Жаңа формация педагогы - рухани дамыған, әрі әлеуметтік тұрғыдан есейген, педагогикалық құралдардың барлық түрлерін шебер меңгерген білікті маман, өзін - өзі әрдайым жетілдіруге ұмтылатын шығармашыл тұлға.
Н.Ә.Назарбаев .
Сабақтың тақырыбы: Өрттің қаупі. Л.Толстой Өрттен құтқарушы иттер
Оқу мақсаттары
Жетістік критерийлері
Сабақ мақсаттары
- Мәтін бойынша түсінбеген сөздерді белгілеу, қойылған сұрақтарға толық жауап беруге дағдыланады
Іздену жұмыстарын жүргізе алады.
Барлық оқушылар:
Тыңдаған материалдан түсінбеген сөзді белгілейді
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтін бойынша сұрақ құрастырады;
Кейбір оқушылар :
Қойылған сұрақтарға толық жауап береді
2.1.1.1 Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру .
Тілдік мақсаттар:
Өрт сөндіруші, спортшы, сұхбат, жанкүйерлер, жарыс, сұхбат барысында тыңдарманның назарын аударту мағынасында қолданатын сөздер.
Еңбек және шығармашылық
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік
Пәнаралық байланыс:
Дүниетану, әдебиет, денешынықтыру, математика
Осыған дейін меңгерілген білім
Жолбарыс пен түлкі..
Жоспарланатын уақыт және орындалуы тиіс іс- әрекеттер
Сабақтың басы
(7 минут )
Қызығушылықты ояту.”Ой сергек” Бір біріне допты береді.Музыка тоқтағанда доп кімде болса, сол бала тілегін айтады. Үй тапсырмасы: «Драма» әдісі
«Жолбарыс пен түлкі».
Дескриптор
Дескриптор
-ертегі бойынша сұрақтар береді
мазмұнын түсінеді Диалог құрады
Үй жұмысын пысықтау «Жолбарыс пен түлкі»
Сабақтың ортасы
( 25минут )
Жаңа сабақ:
“ Баспа машинасы”әдісі
«Табиғат апаты»
Дескриптор
-Сандарды .алфавит ретімен қояды
- Тақырыпты ашады
25,1,3,12,6,1, 25 1,22,1,25,37.
-уақытты тиімді пайдаланады
Білу.
“ Табиғат апатына не жатады?”
Қолдану.
Білу .
Мәтінді түсініп оқыту. Оқушы бірінен соң бірі оқып не туралы екенін айтады.
Кімнің мекені?
Суретпен жұмыс.
Иттер туралы не білеміз? Оқылым
Белгілі орыс жазушысы Л.Толстойдың «Өрттен құтқарушы иттер»
»
Дескриптор
1.Оқыған мәтінінің түсінігін әңгімелей алады. 2.Сұрақтар қоя алады. 3.Қойылған сұрақтарға жауап бере алады. 4.Есте сақтай алады.
Иттің пайдасы және зияны. Постер қорғау.
Иттің пайдасы Иттің зияны Ит туралы мақал-мәтелдер
Сабақтың соңы ( 5 минут )
Ой толғау : Өрт тілсіз жау дегенді қалай түсінесің? Пікір алмасу .
Үйге тапсырма: Үлкендердің көмегімен кестені толтыру .
Cаралау
Қызықты, күрделі тапсырмаларды көздеймін.
Бағалау
Қалыптастырушы бағалау
АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс
( 7-құндылық: Еліміздің ұлттық қауіпсіздігі және бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы )
Жаратылыстану,өзін - өзі тану
Пәнаралық байланыс
Кері байланыс
Мен енді достарыма ......деп айтамын. Кері байланыс: Ауызша жүргізіледі. Түсінігін «Ақылды үкілер» бойынша белгілеу. «Мен үшін бүгінгі сабақта.../ұнады/ұнамады, /қызықты болды/қызықсыз болды/. Себебі,...»
Оқушы ынтасын бағалау
НазарлаРыңызға рахмет!
«Бүгінгі оқыту, кешегіні бекітіп, ертеңгіге жол салады»
Я.А.Коменский