kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"2 кіші топ перспективтік жоспары"

Нажмите, чтобы узнать подробности

сабақ жоспары 2 кіші топ тәрбиеленушілеріне арналған 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"2 кіші топ перспективтік жоспары"»


Топ: 2 –кіші «Гүлдер»

Білім беру саласы : Шығармашылық

Бөлімі:Ән-күй


Тақырыпша

Тақырыбы

Мақсаты

Музыка тыңдау

Ән айту

c\c

Қыркүйек «Балабақша»




Қыркүйек «Балабақша»

1

«Менің балабақшам»

«Біздің бала бақшамыз»

И.Нүсіпбаев

Қарапайым табиғи дауыспен күш түсірмей ,сазды ән салуға,музыкалық асапаптар мен ойыншықтардың дауыстарын етуге үйрету.

«Балдырған жыры»

И.Нүсіпбаев


«Біздің бала бақшада»

Әні: С.Сапарәлиев

Сөзі:

Т.Молдаға лиев

2




2

«Ойыншықтар көп бақшада»

«Қуыршақ»

М.Старокодоский

Музыкалық шығармаларға эмоционалдық қатынасын тәрбелеу.

«Қуыршақ»

М.Старокодоский

«Күз» Әні: И.Кишко

Аударған:Ә.Мұратханова

1


3

«Балабақша қызметкерлері»

«Біз көңілді баламыз»


Таза дыбыстау,созып айту,бірге және жеке айту дағдыларын қалыптастыру.


«Біз көңілді баламыз»

Әні мен сөзі:Б.Жұмабекова

2

4

«Менің туған өлкем»

«Көңілді би»А.Бетібаев

Музыка ырғағымен нақты қимылдар жасауға талпындыру.

«Әнші балапан» М.Омаров


1







Қазан «Қош келдің алтын күз»


1



«Жомарт күз»

«Күз» әні Д.Ботабаев


Балалардың орындау шеберлігіне мән беру,балалардың табиғатқа қызығушылығын арттыру.

«Тауық пен балапан»

«Моншақтар»

Әні:Қ.Қуатбаев

Сөзі:Қ.Толыбаев

2


2

«Жемістер мен көкөністер»

«Жаңбыр»

МеңжановаА.

Көңіді ән арқылы әлемді тануға дағдыландыру.

«Жаңбыр»

МеңжановаА.

«Отаным»

Әні Қ.Қуатбаев

Сөзі А.Қалманбетов

1



3

«Ас атасы-нан»

«Күзгі жаңбыр» Д.Ботабаев

Музыканы мұқият тыңдап отырып ести білуге шығарманы соңына дейін тыңдауға үйрету..

«Бұл қай кезде болады?»

Күз

«Төлдер»Әні:Б.Ғизатов

Сөзі:Ж.Омірбеков

2

4

«Өсімдіктер әлемі»

«Бауырсақ»

А.Асылбеков

Би, ән арқылы балалардың сезімдерін ояту.

«Бауырсақ»

А.Асылбеков

«Мерекелік ән мен би»


1

Қараша «Жануарлар мен құстар әлемі»

1



«Үй құстары»

Б.Дәлденбаев «Барабан»

Ойыншық киіпкердің қимыл қозғалыстарын бере білуге талпындыру

Қ.Қуатбаев

“Кел балақан”

«Балақан мен алақан»

2

2

«Қазақстанның жыл құстары»


Г.Эрентакс «Паравоз »

Музыка үні арқылы табиғаттағы құбылыстарымен танысу


«Паровоз»

Г.Эрнестакс

«Шырша »

Әні мен сөзі:

Ж.Мұхамеджанова

1



3



«Үй жануарлары мен төлдері»

Ғ.Жұбанов «Ойыншық»

Музыка арқылы төрт түлік туралы,олардың адамға тигізер пайдасы туралы әңгімелеу,әр жануарлардың мінезін музыка арқылы тани білу

«Төлдер»

Б.Дәлденбаев

«Ботақан»

Әні:Қ.Қуатбаев

Сөзі:Д.Мүсіров



2






4

«Аңдардың қысқы тіршілігі»

Т.Тоқсанбаева «Жалауша»

Әнге сәйкес қимылдарды жасауға үйрету.

«Анасын тап»




1



Желтоқсан айының тақырыбы «Қыс келбеті»

1


«Елін сүйген- Елбасы»


«Аяз ата»

Музыкадағы дыбыс жоғарылын,ырғақтық мәнерлігін түсіндіре ажыратуға машықтандыру

«Қонжық»

М.Красев


«Аяз ата»

Әні:Ө.Байділдаев



2

2

«Жайнай бер,Қазақстаным!»

«Көңілді би» А.Бетібаева

Әнді көпке ілесе орындауға төселдіру.

«Құлыншақ»Д.Ботбаев


1

3

«Алақай,қыс келді»

«Жасыл шырша жанында»

Жасыл шырша мерекесіне қызығушылығын арттыру.

«Бұл қай кезде болады?» Қыс

«Жасыл шырша жанында»

Әні:Қ.Қуатбаев

Сөзі:А.Асылбеков

2



4

«Қош келдің,Жаңа жыл!»

«Қояндар биі»

Әндердің мерекелік мінезіне еліктеп әуенді,сөздерді аңық орындауға баулу.

«Не деу керек»

О.Байділдаев




1




Қаңтар айының тақырыбы «Ғажайып заттар»

1





«Көлік»

«Құттықтаймын ана»Б.Қадырбеков.

Балаларды өздігінен музыка бағытын; қатты жай дыбыстарды ажыратуға , анықтауға үйрету

«Құстар мен балапандары»

«Қалсын анам қуанып»

Әні:А.Еспенбетова

Сөзі:Т.Еділбаев

2

2

«Жиһаздар мен ыдыс-аяқтар»

Вальс» Л.Хамиди


Әндердің сөзін таза айтуға,жігерлі ,екпінді орындауға үйрету.


«Вальс» Л.Хамиди


1

3

«Мамандықтар»

«Ақ әжем»

Ж.Жүсіпәлиев

Табиғи дауыспен әннің сөздерін күш түсірмей айтуға,музыкалық фразалар арасында дем алуға.әнді бірге бастап,бірге аяқтауға үйрету.

«Қояндар»


«Ақ әжем»

Әні:Қ.Қуатбаев

Сөзі:О.Әубәкіров

2






4

«Киім –кешек пен аяқ киімдер»

« Апатайым анашым»

С.Елеуов

Әнді жеңіл,көңілді орындау қабілеттерін жетілдіру.

« Апатайым анашым»

С.Елеуов

«Көктем»

Әні:А.Жайымов

Сөзі:Қ.Садықов

1




Ақпан «Менің отбасым»


1




«Менің жанұям»

«Ойыншықтар» И.Нүсіпбаев

Музыклық дыбыстардың жоғарылығы ,төмендігін сезіне білу,ажырата білуге талпындыру.

« Сиқырлы текше»


2

2

«Алуан-алуан кәсіп бар,таңдай білде талап қыл!»

«Сылдырмақпен би»

Латвия х.ә

Музыкадағы бейнеленген жануарлардың қимыл -қозғалыстарын бере білу.

«Полька»

И.Глинка

«Наурыз келді»

Әні:Н.Дүкенбай Сөзі:Қ.Смағұл

1


3


«Жер-Ана»

«Қошақаным қайда екен»

Ә.Бесеуов

Биді музыкаға сәйкес бастау , аяқтау,би элементтерін нақышына келтіріп орындауға төсілдіру.

«Бұлттар мен күннің көзі»

«Машина»

Әні:Қ.Қуатбаев

Сөзі:Т.Тұяқбаев

2

4

«Туысқандық қатнас(апасы,аға,інісі,сіңілісі,қарындас,бауыр)»

«Бағдаршам»

Ән әуенінің жоғары –төмен өзгеріп отыруын сезінуге ,әнді ойнақы көңілді орындауға төсілдіру.

«Бағдаршам»



1


Наурыз айының тақырыбы«Табиғаттың гүлденуі»

1

«Көктемнің алғашқы мерекесі»

«Әй-әй бөпем»

Әнді жеке,қосылып,еркін орындауға төсілдіру.Ән мәтініне сәйес үйлесімді қимыл қозғалыс жасауға төсілдіру.

«Көктемгі серуен»

П.Чайковский

«Әй-әй бөпем»

Әні:С.Елеуов

Сөзі:А.Сопыбеков


2

2

«Алғашқы тамшылар»

«Алақаныңды көрсет»латвия х.ә

Әндегі анаға деген жылылықты сезіне білуге тәрбиелеу.Әнді нәзік, мейірімділікпен айтуға төсілдіру.

«Бұл қай кезде болады» көктем




1


3

«Нұр себеле,Ұлыстың ұлы күні!»

«Достық әні»


Наурыз мерекесі туралы ұғым беру. Жыл басы туралы, наурызға байланысты салт-дәстүр әңгімелеу.

« Бесік жыры»

Н.Тілендиев

«Достық әні»

Әні:Р.Әбәікейова

Сөзі:Т.Сағатбеков

2


4

«Табиғаттың оянуы (ағаштардың көктенуі,күтімі,көктемгі еңбек)»

«Бізге ойыншықтар әкелді»

Түрлі балалар саз аспаптарының тембрін ажырата білу қабілеттерін дамыту.

«Бізге ойыншықтар әкелді»



1



Сәуір «Еңбек – бәрін жеңбек»


1

«Жыл құстары»

«Құстар келді»

Музыканы эмоциялық қабылдау қабілеттерін дамыту.

«Смайлики»

«Қ ұстар келді»

Әні:Ж.Кәдірмағанбетов

Сөзі:Т.Молдағалиев

2




2

«Қазақстанның ғарышкері»

«Құстар әуені»

Музыканы есте сақтау ,сезіне білу,таныс әнді тану.

«Сылдырмақ»

Е. Хасанғалиев


1

3

«Көктемгі егістік»

«Ағайынбыз бәріміз»

Музыка характерін би арқылы бере білуге үйрету.

«Ғажайып қап»

«Ағайынбыз бәріміз»

Әні:М. Әубәкіров

Сөзі:Ә. Дүйсенбиев

2

4

«Ғажайыптар әлемінде»

«Көңілді аспапатар»

Ән мен мазмұны арқылы достыққа ,сыйластыққа тәрбиелеу.

«Мысық»О.Байділдаев


1

Мамыр «Өнер көзі-халықта»


1



«Бір шаңырақ астында»

«Ағалардай боламыз»


Жыл мезгілінің ең шуақты ең жарқын, мезгілін ән арқылы әсемдей білуге тәрбиелеу.

«Менің сүйікті атам»

Е. Құсаинов

«Ағалардай боламыз»

Әні мен сөзі:

Б.Жұмабекова


2

2

«Бейбітшілік қорғанында»

Ж.Тұрсынбаев «Біз сарбазбыз»

Музыканың түрлері бөлімдерін атамай ажырата білуін дамыту.(басы,қайырмасы)

«Даусы арқылы тап»


1

3

«Өсімдіктер әлемі,гүлдер әлемі(бөлме гүлдері)»

«Қызыл- жасыл көбелек»

Әнді түрлі сезімдерін бере,ән сөздерін анық ,нақты оындауға талпындыру.

«Балақан мен алақан»

Әні:Е.Хасанғалиев

Сөзі: А.Әсылбеков

«Қызыл- жасыл көбелек»

Әні:Т.Тайбеков

Сөзі:Ш.Мұхамеджанов

2

4

«Біз мектепке барамыз»

«Бұл қай кезде болды?»Ш.Ахметов

Музыка арқылы көңіл күй сезімдерін ояту.

«зырылдауық»


1

Барлығы:54 сағат








Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: Ән тыңдау:«Біздің бала бақшада» И.Нүсіпбаев

Мақсаты: Музыка әуенімен балалардың ішкі сезімдерін ояту,әнді ести білуге дағдыландыру.


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл




Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Әже немересін ерітіп келеді.(Амандасады ,немересін балабақшаға алып келгенін ,мында балалармен өте қызықты екенін айтады.)

Дұрыс айтасыз әже біздің балалар балабақшада ойнайды , билейді,ән айтады.Кәне балалар балабақшада көңілді екенін көрсетейікші.



Ойын:«Өз үйіңді тап»

Шарты:

Төртбұрыштар ән-күй залында шашыраңқы жатады.Әуеннің ырғағына балалар қимыл қозғалы жасап билеп жүреді,әуен тоқтаған кезде балалар төртбұрыштарға барып тұра қалулары керек.

«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Балабақшаның сыртқы суреті,балабақшада ән үйретіп жатқан суретін көрсету.


«Біздің балабақшамыз»

әнін жаттау

Әже рахметін айтып ,қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.


Әжемен амандасады.



Әуенді тыңдайды.



Ойынды ойнайды



Сурет бойынша әңгімелеу

Әнді жаттайды.



Әжемен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:


Білуі қажет: Әуенді мұқият тыңдап қимыл жасай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әннің әуенін игеру қажет.










Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: М.Старокодоский«Қуыршақ»

«Күз» Әні: И.Кишко

Аударған:Ә.Мұратханова

Мақсаты: қосылып ән айту,би билеушеберліктерін арттыру.

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау






Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қысқа қайырымды әндер:

1.Мысық

2.Бақа

3.Жәй және жылдам


Топқа ойыншық қуыршақ келеді.Оның бір көңіл-күйінің жоқтығын ,әуен тыңдағысы келетіні айтады.Балалар ендеше қуыршақпен бірге әуен тыңдайық,оның көңіл-күйін көтерейік.

Тыңдау: «Қуыршақ» М.Стракодоский

«Біздің бала бақшамыз»әніне қимылдар жасау

«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ән айтып, би билеп жүрген балалардың суреті.көрсетіледі.

Қуыршақ көңіл-күйі көтеріліп балалармен қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.



Қуыршақпен амандасады.

Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды.

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелеу


Әнді жаттайды.


Қуыршақпен қызықты болғанын айтып, қоштасадыц.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет:Дауыс жаттығуын дұрыс айта білуі қажет

Игеруі қажет: Жанрды ән арқылы тануды игеру.

Үйренуі қажет: Музыкадағы жанрларды ажырата білуге үйрету.























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Біз көңілді баламыз»

Мақсаты: Музыкадағы жанрларды ажырата білуге, ән арқылы тануға дағдыландыру.

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау







Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.



Сайқымазақ келеді.(Амандасады , балаларға қызықты ойындар , тапсырмалар алып келгенін айтады.


Балалар ендеше сайқымазақтың ,ойындарын ойнап , тапсырмаларын орындап көрейік.

Ойын:«Мысықай мен мысық»

шарты:

Тәрбиеші әнді орындайды,бір бала текстінің мазмұнына байланысты мысықайдың қимылын баспалдақта жоғары қарай көрсетеді де,биік дыбыспен «мияу» десе,ал мысық (басқа бала)төменде тұрып жуан дауыспен «мияу» дейді.Содан кейін жетекші кімнің әндетіп тұрғанын табуды ұсынады,мысық па,әлде мысықай ма (біресе жоғары,біресе төмен дыбыспен әндетеді),балалар қайталайды.

«Күз»әніне қимылдар жасау

«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ән айтып, би билеп жүрген балалардың суреті.көрсетіледі.

«Біз көңілді баламыз»Әні мен сөзі:Б.Жұмабекова әнін жаттау

Сайқымазақ балалармен қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.



Сайқымазақпен амандасады.

Тапсырмаларды орындауға қуана келіседі.


Ойынды ойнайды.


Қимылдар жасайды.

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелеу


Әнді жаттайды.


Сайқымазақпен қызықты болғанын айтып, қоштасадыц.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет:Дауыс жаттығуын дұрыс айта білуі қажет

Игеруі қажет: Жанрды ән арқылы тануды игеру.

Үйренуі қажет: Музыкадағы жанрларды ажырата білуге үйрету.










Кұні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Көңілді биі»А.Бестибаев

Мақсаты: Музыка ырғағымен нақты қимылдар жасауға талпындыру.

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы



Ән айту

3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қоян келеді де(Амандасады,мерекеге ән дайынду керек екенін айтады ,балаларға үйретулерін сұрайды

Ендеше балалар қоянға би үйретейік.Музыка әуеніне сай би қимылдарын үйренеді.

«Көңілді биі»А.Бестибаев. «Әнші балапан» М.Омаров


«Ми-и-и-и-а »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Музыка залын мерекеге сай безендіріп жатқан балалар мен апайлары:біреуінің қолында шар, біреулері гүлмен әшекейлеп жатыр,біреулері апайларына шарды беріп жатқан суреттер көрсетіледі .

Қоян биді жаттап алғанын айтып ,балаларға рахмет айтып ,қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(Аю, қоян, түлкі)қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.



Балалар келіседі.


Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: Әнге қимылдар жасай білуі қажет

Игеруі қажет :Жаттығуды дұрыс айтуды игеру.

Үйренуі қажет :әнді көңілді, ширақ айтуды үйрену.



























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән –күй1

Тақырыбы: «Күз әні » Д.Ботбаев

Мақсаты: Балалардың орындау шеберлігіне мән беру,балалардың табиғатқа қызығушылығын арттыру.


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті

+

-



1.Мотивациялық -қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу


Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.



Жапырақ ұшып келеді.(Орманға алтын күз мерекесіне шақырады)

Балалар біз мерекеге баруымыз үшін алдымен дайындалуымыз қажет.Мерекеге ән,би,ойындар дайындайық.

«Қуыршақ»М.Старокодоский .


«Біз көңілді баламыз»әніне қимылдар жасау.


«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады


Күз мезгілінің келбеті:желге ұшып жатқан жапырақтар,ағаштан түсіп жатқан жапырақтар суретін көрсету.

«Күз»Әні: И.КишкоАударған:Ә.Мұратханова әнін жаттау



Балалар орманға күз мерекесіне баруға дайынбыз ба?


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.




Мерекеге дайындалуға кіріседі.


Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды.

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелеу


Әнді жаттайды.

Дайын екендерін айтады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: Әнге қимылдар жасай білу.

Игеруі қажет: Бірге қосылып айтуды игеру.

Үйренуі қажет:Әуеннің өзгеруіне байланысты ,қимылдар жасауға үйрету.




















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Жаңбыр»А.Меңжанова

Мақсаты:Көңілді ән арқылы әлемді тануға дағдыландыру.


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау








Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Тауық келеді.(Амандасады , жаңбырдың астында су болып қалғанын айтып балапандарын іздеп келгенін айтады)


Балалар тауыққа балапандарын табуға көмектесейік,ән айтып би билесек біздің даусымызды естіп келіп қалар .


Ойын:« Тауық пен балапандар»

шарты:

Балалар столды айнала отырады.Жетекші қуыршақты алып былай дейді: «Бұл үйде қуыршақ Сәуле тұрады,Сәуледе көп тауық пен балапандар бар.Оларға тамақ берейін десе олар шашырап кетіпті.Сәуле тауықтарды шақырады.Балалар тыңдаңдаршы ,Сәуле нені шақырды»Металлофонда екінші октавадағы ре де ойнайды.Қолында балапандары бар балалар қолдарындағы балапандарын жетекшінің алдына әкеліп қояды.Қуыршақ балапандарға тамақ береді.Балалардан «пи-пи-пи»деп жіңішке дауыспен айтуларын сұрайды.Кейін қуыршақ Сәуле тауықтарды шақырады-жетекші металлофонда бірінші октавадағы ре нотасын ойнайды.Қолдарында тауықтары бар балалар жетекшінің алдына келіп тауықтарды қояды ,сол нотада «ко-ко-ко»деп әндетеді.


«Жаңбыр» әніне қимылдар жасау.

«Ми-и-и-и-а »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады


Күн күркіреген,найзағайдың жарқылы, үйдің үшінене терезеден далаға қарап тұрған баланың суреттері.

«Моншақтар»Әні:Қ.ҚуатбаевСөзі:Қ.Толыбаев

Ән айтып болған кезде ,балапандар келеді.

Тауық рахметін айтып қоштасады


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(Аю, қоян, түлкі )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Тауықпен амандасады.



Әуенді тыңдайды.



Ойын ойнайды..


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Тауықпен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: Аю, қоян, түлкі қимылдарын жасай білуі қажет

Игеруі қажет: Орындау шеберлігін игеру

Үйренуі қажет: Жоғары төмен дыбысты ажырата білуді үйренуі қажет.



Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Күзгі жаңбыр»Д.Ботбаев

Мақсаты: Музыканы мұқият тыңдай отырып ести білугешығарманың соңына дейін тыңдауға үйрету.

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті

+

-



1.Мотивациялық -қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қоян .келеді.Жаңбырдың жауып тұрғанын айтып қолшатырын жоғалтып алғанын айтады. Балалар біз қоянның көңіл-күйін көтерейік.Ән айтып би билейік.Ендеше барлығымыз «Күзгі жаңбыр»Д.Ботбаев әнін айтып берейік.


« «Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады


Күз мезгілінің келбеті:желге ұшып жатқан жапырақтар,ағаштан түсіп жатқан жапырақтар суретін көрсету.Қоянның көңіл-күйі көтеріліп жаңбырда басылады.Қоян балаларға алғысын білдіріп қоштасады.



Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.





Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды.

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелеу


Әнді жаттайды.


Қоянмен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: Әнге қимылдар жасай білу.

Игеруі қажет: Бірге қосылып айтуды игеру.

Үйренуі қажет:Әуеннің өзгеруіне байланысты ,қимылдар жасауға үйрету.




















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Бауырсақ»А.Асылбеков

Мақсаты: Би ән арқылы балалардың сезімдерін ояту

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті

+

-



1.Мотивациялық -қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.



Түлкі бауырсақтың иісі шығып тұрғанын айтып келеді.Балалар мында ешқандай бауырсақтың жоқтығын айтып бауырсақ туралы әуен тыңдайын деп жатқанын айтады.Түлкі балалармен қалуға рұқсат сұрайды.


«Бауырсақ»А.Асылбеков

«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады


«Күзгі жаңбыр»Д.Ботбаев 2-ші шумағын жаттайды

Түлкі балаларға алғысын білдіріп қоштасады.



Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.




Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды.

Дауыс жаттықтырады.



Әнді жаттайды.


Түлкімен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: Әнге қимылдар жасай білу.

Игеруі қажет: Бірге қосылып айтуды игеру.

Үйренуі қажет:Әуеннің өзгеруіне байланысты ,қимылдар жасауға үйрету.



























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Барабан»Б.Дәлденбаев

Мақсаты: ойыншық киіпкерлердің қимыл-қозғалыстарын бере білуге талпындыру.


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті

+

-



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл




Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Аю келеді.(Амандасады барабанмен ойнағысы келтінін айтады.Бірақ барабаның жоқ екенін айтады.Мұңайма аю біз саған көмектесеміз бәлкім барабан туралы ән үйренеміз.


«Барабан»Б.Дәлденбаев

Ойын:«Өз үйіңді тап»

Шарты:

Төртбұрыштар ән-күй залында шашыраңқы жатады.Әуеннің ырғағына балалар қимыл қозғалы жасап билеп жүреді,әуен тоқтаған кезде балалар төртбұрыштарға барып тұра қалулары керек.

«Қасқыр»жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Әр түрлі музыкалық аспаптардың ,ән үйретіп жатқан суретін көрсету.


«Күзгі жаңбыр»әнін жаттау

Аю рахметін айтып ,қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.


Аюмен амандасады.




Әуенді тыңдайды.




Ойынды ойнайды



Сурет бойынша әңгімелеу

Әнді жаттайды.



Аюмен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:


Білуі қажет: Әуенді мұқият тыңдап қимыл жасай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әннің әуенін игеру қажет.






















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Паравоз» Г.Эрентакс

Мақсаты: Музыка үні арқылы табиғаттағы құбылыстармен танысу


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау

Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту






3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Топқа Айдар бала кіріп ойыншық паравозынын сынып қалғанын айтып,қала дыбыстайтынын ести алмай жатқанын айтып мұңайады.


Саған правозынды жөндеуге көмектесеміз бірақ сен ең алдымен біздің балаларымыздың әуенін тыңдауың керек. Әнге сай қимылдар жасайды

«Паравоз» Г.Эрентакс тыңдау

паравоздың суреті.

«Барабан» әнінің 2-ші шумағын жаттау


Айдар өте қатты риза болып ,балаларға рахмет айтып қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( атша жүру,бақаша секіру,үйректің )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Баламен амандасады.


Бала көңілденіп келіседі


Әуенді тыңдайды.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:

Білуі қажет: әуенді мұқият тыңдай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әндердің сөзін таза айтуды игеруі қажет.

Үйренуі қажет,жігерлі ,екпінді орындауға үйренуі қажет.



























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Сылдырмақпен би» Латвия х.ә

Мақсаты: Музыкада бейнеленген жануарлардың қимыл-қозғалыстарын бере білу

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті

+

-


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру



Ән тыңдау






Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.



Балалар мынаның не екенін білесіңдер ме?Ал ендеше мен ссендермен бүгін сылдырмақпен би билеуге шақырамын.Кәнекей балалар сылдырмақты сылдырлата бір-бірімізге береміз.Музыка әуені басталысымен сылдырмақтарымызды сылдырлатамыз.Орнымызбен ауысамыз.шеңбер бойымен жүреміз.Бір-бірімізге қарап сылдырмақтарымызды ауыстырамыз.



«Ми-и-и-я »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ойн ойнап жүрген балалардың,сылдырмақтардың түрлерінің суреті.

«Ойыншықтар»әнінің екінші шумағын жаттау

әнін жаттау

.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.


Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( атша жүру,бақаша секіру,үйректің )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.



Қорытынды:



Білуі қажет: Жоғары төменгі дыбыстарды ажырата білуі қажет

Игеруі қажет:Әнді көңілді айтуды игеру. Үйренуі қажет: қатты жай дыбыстарды ажыратуға ,анықтауға үйренуі қажет. қажет.



















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Қояндар биі»

Мақсаты: әндерді мерекелік мерекелік мінезіне еліктеп,әуенді сөздерді анық орындауға баулу.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл




Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қоян келеді.(Амандасады балаларға би үйреткісі келтінін айтады.


Қоян музыка әуеніне сай қимылдарды балаларға көрсетеді.

1.оң және сол аяқпен кезекпе кезек секіру.,екі адым жүгіру,екі аяқтың ұшымен екі секіріс.

2.Қолды екі жаққа көтеріп ,білегімен айналмалы қимыл жасап ,екі аяғының ұшымен секіру.

3. «Шөпті жұлып жеу »-жартылай бүгілген аяқпен екі адым жасап ,шөп жұлып жатқандай болып денені және басты ілгері қарай екі рет изеу.

«Жасыл шырша жанында»әнін жаттау

Қлян рахметін айтып ,қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүру,жүгіру, ) Орындарына барып отырады.


Қоянмен амандасады.




Әуенді тыңдайды.



Сурет бойынша әңгімелеу

Әнді жаттайды.



қоянмен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Әуенді мұқият тыңдап қимыл жасай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әннің әуенін игеру қажет.

Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Апатайым анашым»С.Елеуов

Мақсаты: Балаларды өздігінен музыка бағытын; қатты жай дыбыстарды ажыратуға ,анықтауға үйрету.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру



Ән тыңдау






Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.



( Гүдің суретінің қиындылары жатады.)Балалар бізде мына жерде қиындылар жатыр ,әр қиындының артында тапсырмалар бар ,егерде сол тапсырмаларды орындасақ қиындылардан аналарыңа силық шығады.

Енднше балалар тапсырмаларды орындап ,мерекеде анамызға қандай сыйлық силауға болатынын көрейік

Ойын:«Құстар мен балапандары»

шарты:

Балалардың қолында бір-бір ойыншық болады.Жетекті металлафонда төменгі және жоғары дыбыстарды Мысалы:екінші октавадағы до.Балапан құстарды ұстаған балалар балапандарды баспалдақтың жоғарғы жағына қоюы керек.Кейін бірінші октавадағы до ойналады.Қолында үлкен құстары бар балалар,құстарды баспалдақтың төменгі жағына қоюы керек.

«Қалсын анам қуанып» қимылдар жасау

«Ми-и-и-я »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Үйдің ішін жинап, еденді жуып жүрген ,гүлге су құйып. жүрген балалар балалардың суреті.

«Апатайым анашым»С.Елеуов «Апатайым анашым»С.Елеуов әнін жаттау

Соңғы тапсырманы орындаған кезде гүлдің суреті шығады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.


Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( атша жүру,бақаша секіру,үйректің )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Ойынды ойнайды.


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Білуі қажет: Жоғары төменгі дыбыстарды ажырата білуі қажет

Игеруі қажет:Әнді көңілді айтуды игеру. Үйренуі қажет: қатты жай дыбыстарды ажыратуға ,анықтауға үйренуі қажет.







Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Ақ әжем» Ж.Жүсіпәлиев

Мақсаты: Табиғи дауыспен әннің сөздерін күш түсірмей айтуға,музыкалық фразалар арасында дем алуға,әнді бірге бастап,бірге аяқтауға үйрету.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау





Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Қолында гүл шоғы бар Сәуле қуыршақ келеді (Амандасады ,бүгін әжесінің туған күні бырақ әжесіне арналған ән білмейтінін айтады)

Балалар сәулеге әже туралы әнді үйретеміз бе ?


«Қояндар»

шарты:Жетекші балаларға суретте салынған алаңға баруларын сұрайды, «Бұл жерде кішкентай қояндар тұрады,олардың не істеп жатқанын музыканы тыңдаған кезде білесіңдер»

Баяу немесе жылдам әуен ойналады.Балалар әуенді ажыратып,жетекшінің сұрауы бойынша балалар планшеттегі қалташаға суреттерді салады.Егерде бала әуенді дұрыс тапса балалар қолпаштайды.

«Ақ әжем» әніне қимылдар жасау


«Ми-и-и-я »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Кесемен әжесіне шәй әкеліп беріп жатқан баланың суреті.

«Ақ әжем»Әні:.ҚуатбаевСөзі:О.Әубәкіров әнін жаттау


Сәуле риза болып ,балаларға рахмет айтып қоштасады

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.


Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( атша жүру,бақаша секіру,үйректің )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.


Сәулемен амандасады.

Әнді үйрететіндерін айтады


Ойынды ойнайды.


Әнге қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.



Сәлемен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Білуі қажет: Әнді нәзік айта білуі қажет. Игеруі қажет: әнді бірге бастап,бірге аяқтауды игеру. Үйренуі қажет: әннің сөздерін күш түсірмей айтуға,музыкалық фразалар арасында дем алуға үйренуі қажет






Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Ойыншықтар»И.Нүсіпбаев

Мақсаты: Музыкадағы дыбыстардың жоғарылығы,төмендігін сезіне білу,ажырата білуге талпындыру.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру



Ән тыңдау





Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту





3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қуыршақ Серік келеді.(Амандасады, ойыншық машинасының сынып қалғаныны айтып ренжиді)

Балалар Серік машинасы сынып қалды деп ренжіп тұр ,Серіктің көңілі көтерілсін ән айтып ,би билеп берейікші.


«ойыншықтар»И.Нүсіпбаев

Ойын:«Бұлттар мен күннің көзі»

шарты: Балалар пьесаны тыңдайды. Пьесаның мазмұны көңілді болса - күннің көзін шығарады, көңілсіз болса - бұлтты, ал жәй ғана орташа болса - күннің көзімен бұлт арласқан карточканы шығарады.

«Машина» әніне қимылдар жасау.


«Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Жолдың үстіндегі машина, Жолдан өтіп бара жатқан күшік.


«ойыншықтар»И.Нүсіпбаев нін айту.

Серік риза болып ,енді көңілінің түспейтінін айтып,анасының басқа машина әперетінін айтып балалармен қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.



Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүгіру,жәй жүру ) қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.


Әуенді тыңдайды.





Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.


Серікпен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Жол ережесін білуі қажет .

Игеруі қажет: Әнді салмақты ,асықпай айтуды игеру.

Үйренуі қажет: Биді музыкаға сәйкес бастау ,аяқтау,би элементтерін нақышына келтіріп орындауға төсілдіру.
































Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Вальс»Л.Хамиди

Мақсаты: Әндердің сөзін таза айтуға жігерлі ,екпінді орындауға үйрету.Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау

Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту






3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Қуыршақ келеді. (амандасады ,би билегісі келетінін бірақ би білмей жылап тұрғаныны айтады)

Балалар қуыршаққа би үйретейікші риза болады.



«Вальс» Л.Хамиди

«Құттықтаймын ана» әніне қимылдар жасау.

«Ми-и-и-я »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады


Мерекелік дастарханды жасап жүрген балалардың суреті.

«Құттықтаймын ана»әнінің 2-ші шумағын жаттау


Қуыршақ өте қатты риза болып ,балаларға рахмет айтып қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( атша жүру,бақаша секіру,үйректің )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Микимен амандасады.


Әуенді тыңдайды.

Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Микимен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Білуі қажет: әуенді мұқият тыңдай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әндердің сөзін таза айтуды игеруі қажет.

Үйренуі қажет,жігерлі ,екпінді орындауға үйренуі қажет.










Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Жалауша»Т.Тоқсанбаев

Мақсаты: Әнге сай қимылдар жасауға үйрету

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру


Ән тыңдау

Ырғақты қимыл





Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Балалар бізге қонаққа ойыншықтар келіпті.(Қуыршақ,қоян , аю,балапан)(Олардың қолдарында жалаушалары бар екен.)

Балалар ойыншық киіпкерлкердің қолндағы жалаушаларымен қимыл қозғалыстарын жасай аламыз ба?

Біз сендерге ән де айтып береміз.

Т.Тоқсанбаев «Жалауша»

Ойын :«Балақан мен алақан»

шарты:Балалар жартылай шеңбер жасап тұрады,тәрбиеші алдарында тұрады.Ән орындалады,әннің бірінші шумағында аяқтарымен топылдатып ырғақты соғады.Ал екінші шумағында алақандарымен ырғақты соғады.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Қолдарында жалаушалары бар ,жалаушаны оңды ,солды бұлғап тұрып ән айтып тұрған балалардың суреттері.


«Ойыншық»әнінің 2-ші шумағын жаттау

Ойыншық киіпкерлер балаларға ризашылықтарын айтып қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қолдары белде, аяқтың ұшымен ,бірінің артынанан бірі жүру ) қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Ойыншықтармен амандасады.

Балалар ойыншық киіпкерлердің қимыл қозғаклыстарын жасай алатындарын айтады.

Әуенді тыңдайды.

Ойын ойнайды..

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Ойыншық киіпкерлермен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Ойыншық киіпкердің қимыл қозғалыстарын бере білуі қажет

Игеруі қажет:Бірінің артынан бірі жүруді игеру Үйренуі қажет: Әнге қимылдар жасауды үйренуі қажет.




























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Қошақаным қайда екен?»Ә.Бесеуов

Мақсаты: Музыка арқылы төрт түлік туралы,олардың адамға тигізер пайдасы туралы әңгімелеу,әр жануарлардың мінезін музыка арқылы тани білу.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру


Ән тыңдау

Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші


Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Сәуле қуыршақ ренжіп келеді(Амандасады, қошақанының қайда кеткенін білмейтінін айтады)

Балалар Сәулеге көңілін көтеруі үшін ән айтып береміз бе?

Сәулеге алдымен өз өнерімізді көрсетейік


«Қошақаным қайда екен?»Ә.Бесеуов әніне қимылдар жасау

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Қой және қошақанның суреті


Сәуле рахметін айтып қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қолдары белде, аяқтың ұшымен ,бірінің артынанан бірі жүру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Сәулемен амандасады.


Көмек беретіндерін айтады.



Әуенді тыңдайды.


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.

Сәулемен қоштасады.



Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Төрт түлік малдың төлдерін білуі қажет

Игеруі қажет: төрт түлік малдың аттарын игеру Үйренуі қажет: Әнді нақышына келтіре айтуды үйренуі қажет




Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Алақаныңды көрсет»латвия х.ә

Мақсаты: Ән әуенінің жоғары –төмен өзгеріп отыруын сезінуге ,әнді ойнақы көңілді орындауға төсілдіру.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс –әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау




Ырғақты қимылдар

Дауыс жаттығуы


Ән айту

3.Рефлексивті-түзетуші


Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балапан жылап келеді(Амандасады ,көңіл- күйінің жоқтығын айтады )

Балалар балапанның көңіл- күйін көтереміз бе?

Ендеше ойын ойнайық

«Алақаныңды көрсет»латвия х.ә

Ойын шарты түсіндіріледі.

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ойнап жатқан балалардың суреті.


«Әй-әй бөпем»әнінің 2-ші шумағын жаттау

Балапан көңіл-күйінің көтерілгенін айтып,балаларға рахмет айтып қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.


Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.(жүгіру,жәй жүру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады

Балапанмен амандасады.

Балапанның көңіл-күйін көтеретінін айтады.



Ойынды ойнайды.


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:


Білуі қажет: Көңілді көңілсіз әуенді ажырата білуі қажет

Игеруі қажет: әнді ойнақы көңілды игеру қажет

Үйренуі қажет: Ән әуенінің жоғары –төмен өзгеріп отыруын сезінуге























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Бізге ойыншықтар әкелді» (қайталау)

Мақсаты: Түрлі балалар саз аспап тарының тембірін ажыраты білу қабілеттерін дамыту

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру


Ән тыңдау

Ырғақты қимыл





Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

1. «Мысы» әні

2. «Бақа» әні

3. «Санамақ»

Балалар бізге қараңдаршы біреу дорба алып келіпті.Бұл дорьаның ішінде не бар екен?(музыка жетекшісі қарайды)Балалар мен мына дорбаның ішінде ойыншықтар бар екен.Ал сендердің білгілерің келсе ойын ойнайық.Мен сендерге әуенді ойнаймын ал сендер қай ойыншықтың жүрісіне ұқсайтынын айтып тапсаңдар мен сендерге осы ойыншықты беремін..(Қуыршақ,қоян , аю,балапан) Балалар ойыншық киіпкерлкердің қимыл қозғалыстарын жасай аламыз ба?

Біз сендерге ән де айтып береміз.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ойыншықтардың суреті,ән айтып тұрған балалардың суреттері.


«Достық әні»әнінің 2-ші шумағын жаттау

Ойыншық киіпкерлер балаларға ризашылықтарын айтып қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қолдары белде, аяқтың ұшымен ,бірінің артынанан бірі жүру ) қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Ойыншықтармен амандасады.

Балалар ойыншық киіпкерлердің қимыл қозғаклыстарын жасай алатындарын айтады.

Әуенді тыңдайды.

Ойын ойнайды..

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Ойыншық киіпкерлермен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Ойыншық киіпкердің қимыл қозғалыстарын бере білуі қажет

Игеруі қажет:Бірінің артынан бірі жүруді игеру Үйренуі қажет: Әнге қимылдар жасауды үйренуі қажет.






















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Құстар келді»

Мақсаты: Музыканы эмоциялық қабылдау қабілеттерін дамыту.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті




1.Мотивациялық -қозғаушы



2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау



Ырғақты қимыл





Дауыс жаттығуы


Ән айту




3.Рефлексивті-түзетуші


Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Қарлығаш ұшып келіп(Амандасады, алыстан ұшып келгенін , олардың өнерлерін көргісі келетінін айтады.)


Балалар қарлығашқа ән айтып, би билеп өнерімізді көрсетеміз бе?


«Құстаркелді»

Әні:Ж.КәдірмағанбетовСөзі:Т.Молдағалиев

Ойын :«Смайлики»

шарты: Балалар шеңберде тұрады әуен ойнаған кезде текшені балалар кезектесіпбір бір-бріне жібереді,әуен тоқтаған кезде текше қай баланың қолында қалады ,сол бала текшені ортаға лақтырады.текшенің үстіңгі жігінде смайликтің қандай көңіл күйі болады ,соны бала келтіруі керек.(смайлик күліп тұр, смайлик көзін қысып тұр,смайлик ренжіп тұр)

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс Ауладағы құстың ұясына қонып тұрған қос қарлығаштың суреті. жаттықтырады

«Қ ұстар келді»Әні:Ж.КәдірмағанбетовСөзі:Т.Молдағалиев әнін жаттау.

Балалардың өсіп қалғанын ,өнерлі екенін айтып балалармен қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қол белде,аяқ ұшымен жүру,шеңберде тұрып ортаға жиналу,орнына барып тұру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Қарлығашпен амандасады.


Өнерлерін көрсететінін айтады.


Әуенді тыңдайды.


Ойынды ойнайды


Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Қарлығашпен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Шеңбер бойында жүре білуі қажет

Игеруі қажет: Әннің сөзін анық айтуды игеру. Үйренуі қажет: Музыканы эмоциямен бере білуге үйрету.
























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Құстар әуені»

Мақсаты: Музыканы есте сақтау ,сезіне білу,таныс әнді тану.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық

-қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау

Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту


3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Қоян келеді(амандасады ,орманда құстардың дауысы шықпай қалғанын айтады)


Балалар мүмкін сендер ән айтып би билесеңдер ормандағы құстар көңілденіп сайрайтын шығар


«Сылдырмақ»Е. Хасанғалиев


«Құстар келді» әніне қимылдар жасау

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Көлге қонған дала үйректерінің суреті.


«Құстар келді» әнінің 2-ші шумағын жаттау


Балалар өнерлерін көрсеткеннен кейін ,құстардың сайраған дыбыстары шығады .Қоян рахмет айтып балалармен қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қол белде,аяқ ұшымен жүру,шеңберде тұрып ортаға жиналу,орнына барып тұру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Қоянмен амандасады


Қоянға көметесетіндерін айтады.

Әуенді тыңдайды.

Қимылдар жасайды


Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.

Қоянмен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: таныс әнді тани білуі қажет.

Игеруі қажет: Әнді жеңіл айтуды игеру.

Үйренуі қажет: Музыканы есте сақтау ,сезіне білуді үйренуі қажет





























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Ағайынбыз бәріміз»

Мақсаты: Музыка характерін би арқылы бере білуге үйрету.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық -қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау








Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы



Ән айту


3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.


Марш ырғағы ойналады.

Сәуле атты қыз бала жылап келеді.(Амандасады, ойыншықтары тығылып қалғанын,оларды таба алмай жүргенін айтады.)

Балалар Сәулеге ойыншықтарын тауып беруге көмектесеміз бе?

«Ғажайып қап»

Ойын шарты: Жетекші:Балалар бізге қонақтар келді.Бірақ олар қайда тығылып қалған екен.Мүмкін мында шығар(қапшықты көрсетеді)Қазір біз әуендер тыңдаймыз да оның ішінде не бар екенін білеміз.Жетекші балаларға таныс әндерді ойнайды. «Қуыршақ», «Машина», «Балапан».Балалар музыканы танып,қаптың ішінен музыкаға сәйкес келген ойыншықты алып шығады да ,балаларға көрсетеді.


Сәле ойыншықтарың табылды енді , біздің балалардың өнерін тамашала .

«Ағайынбыз бәріміз» әніне қимылдар жасау

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Әр түрлі ұлт өкілдері балаларының ұлттық киімдегі суреттері.

«Ағайынбыз бәріміз»Әні:М. ӘубәкіровСөзі:Ә. Дүйсенбиев әнін жаттау.

Сәуле балаларға рахметін айтып ,олардың өнерлі кендерін айтып қоштасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қол белде,аяқ ұшымен жүру,шеңберде тұрып ортаға жиналу,орнына барып тұру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.


Амандасады.


Көмек беретіндерін айтады.


Ойынды ойнайды.

Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.


Сәулемен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет:әуенге байланысты киіпкерлерді тани білуі қажет

Игеруі қажет: Әнді көңілді айтуды игеру. Үйренуі қажет: Музыка характерін би арқылы бере білуге үйренуі қажет.




















Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Көңілді аспапатар»

Мақсаты: Ән мен мазмұны арқылы достыққа ,сыйластыққа тәрбиелеу.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру


Ән тыңдау

Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту


3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балапан ренжіп келеді(Амандасады,анасы туған күніне металлафон силағанын айтып бірақ аспапта ойнай алмайтыныны айтып ренжиді)


Балалар қоянға металлафонда ойнауды үйретеміз бе?

Алдымен балапан сен біздің балалардың өнерін тамашала

«Мысық»О.Байділдаев


«Ағайынбыз бәріміз» әніне қимылдар жасау.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Таудың,жеміске толы бақшаның,көлдің,тудың суреттері.

«Ағайынбыз бәріміз» әнінің 2-ші шумағын жаттау.

«Ағайынбыз бәрәміз» әнін металлафонға салу

Балапан балаларға рахмет айтып балалармен қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( Қол белде,аяқ ұшымен жүру,шеңберде тұрып ортаға жиналу,орнына барып тұру )қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Балалапмен амандасады.



Балалапға көмектесетіндерін айтады.


Әуенді тыңдайды.

Қимылдар жасайды


Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.


Балапанмен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: Әуенді мұқият тыңдай білуі қажет

Игеруі қажет: Әнді жеңіл айтуды игеруі қажет

Үйренуі қажет: Ән мен мазмұны арқылы достыққа ,сыйластыққа ұйренуі қажет
























Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Ағалардай боламыз»

Мақсаты: Жыл мезгілінің ең шуақты ең жарқын, мезгілін ән арқылы әсемдей білуге тәрбиелеу.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық -қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау

Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту



3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.


Марш ырғағы ойналады.

Сарбаз келіп (Амандасады, 9-шы мамыр жеңіс күнінде ардагерлер келетінін айтып , қандай дайындықтары бар екенін сұрйды )

Балалар біз мерекеге дайындығымызды сарбазға көрсетейікші.

«Менің сүйікті атам» Е. Құсаинов


«Ағалардай боламыз» әніне қимылдар жасау.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Шекара суреті және Отанын итпен қорғап тұрған шекарашы. Отан қорғағыш солдаттар.


«Ағалардай боламыз»Әні мен сөзі:Б.Жұмабекова әнін жаттау

Сарбаз жеңіс күніне дайын екендерін айтып,қотасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( балапан ,бақа тасбақа)қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Амандасады



Балалар келіседі.


Әуенді тыңдайды.

Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.



Сарбазбен қоштасады.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет: балапан ,бақа, тасбақа қимылдарын әуенге сай жасай білуі қажет.

Игеруі қажет: Әнді нақты,анық айтуды игеру.

Үйренуі қажет: Жыл мезгілінің ең шуақты ең жарқын, мезгілін ән арқылы әсемдей білуге үйренуі қажет





































Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Қызыл- жасыл көбелек»

Мақсаты: Әнді түрлі сезімдерін бере,ән сөздерін анық ,нақты оындауға талпындыру.

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті



1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру



Ән тыңдау

Ырғақты қимыл


Дауыс жаттығуы


Ән айту


3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.


Ара ұшып келіп (Амандасады , көбелектерге қөмектесуін сұрайды ,гүлдер солып қалып көбелектер қайда қонарларын білмей жүр )


Балалар көбелектерге қөмектесуіміз керек .Біз ән айтып, би билесек ,гүлдер қалпына келетін шығар.



«Балақан мен алақан»Әні:Е.ХасанғалиевСөзі: А.Әсылбеков


«Қызыл- жасыл көбелек» әніне қимылдар жасау.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Қырдағы гүлдер , гүлге ұшып қонып жүрген көбелектер,

«Қызыл- жасыл көбелек»Әні:Т.ТайбековСөзі:Ш.Мұхамеджанов

Әнін жаттау.

Әуен ойналып гүлдер қалпына келеді ,ара рахметін айтып қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( балапан ,бақа тасбақа)қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.

Амандасады.




Әуенді тыңдайды.

Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.


Сурет бойынша әңгімелейді


Әнді жаттайды.



Арамен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.


Қорытынды:

Білуі қажет: ән сөздерін анық ,нақты оындай білуі қажет

Игеруі қажет: әннің соңын сезіне білуді игеру.

Үйренуі қажет: Әнді түрлі сезімдерін бере білуге үйрету.































Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Біз сарбазбыз»Ж.Тұрсынбаев

Мақсаты: Музыканың түрлері бөлімдерін атамай ажырата білуін дамыту.(басы,қайырмасы

Билингвальдіқ компонент:

Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау


Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту

3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Қоян келіп (Амандасады, балаларға қызықты ойын алып келгенін айтады)

Балалар қоян бізге ойын алып келіпті , ал біз қоянға өнерімізді көрсетейікші

Ойын :« Даусы арқылы тап»

шарты:Дыбыстандырылған бейнелi ойыншықтардың теруге немесе үлкен адамның дауысын танып, бала лайықты карточканы көрсете отырып, атайды және дауысқа еліктейді («тяв-тяв», «га-га-га», «иго-го», т.б


«Біз сарбазбыз»Ж.Тұрсынбаев

әніне қимылдар жасау.


« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Ұшақ және пилот ,кеме және теңізші,танк және тонкисттің суреті

«Біз сарбазбыз»Ж.Тұрсынбаев

әнінің 2-ші шумағын жаттау


Қоян балаларға рахметін айтып қоштасады.


Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.


Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( балапан ,бақа тасбақа)қимылдарын жасайды. Орындарына барып отырады.




Ойынды ойнайды.



Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Сурет бойынша әңгімелейді

Әнді жаттайды.


Қоянмен қоштасады.


Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:

Білуі қажет:ойыншық киіпкерлердің дауысын келтіре білуі қажет

Игеруі қажет: Әнді сабырлы айтуды игеру.

Үйренуі қажет: Музыканың түрлері бөлімдерін атамай ажыратуға үйренуі қажет.































Күні:

Білім беру саласы: Шығармашылық

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті:Ән -күй

Тақырыбы: «Бұл қай кезде болады?»

Мақсаты: Музыка арқылы көңіл күй сезімдерін ояту.


Ұйымдастыру кезеңі

Ән-күй жетекшісінің іс-әрекеті мен әдіс тәсілдері

Балалардың іс -әрекеті


1.Мотивациялық –қозғаушы


2.Ұйымдастыру- іздестіру

Ән тыңдау





Ырғақты қимыл

Дауыс жаттығуы


Ән айту

3.Рефлексивті-түзетуші

Қоштасу

Жетекші музыка ырғағы бойынша балалармен амандасады.

Марш ырғағы ойналады.

Балалар мен сендерге бір әуенді қоямын.Ал сендер бұның қандай әуен екенін тауып алуларың керек. (Жаз)

Жаз мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады?

Ойын: «зырылдауық»

шарты:Жүргізуші (алдымен үлкен кісі, содан соң балалар) астынғы дисктің терезеде тоқтатылған кездегі бейнеленген суретін, қол қимылымен үстінгі дискті орналастырады. Балалар кезекпен немесе барлығы бірге берілген әнді айтады.

Барлық қимылдарды қайталап жасау

« Лю-лю-лю-лю-лю »жаттығуын айтып дауыс жаттықтырады

Әндерді қайталау.

Марш ырғағы ойналады.

Балалардың амандасуы.

Марш ырғағымен щеңбер бойында жүріп қимылдар жасайды.( балапан ,бақа тасбақа)қимылдарын жасайды.

Сұраққа жауап береді..


Ойынды ойнайды.


Қимылдар жасайды

Дауыс жаттықтырады.

Әндерді қайталайды.

Жетекшімен қоштасып,марш ырғағымен шығып кетеді.

Қорытынды:



Білуі қажет: ән сөздерін анық ,нақты оындай білуі қажет

Игеруі қажет: әннің соңын сезіне білуді игеру.

Үйренуі қажет: Әнді түрлі сезімдерін бере білуге үйрету.
























Маусым айының перспективтік сабақ жоспары

2 сәбилер тобы


Тақырыбы

Мақсаты

Музыка тыңдау

Дидактикалық ойындар

Ән айту

c\c


1

«Біздің бала бақшамыз»

И.Нүсіпбаев

Музыка әуенімен балалардың ішкі сезімдерін ояту, әнді ести білуге дағдыландыру.

«Балдырған жыры»

И.Нүсіпбаев


«Өз үйіңді тап»


«Біздің бала бақшада»

Әні: С.Сапарәлиев

Сөзі:

Т.Молдаға лиев

1




2

«Бізге ойыншықтар әкелді»

Түрлі балалар саз аспаптарының тембрін ажырата білу қабілеттерін дамыту.


«Бізге ойыншықтар әкелді»


1


3

«Біз көңілді баламыз»


Музыкадағы жанрларды ажырата білуге, ән арқылы тануға дағдыландыру.



«Мысықай мен мысық»


«Біз көңілді баламыз»

Әні мен сөзі:Б.Жұмабекова

1

4

«Қызыл- жасыл көбелек»

Әнді түрлі сезімдерін бере,ән сөздерін анық ,нақты оындауға талпындыру.

«Балақан мен алақан»

Әні:Е.Хасанғалиев

Сөзі: А.Әсылбеков


«Қызыл- жасыл көбелек»

Әні:Т.Тайбеков

Сөзі:Ш.Мұхамеджанов

1

Барлығы: 4 сағат



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"2 кіші топ перспективтік жоспары"

Автор: Смагулова Жазира Каиржановна

Дата: 04.12.2019

Номер свидетельства: 530132
