kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

7 санын ?осу ж?не азайту.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1.Білімділік:

О?ушылар?а 7 санын ?осу ж?не азайтуды? кестелік жа?дайларын

?олдану?а, бір,екі амалдан т?ратын есептерді салыстыра білуге ?йрету.

 

2.Дамытушылы?:

О?ушыларды? ойлау ?абілетін, есте са?тауын, логикалы? ой-?рісін,

п?нге ?ызы?ушылы?ын, ауызша есептеу да?дысын дамыту.

 

3.Т?рбиелік:

?лтты? д?ниетанымын дамыта отырып ата-д?ст?рге

білуге,??ыптылы? пен іздемпазды?а т?рбиелеу.

Саба?ты? барысы:

1. ?йымдастыру кезе?і

  Психологиялы? дайынды?

2.?й тапсырмасын тексеру.

  а) Д?птермен ж?мыс

  ?) Баспалда? ойыны

3.Жа?а саба?

  а) Ой ?оз?ау

  Жеті киелі сан.

  ?)Кестемен ж?мыс

  в)Та?тамен ж?мыс

4.Саба?ты пысы?тап бекіту

  а)Ойын "Пілге к?мек"

  ?) Есеп шы?ару, салыстыру

5.Саба?ты ?орытындылау.

  а) Математикалы? диктант

  ?) Ойын "Ормал тастама?"

  б)?.Мырзалиев "Жеті"

6.?йге тапсырма

7.Ба?алау

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«7 санын ?осу ж?не азайту. »

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.  Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.  2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін, пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.  3.Тәрбиелік: Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік:

Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын

қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.

2.Дамытушылық:

Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін,

пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.

3.Тәрбиелік:

Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге

білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі  Психологиялық дайындық 2.Үй тапсырмасын тексеру.  а) Дәптермен жұмыс  ә) Баспалдақ ойыны 3.Жаңа сабақ  а) Ой қозғау  Жеті киелі сан.  ә)Кестемен жұмыс  в)Тақтамен жұмыс 4.Сабақты пысықтап бекіту  а)Ойын

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

2.Үй тапсырмасын тексеру.

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

3.Жаңа сабақ

а) Ой қозғау

Жеті киелі сан.

ә)Кестемен жұмыс

в)Тақтамен жұмыс

4.Сабақты пысықтап бекіту

а)Ойын "Пілге көмек"

ә) Есеп шығару, салыстыру

5.Сабақты қорытындылау.

а) Математикалық диктант

ә) Ойын "Ормал тастамақ"

б)Қ.Мырзалиев "Жеті"

6.Үйге тапсырма

7.Бағалау

1. Үй тапсырмасын тексеру: а) Дәптермен жұмыс ә) Баспалдақ ойыны 13 12

1. Үй тапсырмасын тексеру:

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

13

12

Жаңа сабақ 7 киелі сан 7 ж ұ лдыз 7 нан 7+1 =  7 ата 7+3= 7+2= 7 қазына 7 күн 7+6 7+4 7 нота 7+5 7+7 7 жарғы

Жаңа сабақ

7 киелі сан

7 ж ұ лдыз

7 нан

7+1 =

7 ата

7+3=

7+2=

7 қазына

7 күн

7+6

7+4

7 нота

7+5

7+7

7 жарғы

Кестемен жұмыс 7+7=(7+3)+4=10+4=14 14-7= (14-4)-3 =10-3=7

Кестемен жұмыс

7+7=(7+3)+4=10+4=14

14-7= (14-4)-3 =10-3=7

Та қтамен жұмыс 8+7= 9+7= 2 5 6 1 15-7= 16-7= 5 2 1 6

Та қтамен жұмыс

8+7=

9+7=

2

5

6

1

15-7=

16-7=

5

2

1

6

Пілге көмектес 7 = + 8 - 15

Пілге көмектес

7

=

+

8

-

15

4- есеп 1- жәшікте - 30 кг сары май ? кг 2- де -? 5 кг сары май Ш:30+(30+5)=35 Жауабы: барлығы-35кг

4- есеп

1- жәшікте - 30 кг сары май

? кг

2- де -? 5 кг

сары май

Ш:30+(30+5)=35

Жауабы: барлығы-35кг

5- есеп -9 ? ойыншық -?5 кем Ш: Жауабы:

5- есеп

-9

? ойыншық

-?5 кем

Ш:

Жауабы:

Венн диаграммасы 5- мысал 4- мысал

Венн диаграммасы

5- мысал

4- мысал

Математикалық диктант 2 7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;  14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;  8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;  15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;  9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;  16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт. 16-7= 9+7= 6 1 1 6

Математикалық диктант

2

7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;

14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;

8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;

15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;

9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;

16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт.

16-7=

9+7=

6

1

1

6

Шығармашылық тапсырма  Үш дос шахмат ойнады.  Әр бала 2 партиядан  ойнаса,барлығы неше  партия ойналды?

Шығармашылық тапсырма

Үш дос шахмат ойнады.

Әр бала 2 партиядан

ойнаса,барлығы неше

партия ойналды?

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен Нөлдің өзі шықпайды бетіменен. Кәдімгі бір мен онның арасында, Неліктен қымбат бізге жеті деген. Жетіңізге талай сан тіркеседі, Жеткен бала жетіге күрт өседі. Жаңылуды білмейтін сарапшылар, Жеті мәрте есептеп бір кеседі. Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар! Жетімізді жазалық тақтамызға. Өлгеннен соң жетісін береді екен,  Жеті күннен тұрады аптамызда Жетісу ма, Жетісай қаласы ма, Жеті сінген біраздың санасына. Сегіз емес, алты емес, жеті атасын Мұсылмандар жаттатқан баласына. Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан Жеті жұлдыз жиналып орналасқан. Стамбуль да, Рим де, Москва да, Жеті төбе басында орналасқан. Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін, Елім дейтін ешкімге емінбейтін. Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл, Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі

Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен

Нөлдің өзі шықпайды бетіменен.

Кәдімгі бір мен онның арасында,

Неліктен қымбат бізге жеті деген.

Жетіңізге талай сан тіркеседі,

Жеткен бала жетіге күрт өседі.

Жаңылуды білмейтін сарапшылар,

Жеті мәрте есептеп бір кеседі.

Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар!

Жетімізді жазалық тақтамызға.

Өлгеннен соң жетісін береді екен,

Жеті күннен тұрады аптамызда

Жетісу ма, Жетісай қаласы ма,

Жеті сінген біраздың санасына.

Сегіз емес, алты емес, жеті атасын

Мұсылмандар жаттатқан баласына.

Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан

Жеті жұлдыз жиналып орналасқан.

Стамбуль да, Рим де, Москва да,

Жеті төбе басында орналасқан.

Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін,

Елім дейтін ешкімге емінбейтін.

Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл,

Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Бағалау Үйге тапсырма: 6- мысал.

Бағалау

Үйге тапсырма: 6- мысал.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
7 санын ?осу ж?не азайту.

Автор: Акмырзаева Айгуль Избасаровна

Дата: 10.02.2015

Номер свидетельства: 170295


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства