«Жеті ?азынаны? бірі жыл?ыны?»ерекше ?асиеттерімен таныстыру, жыл?ы туралы т?сінігін ке?ейту, жыл?ы асыл мал екенін айта отырып, жыл?ы жануарына деген сезімдерін ояту, жыл?ы к?делі, ба?алы ?азына екенін ??ындыру, хал?ымызды? жыл?ы малына ?атысты салт - д?ст?рлерімізді? орасандылы?ын к?рсету.
Один из семи сокровищ это конь. Знакомлю с особенностями коней, конь это драгоценный скот.
Лошади являются, безусловно, одними из наиболее полезных животных для человека. С старинных времен их использовали в пищу, для производства шкур, для работы в сельском хозяйстве и промышленности, как военного помощника, как средство передвижения, для соревнований и разных спортивных мероприятий, для лечебной верховой езды и просто для наслаждения.
One of seven treasures it is a horse. I acquaint from horse, horse it is a precious cattle.
Horse are, undoubtedly, one of the most useful animals for a man. From ancient times they were used in food, for the production of hides, for work in agriculture and industry, as a military helper, as motor vehicle, for competitions and different sport events, for the curative riding and simply for pleasure.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«?аза?станны? к?лдері »
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның көлдері
Оқушыларға көлдер туралы түсінік бере отырып,Топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту арқылы меңгереді және білімдерін бекітеді, оны өз ойларын қорытып айтуда пайдаланады
Оқушылар көлдер жүйесі жайында оқып, топпен жұмыс жасауға дағдыланады ,өз ойын жетілдіре отырып мағынасын кең түрде ашуға машықтары дамиды.
Кім алғыр
Топтастыру
Мақсаты:
Жигсо
Күтілетін нәтиже:
Рөлдік ойындар
Қолданылған тәсілдер:
Венн диаграммасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі.
Білу
Түсіну.
Оқушылар орындайды. Оқу құралдарын түгелдейді.
Шаттық шеңберін құру. Топқа бөлу.
Интерактивті тақтадан көрсетілген слайд арқылы Миға шабуыл ,сұрақтар беру арқылы үй тапсырмасын сұрайды.
Уақыты
Қолдану.
Оқулықпен жұмыс. Тақырып мәнінің түсінігін сұрау.Көлдер тақырыбы бойынша өз пікірлерін, ойларын топпен талқылайды,пікір алмасады, түсініктерін сұрау, өз бетерінше топпен талқылау
2 минут
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді және . АКТ-ны пайдаланып мәтінді талдау.
Талдау.
Жаңа тақырыпқа байланысты ақпаратқа жауап береді
10 минут
Қавзақстан көлдеріт тақырыбының негізгі идеясын қағаз бетіне сипаттау өз ойлары бойынша түсініктерін постер арқылы ойын дамыту.
Жинақтау.
5 минут
Әр топ таратылған кестені
Жаңа тақырыпты талдайды
Аквариум ойыны
Алған білімдерін талқылау
Оқушылар топ бойынша тақырып көлемінде жұмыстар жасайды, орындайды.. Қорытынды жасайды.
Ыстық орындық жигсо әдісі
жинаған мағлұматтарын постерге түсіріп бейнелейді және әр топ мүшелерінің ой пікірлерін ортаға салып , топтық жұмыс жасайды, қорғайды
10 минут
Бағалау.
Мәтінді топ бойынша талқылау, слайдттар арқылы. Сұраққа жауап беру
сәйкестендіру
10 минут
Пікір ағашына екі жұлдыз, бір тілектерін білдіру.
Қорытынды
3 минут
Формативті бағалау . Өзін-өзі бағалау, блоб ағашымен пайдаланып бағалау
. Оқушылар стикерге не білгенін, не үйренгенін, не білгісі келетінін жазады
Үйге тапсырма.
Оқ ушылар өзін-өзі бағалайды
Өлеңді мәнерлеп ,жатқа айту .
2 минут
Топтық бағалайды
2 минут
Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу.
1 минут
Бағалау
Сабақ соңында
крит сәйкес
бағалау
АКТ-ны қолдану
Талантты және дарынды баланы оқыту
Тақтада берілген тапсырманы орындау
Жаңа сабақты
ашты
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
Жаңа әдіс-тәсілдер
Берілген
тапсырманы
орындауы
Жұптық және топтық диалогтік оқыту
7
Модуль
Көшбасшылық
СТ О
Мұғалімнің
бағалауы
Берілген тапсырманы орындауы
Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын оятудың жолын табуда
Жаңа-әдіс тәсілдерді дұрыс пайдалануға дағдылануда
Дағды, икемділік,
іскерлігі қалыптаса отырып
жұмыс істеуде
Оқушылар
шығармашылық үстінде
Топтық жұмыс арқылы
өзгені тыңдай білуге, өз
ойын жүйелі жеткізе
білуге талпынуда
Фактілерге сүйене
отырып, өз
көзқарасын
қорғай білуде
1.Оқушлардың өз ойларын нақты түрде жеткізе алуда
2.Ойын түріндегі тәсілдерді еркін пайдалана отырып жұмыс істеуде
Қорытынды
Өз пікірлерін еркін жеткізуге дағдыланды
Топта жұмыс жасап ұйымшылдыққа үйренді
Сөздік қорлары молайып, сыни тұрғыдан ойлануға үйренді