kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

??рмалас с?йлемдерді? тыныс белгілерін ?айталау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік: ??рмалас с?йлем туралы білімдерін арттыра отырып, тыныс белгілеріні? ?ойылу орындарын ?йрету, т?сіндіру.

Дамытушылы?: о?ушыларды? ізденімпазды? ?абілетін ?алыптастыру, шы?армашылы?пен ж?мыс істеуге баулу

Т?рбиелік: ?аза? тілін ?астерлеу, ?з ?лтыны? ерекшелігін таныту, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«??рмалас с?йлемдерді? тыныс белгілерін ?айталау»

Қазақ тілі 4-сынып Сабақ тақырыбы: Құрмалас сөйлемдердің тыныс белгілерін қайталау Бастауыш сынып мұғалімі Ажибекова Ж.У.

Қазақ тілі 4-сынып

Сабақ тақырыбы:

Құрмалас сөйлемдердің тыныс белгілерін қайталау

Бастауыш сынып мұғалімі Ажибекова Ж.У.

Сабақтың мақсаты: Білімділік: құрмалас сөйлем туралы білімдерін арттыра отырып, тыныс белгілерінің қойылу орындарын үйрету, түсіндіру. Дамытушылық : оқушылардың ізденімпаздық қабілетін қалыптастыру, шығармашылықпен жұмыс істеуге баулу Тәрбиелік: қазақ тілін қастерлеу, өз ұлтының ерекшелігін таныту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: құрмалас сөйлем туралы білімдерін арттыра отырып, тыныс белгілерінің қойылу орындарын үйрету, түсіндіру.

Дамытушылық : оқушылардың ізденімпаздық қабілетін қалыптастыру, шығармашылықпен жұмыс істеуге баулу

Тәрбиелік: қазақ тілін қастерлеу, өз ұлтының ерекшелігін таныту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы  Сабақтың типі: аралас сабақ  Сабақтың әдісі: СТО, талдау, салыстыру, іздендіру, шығармашылық.  Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу  Көрнекілігі: мәтіндер жазылған  парақшалар, сызбалар  интерактивтік тақта Электрондық оқулықтар Сабақ барысы:  Ұйымдастыру:  - Сәлемдесу  - Түгендеу  топқа болу: түрлі түсті парақшалар

Сабақтың түрі: қайталау сабағы Сабақтың типі: аралас сабақ Сабақтың әдісі:

СТО, талдау, салыстыру, іздендіру, шығармашылық. Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу Көрнекілігі: мәтіндер жазылған парақшалар, сызбалар

интерактивтік тақта

Электрондық оқулықтар

Сабақ барысы: Ұйымдастыру: - Сәлемдесу - Түгендеу

топқа болу: түрлі түсті парақшалар

Кім қандай түсті ұнатады?

Кім қандай түсті ұнатады?

Үй жұмысын тексеру: ердің сәні-білім бесігіңді түзе адам көркі шүберек татулық тамаша сауық

Үй жұмысын тексеру:

ердің сәні-білім

бесігіңді түзе

адам көркі шүберек

татулық тамаша сауық

Миға шабуыл  1. Сөйлем деп нені айтамыз?  2. Сөйлем неден құралады? 3. Сөйлем нешеге бөлінеді? 4. Құрмалас сөйлем деген не? Сұрақ – жауап:

Миға шабуыл

1. Сөйлем деп нені айтамыз? 2. Сөйлем неден құралады?

3. Сөйлем нешеге бөлінеді?

4. Құрмалас сөйлем деген не?

Сұрақ – жауап:

Миға шабуыл  1. Сөйлем деп нені айтамыз?  2. Сөйлем неден құралады? 3. Сөйлем нешеге бөлінеді? 4. Құрмалас сөйлем деген не? Сұрақ – жауап:

Миға шабуыл

1. Сөйлем деп нені айтамыз? 2. Сөйлем неден құралады?

3. Сөйлем нешеге бөлінеді?

4. Құрмалас сөйлем деген не?

Сұрақ – жауап:

Қызығушылықты ояту

Қызығушылықты ояту

  • Еңбек түбі-береке, көптің түбі- мереке.
  • Жақсы адам-елдің ырысы, жақсы жер жанның тынысы.
  • Батыр туса-ел ырысы, жаңбыр жауса жер ырысы.
  • Жаңбырменен жер көгірер, батаменен ел көгерер.
Мағынаны ажырату

Мағынаны ажырату

Мағынаны ажырату 1. ........................ .............. ‗‗‗‗‗‗. 2. ‗‗‗‗‗‗ , ‗‗‗‗‗‗. 3. ...........‗‗‗‗‗ , ............‗‗‗‗‗. 4. ...........‗‗‗‗‗ , ...........‗‗‗‗‗.

Мағынаны ажырату

1. ........................ .............. ‗‗‗‗‗‗.

2. ‗‗‗‗‗‗ , ‗‗‗‗‗‗.

3. ...........‗‗‗‗‗ , ............‗‗‗‗‗.

4. ...........‗‗‗‗‗ , ...........‗‗‗‗‗.

Мағынаны ажырату

Мағынаны ажырату

Ой толғаныс

Ой толғаныс

Ой толғаныс

Ой толғаныс

Венн диаграммасы жай сөйлем құрмалас сөйлем

Венн диаграммасы

жай сөйлем

құрмалас сөйлем

Тест тапсырмалары: Әжем жіп иірді. А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ 2. Әжем жіп иіріп, одан кеудеше тоқыды. А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ 3. Лезде күн бұлттанып сәлден соң жаңбыр жауа бастады. Осы сөйлемде қай сөзден кейін тыныс белгісі қойылады? А) күн, Ә) бұлттанып, Б) бастады, 4. Мақалдың мағынасын дұрыс тауып жаз? Қанағат қарын ……… А) тойдырады Ә) жалғыз атын сойдырады Б) қаңағатсыз 5 Жалғасын тап Жаз ыстық болса, қыс ........ А) салқын болады. Ә) суық болады. Б) жылы болады.

Тест тапсырмалары:

  • Әжем жіп иірді.

А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ

2. Әжем жіп иіріп, одан кеудеше тоқыды.

А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ

3. Лезде күн бұлттанып сәлден соң жаңбыр жауа бастады.

Осы сөйлемде қай сөзден кейін тыныс белгісі қойылады?

А) күн, Ә) бұлттанып, Б) бастады,

4. Мақалдың мағынасын дұрыс тауып жаз? Қанағат қарын ………

А) тойдырады Ә) жалғыз атын сойдырады Б) қаңағатсыз

5 Жалғасын тап Жаз ыстық болса, қыс ........

А) салқын болады. Ә) суық болады. Б) жылы болады.

Тест тапсырмалары: Әжем жіп иірді. А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ 2. Әжем жіп иіріп, одан кеудеше тоқыды. А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ 3. Лезде күн бұлттанып сәлден соң жаңбыр жауа бастады. Осы сөйлемде қай сөзден кейін тыныс белгісі қойылады? А) күн, Ә) бұлттанып, Б) бастады, 4. Мақалдың мағынасын дұрыс тауып жаз? Қанағат қарын ……… А) тойдырады Ә) жалғыз атын сойдырады Б) қаңағатсыз 5 Жалғасын тап Жаз ыстық болса, қыс ........ А) салқын болады. Ә) суық болады. Б) жылы болады.

Тест тапсырмалары:

  • Әжем жіп иірді.

А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ

2. Әжем жіп иіріп, одан кеудеше тоқыды.

А) жай сөйлем Ә) құрмалас сөйлем Б) дұрыс жауап жоқ

3. Лезде күн бұлттанып сәлден соң жаңбыр жауа бастады.

Осы сөйлемде қай сөзден кейін тыныс белгісі қойылады?

А) күн, Ә) бұлттанып, Б) бастады,

4. Мақалдың мағынасын дұрыс тауып жаз? Қанағат қарын ………

А) тойдырады Ә) жалғыз атын сойдырады Б) қаңағатсыз

5 Жалғасын тап Жаз ыстық болса, қыс ........

А) салқын болады. Ә) суық болады. Б) жылы болады.

Үйге тапсырма: Ереже жаттау.

Үйге тапсырма:

Ереже жаттау.

Оқушы өзін-өзі бағалау № Оқушылардың аты 1  1 2 3 4 5 6 баға

Оқушы өзін-өзі бағалау

Оқушылардың аты

1

1

2

3

4

5

6

баға

Топ бойынша бағалау:

Топ бойынша бағалау:

  • Топтың тәртібі.
  • Топтың сабаққа белсенділігі.
  • Топтың тапсырманы толық қатесіз орындауы.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
??рмалас с?йлемдерді? тыныс белгілерін ?айталау

Автор: Ажибекова Жанаркуль Урынбасаровна

Дата: 25.01.2016

Номер свидетельства: 282812


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства