Білім беру ұйымының атауы | Достық «мектеп-бөбекай- балабақша» кешені |
Пәні: | математика |
Бөлім: | Атақты тұлғалар |
Педагогтің аты-жөні: | Балмулдина Дамира Космонавтовна |
Күні: | 16.02.2023 |
Сыныбы:3 | |
Тақырыбы | 107. Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
Оқу мақсаты | 3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
Сабақтың мақсаты | Оқушылар мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады. |
| Сабақтың барысы |
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері | Педагогтің әрекеті Амандасу Біз сіздермен қандай бөлімді өтіп жатырмыз? (Атақты тұлғалар) Енді сендер қай болашақта қандай салада атақты болғыларын келеді.Соны ым- шарамен көрсете қойыңыз. Сендердің сол тілектерін орындалсын. Мына жерде әр түрлі фигуралар тұр.Солардың бірін таңдап алыңыз. | Оқушының рекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы 2 минут | I.Ұйымдастыру. Осы фигураларДАН ЕКІ ҚИЫЛЫСҚАН ЖИЫН ЖАСАЙЫҚ. (ЭЙЛЕР Вен диаграммасын құру) Енді осы диаграмма бойынша топқа бөлінеміз. Сендердің үстел үстерінде кубоктын қиындылары тұр.Әр тапсырманы дұрыс орындаған сайын, кубокты құрастыра бересіңіз.Бүгін сабақта біз ерекше атақты адаммен танысамыз оның жетістіктері өте көп.Бірақ ол кім екенін білу үшін тапсырмаларды дұрыс орындаған сайын мына пазл ашыла береді. | Фигуралар таңдайды, топқа бөлінеді. | Жарайсыңдар! | Түрлі түсті фигуралар |
3 минут | Қайталау «күн түн» ойыны 23:2 12*⁴ 36:⁴ 33*⁴ 48:2 9*7 16:2 54:8 48:8 134*2 15:2 № 2 Тақтада бағандап кезек кезек шығып орындайды. (орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау) № 3 Топта талқылап орындау (орындап болғасын пазл ашу, кубок құрау) № 4 Қиындылардан өрнектер құрап жапсыру топпен. (орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау) № 5 Тақтада кезек-кезек орындау. (орындап болғасын 2 пазл ашу, кубок құрау) | Есептерді шығарып келіп,дұрыстығын тексертеді. Жауаптарын салыстырады. | Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Есептерді шығарып келіп,дұрыстыығын тексертеді. Жауаптарын салыстырады.1б | Өрнектер жазылған карточкалар |
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 4 минут | Сергіту сәті Асық ат та сыйлық ал №6 Ауызша шығару (орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау) №8 (орындап болғасын 3 пазл ашу, кубок құрау) Теңдеуді шығару тақтада. № 9 Топта талдап шығару. А4 қағазда орындау (орындап болғасын 3 пазл ашу, кубок құрау) | Әріптерді цифрлармен ауыстырады. Ол қалай құрылғанын анықтайды. | ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Әріптерді цифрлармен ауыстырады. Ол қалай құрылғанын анықтайды.1б | оқулық Оқулық |
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 2минут | Пазл ашылады Мәншүк Мәметова туралы ақпарат беріледі. Ол 1922 жылдың қазан айында Батыс Қазақстан облысы, Орда ауданында дүниеге келді. Мәнсияның балалық шағы Қазақ КСР-да, Жасқұс деп аталатын ауылда өтті. Отбасы нашар жағдайда өмір сүрді. Әкесі – Жиенғали қоймада күзетші ретінде жұмыс істеді, ал анасы – Тойшылша бала тәрбиесімен айналысты. 1942 жылдың 13-ші тамызында Алматыда құрылған жасақпен соғыс алаңына аттанады Ол көз алдында қаза болған пулеметшінің «Максим» пулеметін алып, қатарласып келе жатқан фашистерді дәл көздейді. Мәншүк көптеген жаралы жауынгерді қорғап, медициналық көмек көрсетумен қатар, жанындағы пулеметке жабыса кететін. Ол осындай өжеттілігімен бүкіл бір ротаны жаудан құтқарып қалды. Ал, бірнеше солдатынан айырылған неміс әскері шегінуге мәжбүр болды. Ақыры, өжет қыздың бұл ерілігі оны пулеметші боламын деген арманына жеткізді. 1943 жылы командир Мәншүктің өтінішін орындап, алдыңғы шепке алады. Сөйтіп, Мәншүк пулеметшілер батальонына алынады. Тіпті, бөлім командиріне дейін көтеріліп, сержант атағын алды. Кері байланыс Пирамида әдісі Рефлексия | Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. Үй тапсырма сын жазады | Мадақтау сөздерін айту Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б Балдар жиынтығын қою | |