық)--Ас тұзы, көмир, темир рудасын тексеріп қасиеттерін анықтайдыжәне жазады.

Жас архитекторлар:(топтық жұмыс) -Үй құру үшін қандай пайдалы қазбалар қажеттігін табады, топта ой бөліседі.


Топтар өз жұмыстарының қорытындысын айтады.

Топтық бағалау жүргізіледі



Оқулық Қ. Жүнісқызы



Түрлі – түсті қағаздар

Тұрмыстық заттар

Ас тұзы

Темір рудасы

Таскөмір

А-4 парағы

Пайдалы қазбалар түрлері үлгісі


4


Сабақты қорытындылау

10 мин



Рефлексия

Жынақтау, Бағалау

1. «Алты ойлау қалпағы»әдісі негізінде сабақты қорытынды жасауды ұсынады.



2.Үй тапсырмасы- Тақырып бойынша сұрақ дайындау, табиғатты қорғау тұралы шығарма жазуды тапсырады.

3.Кері байланыс «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы


1.Әр топтан екі оқушы шығып ойлау қалпақтарын киеді, сабақ тұралы өз пікірлерін айтады. «Табиат»қушиғини айтади.

2 Үй тапсырмасы туралы түсініктеме алады


3.Сабақ тұралы өз пікірлерін стикерге жазып ,рефлексия тақтасына іледі.


Бағалау экраны



оқулық




стикер



Не сәтті өтті?------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не сәтсіз өтті?-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Жою жолдары:-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Открытый урок на тему Пайдалы ?азбалар ж?не оларды? адам ?міріндегі ма?ызы

Автор: Ахмедниязова Шохиста Ирсалиевна

Дата: 06.02.2016

Номер свидетельства: 289170


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства