kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Хабарлы с?йлем

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1.Білімділік: О?ушылар?а хабарлы с?йлем туралы т?сінік беру, таным м?мкіндігін аны?тау,?здік ж?мыс істеуге, ізденуге ?йрету.

2.Дамытушылы?ы: С?йлемді ж?йелі ??ру?а, ?здігінен ?орытынды шы?ара білуге да?дыландыру, ойлау ж?йесін дамыту.

3.Т?рбиелігі: О?ушыларды? логикалы? ойлау сезімін оятып, ??ыптылы??а, тияна?тылы??а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Хабарлы с?йлем»

Сабақтың тақырыбы: Хабарлы сөйлем Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік : Оқушыларға хабарлы сөйлем туралы түсінік беру, таным мүмкіндігін анықтау,өздік жұмыс істеуге, ізденуге үйрету. 2.Дамытушылығы : Сөйлемді жүйелі құруға, өздігінен қорытынды шығара білуге дағдыландыру, ойлау жүйесін дамыту. 3.Тәрбиелігі: Оқушылардың логикалық ойлау сезімін оятып, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың тақырыбы: Хабарлы сөйлем

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік : Оқушыларға хабарлы сөйлем туралы түсінік беру, таным мүмкіндігін анықтау,өздік жұмыс істеуге, ізденуге үйрету.

2.Дамытушылығы : Сөйлемді жүйелі құруға, өздігінен қорытынды шығара білуге дағдыландыру, ойлау жүйесін дамыту.

3.Тәрбиелігі: Оқушылардың логикалық ойлау сезімін оятып, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Аралас сабақ  Әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, талдау, ойын,  деңгейлік тапсырма,сатылай кешенді талдау технологиясы.  Көрнекі-құралдар: интерактивті тақта, электронды оқулық,  таблица, таратпалар.  Пәнаралық байланыс: ана тілі   Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық:  Сабақты біз бастайық, Артта қалып қоймайық Қандай сұрақ болса да, Жауап таппай қоймайық!

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, талдау, ойын,

деңгейлік тапсырма,сатылай кешенді талдау технологиясы.

Көрнекі-құралдар: интерактивті тақта, электронды оқулық,

таблица, таратпалар.

Пәнаралық байланыс: ана тілі

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық:

Сабақты біз бастайық,

Артта қалып қоймайық

Қандай сұрақ болса да,

Жауап таппай қоймайық!

Сабақ жүйесі Түсіну Танып білу Оқушының білімдерін жинақтау Біріктіру Қолдану Оқушыларды іздендіру Түйсіну Ой дамыту Қорытынды

Сабақ жүйесі

Түсіну

Танып білу

Оқушының білімдерін жинақтау

Біріктіру

Қолдану

Оқушыларды іздендіру

Түйсіну

Ой дамыту

Қорытынды

Ө т к е н д і қ а й т а л а у  Тақырыпты пысықтауға арнап «Бәйге » ойынын ойнаймыз.  Тақтада сандар жазылған. Сол сандардың астында сұрақтар берілген.  Соларға жауап береміз.

Ө т к е н д і қ а й т а л а у

Тақырыпты пысықтауға арнап «Бәйге » ойынын ойнаймыз.

Тақтада сандар жазылған. Сол сандардың астында сұрақтар берілген.

Соларға жауап береміз.

30 40 20 30 50 20 60 10 10

30

40

20

30

50

20

60

10

10

Сөйлем неден құралады? Кері қайту

Сөйлем неден құралады?

Кері қайту

Жаңа сабақты түсіндіру Сөйлем Хабарлы сөйлем Сұраулы сөйлем Лепті сөйлем Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте /./ қойылады Мысалы: Оқушылар мұражайға барды. Кері қайту

Жаңа сабақты түсіндіру

Сөйлем

Хабарлы сөйлем

Сұраулы сөйлем

Лепті сөйлем

Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте /./ қойылады

Мысалы: Оқушылар мұражайға барды.

Кері қайту

Оқулықпен жұмыс 224-жаттығу. Ауызша талдау. Әр сөйлемде итбалық жайлы хабарлап жатырмыз. Сөйлемнен соң нүкте қойылған. Ендеше бұл хабарлы сөйлем - Бұл әңгіменің қай түріне жатады?  -Бұл әңгімелеу мәтіні. Итбалыктын суреті Кері қайту

Оқулықпен жұмыс

224-жаттығу.

Ауызша талдау.

Әр сөйлемде итбалық жайлы хабарлап жатырмыз.

Сөйлемнен соң нүкте қойылған. Ендеше бұл хабарлы сөйлем

- Бұл әңгіменің қай түріне жатады?

-Бұл әңгімелеу мәтіні.

Итбалыктын суреті

Кері қайту

Суреттерге қарап сөйлем құрау Кері қайту

Суреттерге қарап сөйлем құрау

Кері қайту

С е р г і т у с ә т і Ұшты-ұшты ойынын ойнау Кері қайту

С е р г і т у с ә т і

Ұшты-ұшты ойынын ойнау

Кері қайту

226- жаттығу. Жаттығуды тақтаға орындату. Берілген суреттердегі әйелдердің киімін бір бөлек, ерлердің киімін бір бөлек топтастыр Ерлердің киімі Әйелдердің киімі Кері қайту

226- жаттығу. Жаттығуды тақтаға орындату.

Берілген суреттердегі әйелдердің киімін бір бөлек, ерлердің киімін бір бөлек топтастыр

Ерлердің киімі

Әйелдердің киімі

Кері қайту

Шығармашылық диктант «Адасқан сөздер» ойыны. Концертке, дайындалды, оқушылар. Тақпақ, жаттадым, мен. Болат, тартады, домбыра. Әсел, айтады, ән, Отан, туралы. Кері қайту

Шығармашылық диктант

«Адасқан сөздер» ойыны.

Концертке, дайындалды, оқушылар.

Тақпақ, жаттадым, мен.

Болат, тартады, домбыра.

Әсел, айтады, ән, Отан, туралы.

Кері қайту

О й д а м ы т у Сатылай талдау Дыбыстық талдау Фонологиялық талдау Қ-қатаң,  Ұ-жуан,  Л-үнді  А-жуан,  Қ-қатаң  Ш-қатаң  Ы-жуан,  Н –үнді  Орамал - 6дыбыс, 6әріп, 3дауысты /о,а,а /, 3дауыссыз /р,м,л /, 3буын,  о-ра-мал. Камзол 1.жуан буынды 2. к а м - з о л б.б. б.б. 3.               Кері қайту

О й д а м ы т у

Сатылай талдау

Дыбыстық талдау

Фонологиялық талдау

Қ-қатаң, 

Ұ-жуан, 

Л-үнді 

А-жуан, 

Қ-қатаң 

Ш-қатаң 

Ы-жуан, 

Н –үнді 

Орамал - 6дыбыс, 6әріп, 3дауысты /о,а,а /, 3дауыссыз /р,м,л /, 3буын,

о-ра-мал.

Камзол

1.жуан буынды

2. к а м - з о л

б.б.

б.б.

3.      

Кері қайту

Өлең құрастыру Тірек сөздер : жырлап, тақпақ, тойлап, мақтап. Мен айтамын.................... Аппақ қысты.................... Қыс қызығым................... Ән айтамыз........................ Кері қайту

Өлең құрастыру

Тірек сөздер : жырлап, тақпақ, тойлап, мақтап.

Мен айтамын....................

Аппақ қысты....................

Қыс қызығым...................

Ән айтамыз........................

Кері қайту

Семантикалық картамен жұмыс  Нені білгім келеді?  Нені білдім?

Семантикалық картамен

жұмыс

Нені білгім келеді?

Нені білдім?

Үйге тапсырма  76- бет. 229-жаттығу. Жоспар бойынша әңгіме құрау.    Оқушылардың білімін бағалау.

Үйге тапсырма

76- бет. 229-жаттығу.

Жоспар бойынша әңгіме құрау.

Оқушылардың білімін бағалау.

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға

рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Хабарлы с?йлем

Автор: Мухасанова Арайлым Тастандыновна

Дата: 27.02.2016

Номер свидетельства: 299596


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства