Сабақ: Қазақ тілі | Мектеп: №34 |
Сабақтың тақырыбы: Жеке портрет |
Күні: 20.04.2016ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Абдираймова Г.С. |
Сынып: 1«Б» | Қатысқандар саны:15 | Қатыспағандар саны: жоқ |
Оқу мақсаттары | 1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау) 1.1.3.1 Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллютрация/ заттық сурет/ сызба таңдау 1.2.6.1 Тыңдаған/ оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар мұғалім айтқан дене мүшелерін қимыл, іс-әрекет арқылы көрсетеді, атайды. |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: дене мүшелерін атайды және соларға қатысты сөз тіркестерін құрайды, сұрақтарға жауап береді. |
|
Кейбір оқушылар орындай алады: кейбір сөздерді қазақ, ағылшын тілінде атайды, адамның сыртқы келбетін айта алады,өзінің қарапайым пікірін жеткізе алады. |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
портрет(келбет,тұлға) қыр мұрын, ақ шалған, дөңгелек жүзді, ұзын бойлы, бойшаң, кең маңдайлы |
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
Сенің тұлғаң қандай? Сенің бойың қандай? Сенің шашыңның түсі қандай? Сенің көзің қандай? Сенің мұрның қандай? Сенің анаңның сырт келбеті қандай? |
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
Адамға көз не үшін қажет? Мұрын не үшін қажет? Ауыз не үшін қажет? Баста шаш не үшін қажет? Кішкентай балалардың бойы неге қысқа болады? Үлкендердің денесі неге толық болады? |
ишара:іс-қимыл арқылы көрсету |
|
Алдыңғы оқу: 5 минут | Оқушылар адамның дене мүшелері туралы біледі.Әр мүшенің қызметін айта алады. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы 6-7 минут | *Қызығушылығын ояту. *Мағынаны таныту. Достар жинау. Адамның дене мүшелері туралы еске түсіріп, қайталау. | Аудиотаспа, слайд |
Ортасы 20 минут | Жана сөздермен танысу. Адам сырт келбетін сипаттау. Оқулықпен жұмыс. Сергіту сәті. «Топтай біл» ойыны. Қайсысы артық? Неге артық? Плакатта берілген дене мүшелерінің суретінен басқа қандай артық сурет бар екенін анықтап табады. Торкөзді шешейік.Торкөзде берілген орысша сөздердің қазақша аудармасын табады. | слайд,суреттер, таратпа материалдар, торкөз |
Соңы 5 минут | Венн диаграммасы арқылы оқушылар бейнелеу өнері мен қазақ тілі пәндеріндегі портреттің айырмашылығын ажыратады. | плакат, маркер |
Кері байланыс 5 минут | Өзіндік жұмыс | |
Рефлекция 3 минут | «Көңіл-күй эмоциясын» білдіру. Стикерлерді көрсетіп, желкенді қайықты бояп, сабақтың ұнаған, ұнамағандығын білдіреді. | Стикерлер, желкенді қайық |
Қосымша ақпарат |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау кқрсетілуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
| | |
Рефлекция Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы қтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |