kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Б?рыштарды? т?рлері К?пб?рыштарды? элементтері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ?зекті м?селесі:  Берілген фигураларды? б?рыштарыны? т?рлерін ажырату.

Ма?саты:

1. О?ушылар?а б?рышты? т?рлерін, к?пб?рыш элементтерін таныстыра отырып, оларды ажырата білуге жатты?тыру.

2. Ал?ан білімдерін практикада ?олдануына м?мкіндік ту?ыза отырып, есте са?тау?а, ?айта жа??ырту?а да?дыландыру.

3.О?ушыларды а??арымпазды??а,?семдікке,шапша?ды??а, ?йымшылды??а т?рбиелеу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Б?рыштарды? т?рлері К?пб?рыштарды? элементтері»

Бұрыштардың түрлері Көпбұрыштардың элементтері

Бұрыштардың түрлері

Көпбұрыштардың

элементтері

Сабақтың өзекті мәселесі: Берілген фигуралардың бұрыштарының түрлерін ажырату.  Мақсаты: 1. Оқушыларға бұрыштың түрлерін, көпбұрыш элементтерін таныстыра отырып, оларды ажырата білуге жаттықтыру. 2. Алған білімдерін практикада қолдануына мүмкіндік туғыза отырып, есте сақтауға, қайта жаңғыртуға дағдыландыру. 3. Оқушыларды аңғарымпаздыққа,әсемдікке,шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың өзекті мәселесі: Берілген фигуралардың бұрыштарының түрлерін ажырату.

Мақсаты:

1. Оқушыларға бұрыштың түрлерін, көпбұрыш элементтерін таныстыра отырып, оларды ажырата білуге жаттықтыру.

2. Алған білімдерін практикада қолдануына мүмкіндік туғыза отырып, есте сақтауға, қайта жаңғыртуға дағдыландыру.

3. Оқушыларды аңғарымпаздыққа,әсемдікке,шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Өзара көз тастаймыз. Табыс тілеп көзбенен – Жаңа білім алуға Алға қадам аттаймыз.

Шырылдады қоңырау,

Біз сабақты бастаймыз.

Партамызға отырып,

Өзара көз тастаймыз.

Табыс тілеп көзбенен –

Жаңа білім алуға

Алға қадам аттаймыз.

«Проблеманы айқындау» кезеңі

«Проблеманы айқындау»

кезеңі

«Кім жылдам?» ойыны Қаламды қағазға тигізген кезде не пайда болады? нүкте Барлық қабырғасы тең төртбұрыш не деп аталады? шаршы Басында нүктесі бар, аяғы шексіз не? сәуле Үш төбесі, үш қабырғасы бар көпбұрыш қалай аталады? үшбұрыш Бір нүктеден және сол нүктеден бірдей қашықтықта жатқан нүктелер жиынынан тұратын фигура? шеңбер

«Кім жылдам?» ойыны

Қаламды қағазға тигізген кезде не пайда болады?

нүкте

Барлық қабырғасы тең төртбұрыш не деп аталады?

шаршы

Басында нүктесі бар, аяғы шексіз не?

сәуле

Үш төбесі, үш қабырғасы бар көпбұрыш қалай аталады?

үшбұрыш

Бір нүктеден және сол нүктеден бірдей қашықтықта жатқан нүктелер жиынынан тұратын фигура?

шеңбер

Балаларға 5 сан жазылған фигуралар беріледі. Балалар тақтада алдын – ала жазылып қойған дұрыс жауапқа сәйкес келетін санды көтеріп отырады. 1 – санын көтерсе – нүкте деген жауап.  2 – шаршы . 3 – сәуле . 4 – ү шбұрыш . 5 – шеңбер . Әр санды көтерген кезде соның астындағы жасырынып тұрған әріп ашылады.

Балаларға 5 сан жазылған фигуралар беріледі. Балалар тақтада алдын – ала жазылып қойған дұрыс жауапқа сәйкес келетін санды көтеріп отырады.

1 – санын көтерсе – нүкте деген жауап.

2 – шаршы .

3 – сәуле .

4 – ү шбұрыш .

5 – шеңбер .

Әр санды көтерген кезде соның астындағы жасырынып тұрған әріп ашылады.

1 2 3 4 5

1

2

3

4

5

  • Б
  • Б
  • ұ
  • ұ
  • Р
  • Р
  • Ы
  • Ы
  • Ш
  • Ш
А

А

Бұрыштың түрлері В С А

Бұрыштың түрлері

В

С

А

«Проблеманы шешу» кезеңі

«Проблеманы шешу»

кезеңі

«Жұмбақ сандық» ойыны

«Жұмбақ сандық» ойыны

Берілген фигуралардың бұрыштарын анықта

Берілген фигуралардың бұрыштарын анықта

Ұқсастықтарын табайық

Ұқсастықтарын табайық

«Сиқырлы суреттер» ойыны

«Сиқырлы суреттер» ойыны

“ Проблема шешімін Қолдану” кезеңі

Проблема шешімін

Қолдану” кезеңі

Сүйір бұрышты көк ,доғал бұрышты жасыл ,тік бұрышты қоңыр қарындашпен белгілейік.

Сүйір бұрышты көк ,доғал бұрышты жасыл ,тік бұрышты қоңыр қарындашпен белгілейік.

Фигуралардан тік бұрышты табайық

Фигуралардан тік бұрышты табайық

Қорытындылау

Қорытындылау

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Бағалау 4 3

Бағалау

4

3

Назарларыңызға рахмет!!!

Назарларыңызға

рахмет!!!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Б?рыштарды? т?рлері К?пб?рыштарды? элементтері

Автор: Байжунисова Динагул Дуйсеновна

Дата: 26.04.2016

Номер свидетельства: 322609


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства