Сабақтың тақырыбы: «Білім» әлеміне саяхат.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың байланыстыра сөйлеу дағдыларын
қалыптастыру, сөздік қорларын молайту. Оқушының игерген білімдерін іс жүзінде қолдана алуға бейімдеу. Өткен сабақты пысықтау, өз бетінше жұмыс жасай білу қабілеттерін бекіту. Оқу түрлерін қолдану арқылы оқу жылдамдығын жетілдіру.
Дамытушылық: Ойлау қабілетін, топпен жұмыс жасай білу, өз ойын анық
жеткізу, ізденушілігін дамыту.
Тәрбиелік мәні: Оқушылардың патриоттық сезімдерін арттыру.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ.
Сабақтың әдісі: «Сұрақ – жауап», ізденіс, практикалық тапсырмалар, топпен
жұмыс.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру.
2. Психологиялық дайындық.
Бірінші айналым. «Бәйге».
Мақсаты: Өткен тақырыптарды қорытындылау,
оқушылардың білім деңгейін, тез ойлау қабілетін
дамыту.
Мазмұны : «Сұрақ – жауап» арқылы оқушылардың білімді
игеру барысын пысықтау.
Айналым сұрақтары: 1. Қазақ алфавитінде неше әріп бар?
2. Дауысты дыбыс нешеу?
3. Дауыссыз дыбыстар нешеу?
4. Дауысты дыбыстар нешеге
бөлінеді?
5. Дауыссыз дыбыстар нешеге
бөлінеді?
6. Сөз таптарын ата.
Екінші айналым: «Төрт жұмбақ».
Мақсаты: Байланыстыра сөйлеу қабілеттерін қалыптастыру,
игерген білімдерін іс жүзінде қолдана алуын
тексеру.
Мазмұны: Тез ойлау, жинақтай білу, тиянақты, дәл, толық
жауап беруін бақылау.
Айналым сұрақтары: 1. Берілген сөйлемді сөз табына талда.
2. Зат есімге сын есім жалғап жаз.
3. Сын есімге зат есім жалға.
4.Берілген сөздерді сөз құрамына
талда.
Дәптермен жұмыс. Шана, арба, үйрек сөздерін тәуелдеп жаз.
Сергіту сәті: «Астарлы сөздер», тілге байланысты мақал-
мәтелдер.
Үшінші айналым: «Тіл өнері».
Мақсаты: Оқу түрін қолдану арқылы оқушының оқу
жыламдығын жетілдіру.
Мазмұны: Өз бетінше жұмыс жасай білу, ізденушілік
қабілеттерін бақылау.
Айналым тапсырмалары: 1. «Ормандағы аңдар» мәтінін
оқу.
2. Мәтіндегі сөз таптарын атау.
Төртінші айналым: «Жұмбақтас».
Мақсаты: Танымдық біліктілігін кеңейту, ізденушілігін
дамыту.
Мазмұны: Толық жауап беру, анық дәл таба білу
ұшқырлығын бақылау.
Айналым сұрақтары: Тест.
1) Кім? сұрағына жауап болатын сөз қайсысы?
а) айна
ә) гүл
б) сәби
2) Не? сұрағына жауап болатын сөз қайсысы?
а) суретші
ә) ұшқыш
б) бақа
3) Заттың атын білдіретін сөзді тап.
а) сүңгу
ә) көйлек
б) қоңыр
4) Не істеді? сұрағына қай сөз тиісті?
а) бұршақ
ә) әңгіме
б) реттеді
5) Етістіктің сұрақтарын тап?
а) Кім? Не? Кімдер? Нелер?
ә) Не істеді? Не қылды? Қайтті?
б) Қандай? Қай?
6) Зат есімге қойылатын сұрақтар қайсысы?
а) Кім? Не? Кімдер? Нелер?
ә) Не істеді? Не қылды? Қайтті?
б) Қандай? Қай?
7) Сын есімге қойылатын сұрақтар қайсысы?
а) Кім? Не? Кімдер? Нелер?
ә) Не істеді? Не қылды? Қайтті?
б) Қандай? Қай?
Бесінші айналым: Қорытындылау.
Сабақ бойы игерген білімдерін
жинақтау, қорыту, білімдерін бағалау.
Үйге тапсырма: Сөз таптары.
А. Байтұрсынов атындағы толық ұзартылған күн тобымен жұмыс жасайтын бастауыш гимназия
Тақырыбы:
« Білім » әлеміне саяхат.
Орындаған: Шериязданова С.Б.
А. Байтұрсынов атындағы толық ұзартылған күн тобымен жұмыс жасайтын бастауыш гимназия
Тақырыбы:
« Отбасы – тәрбиенің бастауы ».
Орындаған: Шериязданова С.Б.
А. Байтұрсынов атындағы толық ұзартылған күн тобымен жұмыс жасайтын бастауыш гимназия
Тақырыбы:
« Мектеп жасындағы балаларға компьютердің әсері ».
Орындаған: Шериязданова С.Б.