Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі
Сальменова Бибигуль Толеубаевна
4 «Б» сыныбында өткізілген ашық сабақ жоспары
Өткізілген күні: 27.04.2018ж.
Сабақтың тақырыбы: 9- мамыр жеңіс күні.( Грамматикалық тақырып: Табыс септік,көмектес септік).
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 9-мамыр жеңіс күні туралы мәлімет алу,табыс және көмектес сетіктерін ажырата алу, сұрақтары мен жалғауларын білу.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, дұрыс -бұрыс әдісі бойынша есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: потриотизмге, отаның сүюге және соғыс ардагерлерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,сөздікпен жұмыс, дұрыс – бұрыс.
Сабақтың көрнекілігі: презинтация, ашық хат.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
Ұйымдастыру | Амандасу Оқушыларды түгендеу Топқа бөлу (түрлі – түсті қағаздар арқылы) | Амандасады Түрлі-түсті қағаздарды алып топқа бөлінеді. |
Үй жұмысын тексеру | Балалар сендер қандай мерекелерді білесіңдер? | Оқушылардың жауабы |
Жаңа сабақ | 9-мамыр жеңіс күні Мақсаты: Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс | Мақсатын айтады Сөздерді қайталайды Дәптерлеріне жазады. Топ мәтінді оқиды, бір-бірлеріне түсіндіреді, дұрыс-бұрыс тапсырмасын орындайды. |
Сергіту сәтті | «Қимылды қозғалыс» | орындайды |
Грамматикалық тапсырма Бекіту | Табыс, көмектес септіктеріне байланысты сөздерді табу. Қай сөз қай септікте тұрғаны. Жеңіспен, ерлікті, ардагерлерді,ардагермен, мерекелеріңмен. | Сөздерді топтастырады. |
Қорытындылау | Шығармашылық жұмыс. | Өз қолдарымен ашық хат жасайды. |
Бағалау | Смайлик арқылы | Әр оқушы өз-өзін бағалайды |
Үй тапсырмасы | 9-мамыр жеңіс күніне соғыс ардагерлеріне құттықтау сөздерін жазып келу. | Күнделіктеріне жазады. |
Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі
Сальменова Бибигуль Толеубаевна
4 «Б» сыныбында өткізілген ашық сабақ жоспары
Өткізілген күні: 27.04.2018ж.
Сабақтың тақырыбы: 9- мамыр жеңіс күні.( Грамматикалық тақырып: Табыс септік,көмектес септік).
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 9-мамыр жеңіс күні туралы мәлімет алу,табыс және көмектес сетіктерін ажырата алу, сұрақтары мен жалғауларын білу.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, дұрыс -бұрыс әдісі бойынша есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: потриотизмге, отаның сүюге және соғыс ардагерлерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,сөздікпен жұмыс, дұрыс – бұрыс.
Сабақтың көрнекілігі: презинтация, ашық хат.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
Ұйымдастыру | Амандасу Оқушыларды түгендеу Топқа бөлу (түрлі – түсті қағаздар арқылы) | Амандасады Түрлі-түсті қағаздарды алып топқа бөлінеді. |
Үй жұмысын тексеру | Балалар сендер қандай мерекелерді білесіңдер? | Оқушылардың жауабы |
Жаңа сабақ | 9-мамыр жеңіс күні Мақсаты: Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс | Мақсатын айтады Сөздерді қайталайды Дәптерлеріне жазады. Топ мәтінді оқиды, бір-бірлеріне түсіндіреді, дұрыс-бұрыс тапсырмасын орындайды. |
Сергіту сәтті | «Қимылды қозғалыс» | орындайды |
Грамматикалық тапсырма Бекіту | Табыс, көмектес септіктеріне байланысты сөздерді табу. Қай сөз қай септікте тұрғаны. Жеңіспен, ерлікті, ардагерлерді,ардагермен, мерекелеріңмен. | Сөздерді топтастырады. |
Қорытындылау | Шығармашылық жұмыс. | Өз қолдарымен ашық хат жасайды. |
Бағалау | Смайлик арқылы | Әр оқушы өз-өзін бағалайды |
Үй тапсырмасы | 9-мамыр жеңіс күніне соғыс ардагерлеріне құттықтау сөздерін жазып келу. | Күнделіктеріне жазады. |