kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?аза? тілі 2- сынып " С?йлем . Пысы?тау "

Нажмите, чтобы узнать подробности

?Бір к?ні ?оян кірпіге келіп:

   - Сені? тоны? ?андай жаман,ыл?и тікенек. Мені? тонымды айтса?шы,ж?п – ж?мса? ! – деп ма?танады.

Сонда кірпі:

-Жаман болса да, тоным мені ит пен ?ас?ырды? тісінен са?тайды.Сені? ?демі тоны? солай са?тай ала ма? – дейді.

- Солай екен-ау,біра? мені са?тайтын тоным емес,ая?ым,- деп, ?оян жорта ж?неледі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?аза? тілі 2- сынып " С?йлем . Пысы?тау "»

Қазақ тілі  2- сынып  Сөйлем. Өткенді пысықтау .

Қазақ тілі 2- сынып

Сөйлем. Өткенді пысықтау .

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:

  • сөйлем туралы тақырыптарды қайталай отырып білімдерін пысықтау;
  • сөздік қорын толықтыру, тіл байлығын дамыту;ой- өрістерін кеңейту;
  • жинақылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу;
  • Ұжым болып ортақ шешім қабылдауға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру : Қарашаның жиырма жетісі. Сынып жұмысы. Қайырлы таң ,достым!  Қайырлы күн болсын!  Жұманың күні  Сәттілікке толсын!  Біздің алар бағамыз, Кілең « 5 » болсын!

Сабақ барысы:

  • Ұйымдастыру :
  • Қарашаның жиырма жетісі. Сынып жұмысы.
  • Қайырлы таң ,достым!
  • Қайырлы күн болсын!
  • Жұманың күні
  • Сәттілікке толсын!
  • Біздің алар бағамыз,
  • Кілең « 5 » болсын!

. ? ! Өткенді пысықтау.

. ? ! Өткенді пысықтау.

Сұрақ - жауап 1. Сөйлем нені білдіреді? 2. Сөйлем неден құралады? 3. Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? 4. Сөйлемнің бірінші сөзі қалай жазылады? 5. Сөйлемнің соңынан не қойылады?

Сұрақ - жауап

1. Сөйлем нені білдіреді?

2. Сөйлем неден құралады?

3. Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?

4. Сөйлемнің бірінші сөзі қалай жазылады?

5. Сөйлемнің соңынан не қойылады?

6. Сөйлемнің түрлерін ата. 7. Лепті сөйлем дегеніміз  не ? 8. Хабарлы сөйлем дегеніміз не ? 9. Сұраулы сөйлем дегеніміз не ? 10. Сұраулы сөйлемдер не арқалы жасалады ?

6. Сөйлемнің түрлерін ата.

7. Лепті сөйлем дегеніміз

не ?

8. Хабарлы сөйлем дегеніміз не ?

9. Сұраулы сөйлем дегеніміз не ?

10. Сұраулы сөйлемдер не арқалы жасалады ?

І. Қызығушылығын ояту.  Жұмбақ шешу – 1.

І. Қызығушылығын ояту.

Жұмбақ шешу – 1.

  • Тұмсығында түймесі , Деп тұрғандай тимеші . Азулыдан сақтайтын, Көп екен-ау инесі . Өзін қорғай алады, Домалана қалады. Содан кейін тиіп көр, Тура «уколын» салады .
Жұмбақтың шешуі: кірпі

Жұмбақтың шешуі: кірпі

Жұмбақ шешу - 2

Жұмбақ шешу - 2

  • Жылқы тұмсық, Ешкi құйрық, Есек құлақ, Түйе ерiндi, Төрт аяғы тең емес, Бiрi ұзын, Бiрi қысқа, Қорқақ өзi, Қыли көзi.
Жұмбақтың шешуі : қоян

Жұмбақтың шешуі : қоян

ІІ. Мағынаны тану.  1- жаттығу.  Кірпі мен қоян ( ертегі )

ІІ. Мағынаны тану. 1- жаттығу. Кірпі мен қоян ( ертегі )

Бір күні қоян кірпіге келіп:  - Сенің тоның қандай жаман,ылғи тікенек. Менің тонымды айтсаңшы,жұп – жұмсақ ! – деп мақтанады. Сонда кірпі: Жаман болса да, тоным мені ит пен қасқырдың тісінен сақтайды.Сенің әдемі тоның солай сақтай ала ма? – дейді. - Солай екен-ау,бірақ мені сақтайтын тоным емес,аяғым,- деп, қоян жорта жөнеледі.
  • Бір күні қоян кірпіге келіп:

- Сенің тоның қандай жаман,ылғи тікенек. Менің тонымды айтсаңшы,жұп – жұмсақ ! – деп мақтанады.

Сонда кірпі:

  • Жаман болса да, тоным мені ит пен қасқырдың тісінен сақтайды.Сенің әдемі тоның солай сақтай ала ма? – дейді.
  • - Солай екен-ау,бірақ мені сақтайтын тоным емес,аяғым,- деп, қоян жорта жөнеледі.
Талқылау сұрақтары: Сұраулы және лепті сөйлемдерді тауып , дәптерге көшіріп жаз. Кірпіні не сақтайды?  ( тікенек) Қоянды не сақтайды?  ( аяқ ) Адамды қиындықтан не құтқарады?  Ақыл

Талқылау сұрақтары:

  • Сұраулы және лепті сөйлемдерді тауып , дәптерге көшіріп жаз.
  • Кірпіні не сақтайды?

( тікенек)

  • Қоянды не сақтайды?

( аяқ )

  • Адамды қиындықтан не құтқарады?

Ақыл

2- жаттығу.

2- жаттығу.

  • Адасқан тыныс белгілерін орнына қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу.
Тыныс белгілері

Тыныс белгілері

  • - нүкте
  • ? - cұрақ белгісі
  • ! - леп белгісі
І – ТОП:  1,2,3 – СӨЙЛЕМДЕР   ІІ - ТОП:  4,5,6 - СӨЙЛЕМДЕР
  • І – ТОП:
  • 1,2,3 – СӨЙЛЕМДЕР

  • ІІ - ТОП:
  • 4,5,6 - СӨЙЛЕМДЕР
Тексеру.

Тексеру.

  • І – ТОП:
  • 1. Марат жазық далада қой жайып жүр.
  • 2. Менің атым бәйгеден озып келді, алақай !
  • 3. Қыста аю не істейді ?
Тексеру.

Тексеру.

  • 2 –ТОП .
  • 4. Қарағанды – шахтёрлер қаласы.
  • 5. Ақбөкендер кең далада жайылып жүр.
  • 6. Мереке құтты болсын !
ІІІ. Толғаныс.

ІІІ. Толғаныс.

  • Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдырып жазу.
  • І – топ: 4,5,6 сөйлем.
  • ІІ – топ: 1,2,3 сөйлем.
1. Әсет алма жинады. 2. Екеуі дос. 3. Жаңа жылға дайындық өтті. 4. Ара гүлге отырды. 5. Сен ағаңа хат жаздың. 6. Ананың қолы жұмсақ.
  • 1. Әсет алма жинады.
  • 2. Екеуі дос.
  • 3. Жаңа жылға дайындық өтті.
  • 4. Ара гүлге отырды.
  • 5. Сен ағаңа хат жаздың.
  • 6. Ананың қолы жұмсақ.
Үй тапсырмасы:

Үй тапсырмасы:

  • 4- жаттығу ( өлеңді жаттап келу)
  • 5- сурет бойынша әңгіме құру
Сурет бойынша лепті сөйлемдер құру.

Сурет бойынша лепті сөйлемдер құру.

  • Әрқашан күн сөнбесін !
  • Әрқашан бұлт төнбесін !
  • Әрқашан болсын мамам !
  • Болайын мен де аман !
Бағалау

Бағалау

Сабақ аяқталды.  Сау болыңдар!

Сабақ аяқталды. Сау болыңдар!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
?аза? тілі 2- сынып " С?йлем . Пысы?тау "

Автор: Нурушева Светлана Жолдаскалиевна

Дата: 24.03.2016

Номер свидетельства: 309623


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства