kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Түрлы маман иелері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Мұғалімнің аты-жөні

Ж.Ә.Тыныштықова

Күні:

31.01.2025

Класс: 4

Қатысқан оқушылар: 21

Қатыспаған оқушылар : 0

Тәрбие сағатының тақырыбы:

«Түрлі маман иелері»"Табиғат аясындағы демалысқа қалай дайындалу керек?" қауіпсіздік сабағы.

Мақсаты:

- Балалардың әртүрлі мамандықтар туралы білімдерін байыту;

- қоғам мен тұлғаның дамуы үшін еңбектің маңыздылығын көрсету;

- логикалық ойлауды дамыту;

- еңбекке, еңбек адамдарына құрмет көрсетуге тәрбиелеу; жасампаздық пен шығармашылыққа ұмтылу; топта жұмыс істеу дағдыларын, өз пікірін білдіру қабілетін дамыту.

Құндылықтар:

Заң мен тәртіп

Ход урока:

Сабақ кезеңі/уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басы

0-5 мин

1.Позитивті эмоционалды көңіл-күй қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады

Дескриптор: Мұғаліммен амандасады, Қазақстан әнұранын орындайды

Эмоционалды жағдайды бағалау


 

2. Сабақтың ортасы

5-45 мин

Оқушылардың білімін өзектендіру

Мұғалім: Балалар, сіз қиылыстың не екенін білесіз бе?(Балалардың жауаптары)

Қиылыс-бұл екі жолдың, көшелердің қиылысы.

Қиылыс-бұл таңдаудың символы, сондықтан біз күн сайын таңдау жасауымыз керек: бір немесе басқа жолмен әрекет ету, біреуін немесе екіншісін жасау. Біз қандай таңдау жасайтынымызға байланысты.

Біз қай жолмен жүретінімізді өзіміз анықтаймыз.

Үш жолдың қиылысында жазылған ертегі тас есіңізде ме:

"Оңға барасың…

Солға барасың…

Тікелей барасың ба?»

Ертегі тасы орыс ертегілерінің кейіпкерлерін таңдау алдында қалай қойды:

Қайда бару керек, және біздің алдымызда, сіз минут сайын осындай таңдау бар деп айта аласыз: қай жолды таңдау керек, күш-жігеріңізді не үшін бағыттау керек.

4. Топтарда жұмыс істеу. "Біз ойлаймыз, пайымдаймыз, өз пікірімізді білдіреміз"

Мұғалім: адам өмір бойы кездесетін басты мәселе-өзін қалай жүзеге асыру керек, жасырын бейімділік пен қабілеттерді қалай пайдалану керек. Біздің өмірдегі жетістігіміздің көп бөлігі біз қалай табысты оқитынымызға және болашағымыз үшін қазіргі уақытта не істейтінімізге байланысты.

Сіздің үстелдеріңізде әр топтың қызметін көрсететін эмблемалары бар тақтайшалар бар. Енді біз мектеп ұжымын қандай ортақ мақсаттар, мүдделер біріктіретінін білеміз. Таңдалған бағыттардың бірі туралы өз Ойыңызды айтыңыз: оқу, спорт және шығармашылық.

1 топ

топ

топ

Топтарды қорғау. Мүдделер бойынша бағыттар туралы өз идеяларын білдіріңіз.

1. Біздің арамызда математиканы ұнататын балалар, басқаларында тілдер, үшіншісінде жаратылыстану ғылымдары бар.

Біздің арамызда дене шынықтыруды, музыканы, еңбекті жақсы көретіндер де бар. Бұл бізде әртүрлі тәрбие, интеллект, оқуға деген ұмтылыс, мінез, талғам болғандықтан болды. Оқуда біздің басты көмекшілеріміз-мұғалімдер. Егер біз жақсы оқитын болсақ, онда біз инженер, дәрігер, мұғалім, ат бағдарламашысы бола аламыз.д.

(балалар жетістіктерін, алған грамоталарын көрсетіп, айтып береді)

2. Спорт біздің өмірімізде маңызды орын алады. Спорт-бұл жеңістер мен шығындар, бұл кедергілерге қарамастан мақсатқа жету қабілеті, бұл темір өзін-өзі тәрбиелеу. Спорт біздің өмірімізде маңызды орын алады. Біздің сыныптағы балалар әртүрлі спорт түрлерімен айналысады. Ең танымал – футбол және көпсайыс.

(спорттық жетістіктер туралы айту)

3. Біздің сынып әр түрлі мектеп байқауларына қатысуға қуанышты. Біздің бишілер мектептегі іс-шаралар кезінде сахнада өнер көрсету арқылы сыныптың намысын қорғайды. Өз еңбегімен, талантымен өмірінде жетістікке жеткен көптеген танымал адамдар бар. Көрнекті музыкалық, көркем және әдеби таланттар ерте балалық шақта пайда болады.

Үш жасар Репин жылқыларды қағаздан кесіп, алты жасында бояулармен бояды. Пушкин жеті-сегіз жасар бала кезінде өлең жазды, тіпті француз тілінде эпиграммалар жазды.

(сахнада өнер көрсететін фотосуреттерді, грамоталарды көрсетіңіз)

5. Ұжымдық шығармашылық - "біздің сыныптың күні" коллажын жасау.

Мұғалім: бірде ұлы философ Сократ: "әр адамның бойында күн бар. Тек оған жарық беріңіз!"Ал сіз өзіңіздің өмір жолыңызды жарықтандыратын күн жүрегіңізде өмір сүріп жатқанын сезесіз бе? Егер сіз оның әр сәулесін дұрыс бағыттасаңыз, кез-келген мақсатқа сәтті қол жеткізе аласыз! Мен сізге "біздің сыныптың күнін"жағуды ұсынамын. Оның жарқырауы үшін әр топ оның бір сәулесін жағады. Сізде жұмыс үшін қажет нәрсенің бәрі бар: сәулелер, фотосуреттер, қайшылар, желім. Қиялдаңыз және жасаңыз!

(Топтағы оқушылар жұмысты орындайды - коллаж)

Мұғалім: міне, біз осымен аяқтадық – он сәулесі бар күн. Балалар, біздің алдымызда "біздің сыныптың күні" - әрқайсыңыздың оқу, шығармашылық және спорттық қабілеттеріңізді дамытудың символы. Әрбір сәуле сіздің мектеп өміріңіздің бір бағытын білдіреді. Біздің сыныпта Әрқашан күн болсын!

Табысқа жету үшін өзіңмен, кемшіліктеріңмен жұмыс істеу керек және ол үшін күнделікті еңбек, жүйелі еңбек қажет. Содан кейін әркім тек оқуда ғана емес, сонымен бірге сіз таңдаған қызмет түрінде де өз қабілеттерін жүзеге асыра алады. Өйткені, адамның тағдыры оның жеке қасиеттерімен анықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақты мінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім. Балалар! Сіздің ертеңгі жетістігіңіз бүгін басталады.

Дескриптор:

Оқушылар мұғалімдерді тыңдайды

Дескриптор:

Әнді тыңдау

Дескриптор:

Мұғалімдер тыңдап, сұраққа жауап береді

Дескриптор:

Мұғалімдер тыңдайды, сұраққа жауап береді

Дескриптор:

топтарда жұмыс істейді

Дескриптор: Өз пікірлерін білдіріңіз

Дескриптор: Коллаж жасаңыз

Дескриптор: Қауіпсіздік сабағы бойынша әңгіме


 


 


 


 

Қол шапалақтау


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Қошеметтер


 


 


 


 


 


 

Әрекеттер арқылы бағалау


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

МУЗЫКА


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

https://youtu.be/hqxQkXRRF6M?si=47OT91NM9EJ8JCdW

3. Сабақтың соңы

40 - 45 мин

Сабақ қорытындысы:

Мұғалім: табысқа жету үшін өзіңмен, кемшіліктеріңмен жұмыс істеу керек және ол үшін күнделікті еңбек, жүйелі еңбек қажет. Содан кейін әркім тек оқуда ғана емес, сонымен бірге сіз таңдаған қызмет түрінде де өз қабілеттерін жүзеге асыра алады. Өйткені, адамның тағдыры оның жеке қасиеттерімен анықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақты мінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім.

Рефлексия.

Дескриптор

Мұғалімдер тыңдайды

Дескриптор

сабақта өз қызметін бағалайды

Рефлексияға арналған суреттер.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Түрлы маман иелері"»








Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Класс: 3

Қатысқан оқушылар: 21

Қатыспаған оқушылар : 0

Тәрбие сағатының тақырыбы:

«Түрлі маман иелері». "Табиғат аясындағы демалысқа қалай дайындалу керек?" қауіпсіздік сабағы.

Мақсаты:

- Балалардың әртүрлі мамандықтар туралы білімдерін байыту;

- қоғам мен тұлғаның дамуы үшін еңбектің маңыздылығын көрсету;

- логикалық ойлауды дамыту;

- еңбекке, еңбек адамдарына құрмет көрсетуге тәрбиелеу; жасампаздық пен шығармашылыққа ұмтылу; топта жұмыс істеу дағдыларын, өз пікірін білдіру қабілетін дамыту.

Құндылықтар:

Заң мен тәртіп

Ход урока:

Сабақ кезеңі/уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басы

0-5 мин


1.Позитивті эмоционалды көңіл-күй қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады




Дескриптор: Мұғаліммен амандасады, Қазақстан әнұранын орындайды

Эмоционалды жағдайды бағалау









2. Сабақтың ортасы

5-45 мин


Оқушылардың білімін өзектендіру



Мұғалім: Балалар, сіз қиылыстың не екенін білесіз бе?(Балалардың жауаптары)

Қиылыс-бұл екі жолдың, көшелердің қиылысы.



Қиылыс-бұл таңдаудың символы, сондықтан біз күн сайын таңдау жасауымыз керек: бір немесе басқа жолмен әрекет ету, біреуін немесе екіншісін жасау. Біз қандай таңдау жасайтынымызға байланысты.

Біз қай жолмен жүретінімізді өзіміз анықтаймыз.



Үш жолдың қиылысында жазылған ертегі тас есіңізде ме:

"Оңға барасың…

Солға барасың…

Тікелей барасың ба?»

Ертегі тасы орыс ертегілерінің кейіпкерлерін таңдау алдында қалай қойды:

Қайда бару керек, және біздің алдымызда, сіз минут сайын осындай таңдау бар деп айта аласыз: қай жолды таңдау керек, күш-жігеріңізді не үшін бағыттау керек.



4. Топтарда жұмыс істеу. "Біз ойлаймыз, пайымдаймыз, өз пікірімізді білдіреміз"



Мұғалім: адам өмір бойы кездесетін басты мәселе-өзін қалай жүзеге асыру керек, жасырын бейімділік пен қабілеттерді қалай пайдалану керек. Біздің өмірдегі жетістігіміздің көп бөлігі біз қалай табысты оқитынымызға және болашағымыз үшін қазіргі уақытта не істейтінімізге байланысты.

Сіздің үстелдеріңізде әр топтың қызметін көрсететін эмблемалары бар тақтайшалар бар. Енді біз мектеп ұжымын қандай ортақ мақсаттар, мүдделер біріктіретінін білеміз. Таңдалған бағыттардың бірі туралы өз Ойыңызды айтыңыз: оқу, спорт және шығармашылық.

1 топ





2 топ



3 топ



Топтарды қорғау. Мүдделер бойынша бағыттар туралы өз идеяларын білдіріңіз.

1. Біздің арамызда математиканы ұнататын балалар, басқаларында тілдер, үшіншісінде жаратылыстану ғылымдары бар.

Біздің арамызда дене шынықтыруды, музыканы, еңбекті жақсы көретіндер де бар. Бұл бізде әртүрлі тәрбие, интеллект, оқуға деген ұмтылыс, мінез, талғам болғандықтан болды. Оқуда біздің басты көмекшілеріміз-мұғалімдер. Егер біз жақсы оқитын болсақ, онда біз инженер, дәрігер, мұғалім, ат бағдарламашысы бола аламыз.д.

(балалар жетістіктерін, алған грамоталарын көрсетіп, айтып береді)



2. Спорт біздің өмірімізде маңызды орын алады. Спорт-бұл жеңістер мен шығындар, бұл кедергілерге қарамастан мақсатқа жету қабілеті, бұл темір өзін-өзі тәрбиелеу. Спорт біздің өмірімізде маңызды орын алады. Біздің сыныптағы балалар әртүрлі спорт түрлерімен айналысады. Ең танымал – футбол және көпсайыс.

(спорттық жетістіктер туралы айту)

3. Біздің сынып әр түрлі мектеп байқауларына қатысуға қуанышты. Біздің бишілер мектептегі іс-шаралар кезінде сахнада өнер көрсету арқылы сыныптың намысын қорғайды. Өз еңбегімен, талантымен өмірінде жетістікке жеткен көптеген танымал адамдар бар. Көрнекті музыкалық, көркем және әдеби таланттар ерте балалық шақта пайда болады.

Үш жасар Репин жылқыларды қағаздан кесіп, алты жасында бояулармен бояды. Пушкин жеті-сегіз жасар бала кезінде өлең жазды, тіпті француз тілінде эпиграммалар жазды.

(сахнада өнер көрсететін фотосуреттерді, грамоталарды көрсетіңіз)

5. Ұжымдық шығармашылық - "біздің сыныптың күні" коллажын жасау.

Мұғалім: бірде ұлы философ Сократ: "әр адамның бойында күн бар. Тек оған жарық беріңіз!"Ал сіз өзіңіздің өмір жолыңызды жарықтандыратын күн жүрегіңізде өмір сүріп жатқанын сезесіз бе? Егер сіз оның әр сәулесін дұрыс бағыттасаңыз, кез-келген мақсатқа сәтті қол жеткізе аласыз! Мен сізге "біздің сыныптың күнін"жағуды ұсынамын. Оның жарқырауы үшін әр топ оның бір сәулесін жағады. Сізде жұмыс үшін қажет нәрсенің бәрі бар: сәулелер, фотосуреттер, қайшылар, желім. Қиялдаңыз және жасаңыз!

(Топтағы оқушылар жұмысты орындайды - коллаж)

Мұғалім: міне, біз осымен аяқтадық – он сәулесі бар күн. Балалар, біздің алдымызда "біздің сыныптың күні" - әрқайсыңыздың оқу, шығармашылық және спорттық қабілеттеріңізді дамытудың символы. Әрбір сәуле сіздің мектеп өміріңіздің бір бағытын білдіреді. Біздің сыныпта Әрқашан күн болсын!

Табысқа жету үшін өзіңмен, кемшіліктеріңмен жұмыс істеу керек және ол үшін күнделікті еңбек, жүйелі еңбек қажет. Содан кейін әркім тек оқуда ғана емес, сонымен бірге сіз таңдаған қызмет түрінде де өз қабілеттерін жүзеге асыра алады. Өйткені, адамның тағдыры оның жеке қасиеттерімен анықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақты мінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім. Балалар! Сіздің ертеңгі жетістігіңіз бүгін басталады.



Дескриптор:

Оқушылар мұғалімдерді тыңдайды



























Дескриптор:

Әнді тыңдау























Дескриптор:

Мұғалімдер тыңдап, сұраққа жауап береді





Дескриптор:

Мұғалімдер тыңдайды, сұраққа жауап береді





























Дескриптор:

топтарда жұмыс істейді































































Дескриптор: Өз пікірлерін білдіріңіз























Дескриптор: Коллаж жасаңыз























Дескриптор: Қауіпсіздік сабағы бойынша әңгіме















Қол шапалақтау





































Қошеметтер



















Әрекеттер арқылы бағалау





































































































































МУЗЫКА











































https://youtu.be/hqxQkXRRF6M?si=47OT91NM9EJ8JCdW

3. Сабақтың соңы

40 - 45 мин

Сабақ қорытындысы:

Мұғалім: табысқа жету үшін өзіңмен, кемшіліктеріңмен жұмыс істеу керек және ол үшін күнделікті еңбек, жүйелі еңбек қажет. Содан кейін әркім тек оқуда ғана емес, сонымен бірге сіз таңдаған қызмет түрінде де өз қабілеттерін жүзеге асыра алады. Өйткені, адамның тағдыры оның жеке қасиеттерімен анықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақты мінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім.

Рефлексия.

 

Дескриптор

Мұғалімдер тыңдайды







Дескриптор

сабақта өз қызметін бағалайды
















Рефлексияға арналған суреттер.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"Түрлы маман иелері"

Автор: Артықбай Данагүл Майлыбайқызы

Дата: 05.02.2025

Номер свидетельства: 664740
